شما اینجا هستید : فروشگاه بذر کالا  -> بذر چمن

بذر چمن و تخم چمن در انواع مختلف 🌾෴ قیمت عالی و ارسال فوری

در این محتوا می خواهیم به توضیح کامل در مورد بذر چمن و تخم چمن و قیمت بذر چمن برای باغچه بپردازیم. زمانی که به پارک وارد می‌ شوید اولین چیزی که نظر شما را جلب می کند چمن های ساده و پر طراوت باغ یا پارک است. چمن ها مانند سنگ فرش بسیار سرسبز و زیبا سطح پارک را پوشانده اند و یک فضای پرنشاط و شاداب ایجاد می کنند. چمن یک گیاه چند ساله دائمی بوده و از نوع علف می باشد که از طریق بذر تکثیر می شود. چمن در تمام مناطق و باغچه ها، پارک‌ ها و فضای سبز و … استفاده می شود و در شرایط اقلیمی سرما و گرما و مقاومت بالایی داشته و بر خلاف سایر گیاهان نیاز به مراقبت خاصی ندارد‌. 

بذر چمن و تخم چمن

بذر چمن , تخم چمن

چمن یک گیاه پوششی بوده که ضمن سرسبز کردن و پوشش زیبای محیط باغچه و باغ آلودگی هوا و صوتی را فیلتر کرده و برای رشد گیاهان دیگر محیطی خنک ایجاد می کند‌. چمن را می توان یکی از بهترین گیاهان پوششی دانست که طراوت و نشاط آن در مقایسه با سایر گیاهان مشابه بهتر بوده و رشد آن زیاد است و هر چند وقت یک بار برای کاهش اندازه چمن باید با استفاده از چمن زن چمن ها را کوتاه کرد و زمانی که ارتفاع چمن را کاهش دهید چمن مجدد رشد می کند.

پخش انواع بذر چمن و تخم چمن

امروزه در هر نوع اقلیم و آب و هوایی چمن استفاده می شود‌ و بذر چمن انواع مختلفی دارد. در گذشته های بسیار دور از چمن به منظور زیبا سازی محیط استفاده می شده و امروزه نیز به منظور زیبا سازی محیط و فضا را چمن کاری می کنند. چمن تفاوت زیادی با علف هرز دارد و یک نوع گیاه زینتی و با ارزش است که محیط را بیش از پیش زیبا می کند‌.  بذر چمن را به هیچ عنوان بر روی خاک نریزید، چرا که بذر چمن به صورت ضعیف جوانه می زند. همچنین اگر بذر چمن را با خاک سطحی نپوشانید ممکن است قبل از جوانه زنی بذر خشک شود یا اینکه با بارش باران بذر ها شسته شوند.

انواع بذر چمن

در این قیمت می خواهیم درباره انواع بذر چمن صحبت کنیم. چمن اسپورت ترکیبی از درصد های مختلفی است که می توان به چمن پوا، چمن لولیوم، فستوکا اشاره کرد. این نوع چمن پاخوری قوی دارد و می تواند در هوای سرد و معتدل دوام داشته باشد. در واقع چمن اسپورت را در پارک ها و استادیوم ها کشت می کنند. بذر چمن برموداگراس برای مناطق گرمسیری مناسب بوده و سیستم ریشه آن عمیق تر از چمن های فصل سرد است.

انواع بذر چمن

بذر چمن فستوکا برای کشت چمن در زیر سایه درختان یا در باغ مناسب بوده و در رده چمن‌ های اسپورت و سرد طبقه بندی می شود. بذر چمن فستوکا کلروفیل بیشتری در ساختار برگ خود دارد و مقاومت آن در برابر سایه بسیار زیاد می باشد. این چمن با ۴ ساعت آفتاب می تواند رشد کافی داشته باشد. اگر قرار است چمن را در فصل سرد کشت کنید بهتر است به سراغ خرید بذر چمن فستوکا بروید. 

نحوه کاشت بذر چمن

برای رشد چمن باید از کود و خاک مناسب استفاده کنید. خاکی که برای کشت چمن استفاده می شود باید زهکشی مناسبی داشته و کاملاً سبک باشد. بذر چمن اندازه ای کوچک و ریز داشته و برای کشت آن می توان از دو روش دستی و سنتی و دستگاه چمن کاری استفاده کرد. در ابتدا برای کاشت چمن باید زمین را به خوبی بیل بزنید و خاک را حسابی زیر و رو کنید‌‌.

نحوه کاشت تخم چمن و بذر چمن

در مرحله بعدی با دستگاه چیزر یا با انتهای بیل خاک را پودر و نرم کنید. بعد از این مرحله باید خاک رس را به خاک اضافه کرده و با استفاده از غلطک خاک را فشرده سازی کنید. باید برای هر متر مربع زمین 50 کیلو بذر چمن استفاده کنید و در آخر برای تقویت بدر چمن باید آن را با کود اسبی یا کود گاوی بپوشانید. بذر چمن بعد از 7 روز جوانه می زند و تا زمان جوانه زنی باید هر روز دو مرتبه بذر چمن را آبیاری کنید. بعد از اینکه بذر چمن جوانه زد باید میزان آبیاری را کاهش داده و روزی یک بار صبح ها آبیاری کنید. شما می توانید در هر زمان بذر چمن را کشت کنید اما بهتر است در فصل پاییز بذر چمن های فصل سرد را کشت کنید. چمن های فصل گرم را باید در فصل بهار کشت کنید. سعی کنید بذر چمن را به صورت مساوی کشت کنید‌.   

قیمت بذر چمن و تخم چمن

قیمت بذر چمن به دلیل تنوع بسیار زیاد متفاوت بوده و هر یک از گونه های تخم چمن دارای قیمت مختلفی است. البته در تعیین قیمت بذر چمن عوامل مختلفی دخیل هستند که می توان به قیمت روز ارز اشاره کرد. از آنجایی که بسیاری از گونه های بذر از کشور های خارجه مانند ایتالیا، آمریکا و هلند وارد کشور می شوند قیمت ارز تاثیر زیادی بر روی قیمت آن ها دارد.

قیمت انواع بذر چمن

البته بذر چمن به روش های مختلفی به فروش می رسد که می توان به بسته بندی کیلویی، بسته بندی پاکتی و بسته بندی کیسه ای اشاره کرد. چمن دایکوندرا از چمن های وارداتی است که به تازگی وارد کشور شده است به همین دلیل ممکن است قیمت آن نسبت به سایر بذر های چمن گران تر باشد. 

خواص بذر چمن و مزایای آن

از چمن ها می توان برای زیبا سازی محیط های مختلف مانند فضای شهر، نمای ساختمان، فضای ورزشی و ویلا ها اشاره کرد‌. کاشت بذر چمن بسیار آسان و راحت بوده و در کمترین زمان کشت می شود. چمن یک گیاهی است که رشد کافی دارد و  اگر بخواهید آن را طراحی و زیبا کنید باید از دستگاه چمن زن کمک بگیرید.

ویژگی های بدر چمن خوب

ارتفاع مناسب برای چمن ها 2 تا 5 سانتی متر بوده و از خانواده گیاه پاسیا است. بذر چمن قابلیت بالای جوانه زنی دارد و در کوتاه ترین زمان ممکن سبز می شود. بذر چمن یا تخم چمن برای تهیه دمنوش استفاده می شود که خواص درمانی فوق العاده‌ ای برای سنگ های مثانه و کلیه دارد. می توان بذر چمن را در فضای سبز مناطق تجاری و اداری، کارخانجات و مناطق مسکونی، بزرگراه و غیر کشت کرد. کشت چمن در بزرگراه ها بسیار رایج است، چرا که می تواند مواد سمی که از سوخت وسایل نقلیه حاصل می‌ شود را دفع کند. همچنین به منظور از بین بردن گرد و غبار و افزایش موتور هواپیما در فرودگاه ها نیز چون را کشت می کنند. بذر چمن خواص متعددی دارد که می‌ توان به تهویه هوا و تولید اکسیژن اشاره کرد. علاوه بر آن چمن از فرسایش خاک جلوگیری کرده و مانع از تبخیر شدید آب از سطح زمین می شود. 

خرید بذر چمن

چمن دایکوندرا یک چمن زیبا و نوع شبدر زینتی است و برگ های آن قلبی و گرد هستند که زیبایی زیادی به چمن بخشیده است. چمن دایکوندرا از چمن های زیبا و منحصر به فرد است که می تواند فضای باغچه را زیبا و دلنواز کند‌. بذر چمن اسپورت نیز از چمن های زیبا و جذاب است و می توانید برای زیبا سازی محیط باغچه هر دو نوع چمن  دایکوندرا ‌ و اسپورت را با هم کشت کنید تا منظره ای زیبا ایجاد شود‌.

خرید تخم چمن

این نوع چند در فصل سرد خزان کرده و در فصل بهار سبز می شود. در خرید بذر چمن باید به عوامل مختلفی مانند قدرت پنجه زنی بالا، سیستم ریشه بندی قوی، رشد اندام هوایی پایین توجه کنید‌‌. چمن اسپرت تمام این ویژگی ها را دارد و می تواند بهترین چمن برای فضای باغچه باشد. چمن اسپورت برای مناطق سرد مناسب بوده اما خرید آن برای آب و هوای گرم و خشک مناسب نیست اما در هوای سرد زمستان مقاوم است. برای مناطق جنوبی کشور ماننده بوشهر و بندرعباس تخم چمن برموداگراس بهترین گزینه است. 

خرید عمده بذر چمن

بذر چمن فستوکا برای کشت در میان درختان میوه گزینه مناسبی است که می‌ تواند باعث خنک شدن باغ شود. برای کشت چمن در زمین‌ های ورزشی یا فضای بزرگ باید حجم زیادی از بذر را بر روی زمین کشت کنید تا به طور کامل زمین ورزشی و فضای بزرگ با چمن پوشش داده شود و بهتر است بذر چمن را به صورت عمده خریداری کنید تا هزینه آن برای شما مقرون به صرفه تر باشد و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. اگر بخواهید  بذر چمن را به صورت جزئی خریداری کنید هزینه ی آن در مقایسه با خرید عمده برای شما بسیار بیشتر است و در واقع برای شما صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است بذر چمن را در حجم زیاد و با قیمتی کاملا ارزان تر از خرید جرئی خریداری کنید.

خرید عمده بذر چمن

با توجه به این موضوع بسیاری از کشاورزان و باغ داران برای پوشش دادن باغ و زمین خود از چمن به دنبال خرید عمده بذر چمن هستند تا بتوانند بذر را با هزینه کمتر و حجم زیاد تر خریداری کنند. در زمین های بازی کودکان یا حیاط خانه ها کشت چمن بسیار رواج دارد و یکی از پرطرفدارتری چمن های که به صورت عمده خریداری می شود بذر چمن سوپر اسپرت هلندی است. بذر چمن هلندی برای کشت زمین های ورزشی در فصول سرد سال مناسب بوده و می توان آن را با حجم زیادی خریداری کرد.  

سوالات متداول در مورد بذر چمن و تخم چمن

سئوالات در مورد بذر چمن و کاشت تخم چمن
آیا بعد از کوتاه کردن چمن، چمن مجدد رشد می کند ؟ 
چمن از گیاهانی است که در تمام طول سال قابل رویش بوده و هر بار که آن را کوتاه کنید مجدد در سریع ترین زمان ممکن رشد می کند. 
برای رشد چمن باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ 
چمن نیاز به نور خورشید، آبیاری و دما مناسب و خاک مناسب دارد تا رشد کافی داشته باشد.
بهترین زمان برای کشت بذر چمن فستوکا چه زمانی است ؟ 
 بهترین زمان برای کشت چمن فستوکا فصول پاییز و بهار بوده و اگر در فصل بهار آن را کشت کنید رشد آن بیشتر می شود. 

قیمت هر کیلو بذر چمن

هر یک کیلو بذر چمن معمولا برای کاشت 50 متر مربع کافی و مناسب می باشد و قیمت حدودی ان 500.000 تومان می باشد ، البته قیمت ها نسبت به نوع و کیفیت بذر و برند آن کاملا متغیر می باشد و قیمت هر کیلو بذر چمن ذکر شده حدودی می باشد .

قیمت هر کیلو بذر چمن

قیمت بذر چمن برای باغچه

درباره قیمت بذر چمن برای باغچه ، بذر مورد نیاز برای باغچه ارتباط مستقیم با مساحت ان دارد. معمولا برای کاشت 50 متر مربع نیاز به 1 کیلوگرم بذر و تخم چمن داریم . در صورتی که مساحت باغچه ی مورد 5 متر مربع باشد ، میزان حدودی بذر چمن برای باغچه پنج متری 100 گرم می باشد .

قیمت بذر چمن برای باغچه

هر کیلو بذر چمن برای چند متر مناسب می باشد ؟

در پاسخ به سئوال هر کیلو بذر چمن برای چند متر کافی می باشد باید توضیح دهیم که همانطور که در قسمت های دیگر اشاره کردیم ، هر کیلو بذر چمن معمولا برای 50 متر مربع مناسب و کافی می باشد .

یک کیلوگرم بذر چمن برای چند متر زمین کافی است ؟

قیمت بذر چمن حیاط

قیمت بذر چمن حیاط بستگی به مساحت آن و نوع بذر درخواستی دارد . به عنوان مثال برای یک حیاط 10 متری ، حدودا 200 گرم بذر چمن مورد نیاز می باشد و قیمت ان حدودا 100.000 تومان می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت بذر چمن برای حیاط و باغچه می توانید با ما تماس بگیرید.

اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .