خرید بذر گوجه فرنگی در انواع مختلف + قیمت عالی و ارسال فوری

بذر گوجه فرنگی با نام علمی solanum lycopersicum و نام لاتین tomato، یکی از انواع بذر صیفی پرمصرف در دنیا می باشد. خرید بذر گوجه فرنگی خوب اولین اقدام اساسی در گوجه کاری می باشد.
به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که قبل خرید بذر گوجه، با انواع بذر گوجه فرنگی و عوامل موثر در رشد آن آشنا شده و با توجه به قیمت بذر گوجه فرنگی، رقم مورد نظر خود را خرید نمایید.
فروشگاه بذر کالا در راستای خدمت به مشتریان عزیز، ارقام متنوعی از گوجه فرنگی را عرضه می کند:
 • بذر گوجه فرنگی هیبرید خارجی
 • بذر گوجه فرنگی ایرانی
 • بذر گوجه فرنگی فضای باز
 • بذر گوجه فرنگی گلخانه ایی

در میان کشاورزان، این موضوع که بذرگوجه زودرس پربار باشد، دارای اهمیت بالایی است، زیرا با خرید این نوع بذر گوجه، در کمترین زمان ممکن، بیشترین سود را می برند. به این منظور امروزه اکثر کشاورزان از بذر گوجه فرنگی اصلاح شده استفاده می کنند.

انواع گوجه فرنگی

عکس گوجه فرنگی در رنگ های مختلف
گوجه فرنگی دارای تقسیم بندی های مختلفی است.
بر اساس ظاهر:
 • گوجه فرنگی تخم مرغی
 • گوجه فرنگی بلوکی
 • گوجه فرنگی گرد
 • گوجه فرنگی کشیده
 • گوجه فرنگی گرد بلوکی

بر اساس دوره رویش:

 • زودرس
 • نسبتا زودرس
 • میانرس
 • دیررس 

گوجه فرنگی کاربردهای زیادی دارد، ازجمله برای تازه خوری و تهیه سالاد، صنایع غذایی مانند تهیه کنسرو، سس، رب و ... 

گوجه فرنگی دارای خواص زیادی از جمله موارد زیر می باشد:
 1. تقویت سیستم ایمنی بدن
 2. کاهش فشار خون
 3. کمک به حفظ سلامت چشم و بینایی
 4. رفع چین و چروک پوست
 5. قدرت بخشیدن به ماهیچه‌ها
 6. بهبود عملکرد رگ‌ها به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدانی به نام لیکوپن 
گوجه فرنگی دارای انواع مختلف و رنگ های متفاوت مثل قرمز، زرد، نرنجی، سبز و .. می باشد

خرید بذر گوجه فرنگی

بذر گوجه فرنگی، از بذرهای پرمصرف دنیا می باشد و سالانه به مقدار قابل توجهی کاشته می شود. عوامل مختلفی روی قیمت بذر گوجه فرنگی تاثیرگذار هستند ازجمله: تاریخ بسته بندی، هیبرید بودن و یا استاندارد بودن بذر ها، نرخ ارز، میزان خرید و ... . 

فروشگاه بذر کالا انواع مختلفی از بذر گوجه فرنگی درجه یک، اعم از بذر گوجه فرنگی گلخانه ای و فضای باز، را عرضه و به فروش به طور عمده و خرده می رساند. کیفیت تمامی بذور بالا بوده و شما عزیزان می توانید بهترین بذر های گوجه فرنگی آمریکایی هلندی و ایتالیایی در ارقام زودرس و دیررس را با قیمت بسیار مناسب تهیه نمایید.  

بهترین و پرفروش ترین بذر گوجه فرنگی

صدها رقم گوجه فرنگی در کشور موجود است ولی برخی از این ارقام دارای ویژگی های مناسب و خوبی هستند که باعث تمایز آنها از سایر ارقام و در نتیجه فروش بالای آنها شده است. در اینجا به چند نمونه از این انواع گوجه فرنگی  هیبرید و پرفروش اشاره می کنیم:

1. بذر گوجه فرنگی 8320: این رقم محصول شرکت سمینیس آمریکا می باشد و طول دوره برداشت طولانی به همراه کیفیت فوق العاده محصول سبب فروش بالای این رقم گوجه فرنگی شده است.

2. بذر گوجه فرنگی بدرو: این رقم محصول شرکت سمینیس آمریکا بوده و به دلیل کیفیت بالا، همرسی بالا و مقاومت به انواع بیماری از گوجه های پرفروش می باشد.

3. بذر گوجه فرنگی بریویو: این رقم محصول شرکت سمینیس آمریکا بوده ودر حال حاضر پرفروش ترین رقم گوجه فرنگی در ایران می باشد.

4. بذر گوجه فرنگی باسیمو: این رقم محصول شرکت سمینیس آمریکا بوده و و از ارقام گوجه فرنگی مقاوم به شوری و گرما بوده و  می توان گفت از بهترین بذر های گوجه فرنگی برای مناطق گرمسیری کشور، بذر گوجه فرنگی باسیمومی باشد.

5. بذر گوجه فرنگی موناکو: این رقم محصول شرکت میلر سیدز می باشد و شباهت بسیار زیادی به گوجه فرنگی 8320 دارد.

6. بذر گوجه فرنگی مارول: این رقم محصول شرکت دیاموند سیدز اسپانیا می باشد. در برابر بیماری های رایج گوجه فرنگی بسیار مقاوم می باشد و و از این جهت مورد استقبال شدید گوجه کاران می باشد.

7. بذر گوجه فرنگی چری: این گوجه فرنگی همان گوجه گیلاسی است و نسبت به سایر گوجه فرنگی ها ریزتر می باشد و دارای رنگ های مختلفی می باشد.بذر گوجه فرنگی چری، سالانه مقدار قابل توجهی از فروش در بازار را به خود اختصاص داده است.

ببذر گوجه فرنگی خرید

عکس گوجه فرنگی پربار

بهترین و پربارترین بذر گوجه فرنگی

بر اساس مستندات موجود، چهار رقم گوجه زیر در ایران پربارترین انواع گوجه فرنگی زودرس و میانرس هستند:

1. بذر گوجه فرنگی برنتا: گوجه فرنگی هیبرید برنتا با بالاترین تناژ گزارش شده یعنی 245 تن در هکتار، رتبه اول پربارترین رقم گوجه فرنگی را دارد.

2.بذر گوجه فرنگی 8320: در مورد میزان باردهی گوجه 8320 می توان گفت که بذر گوجه فرنگی 8320 با تناژ 250 تن در هکتار در رتبه دوم قرار دارد.

3. بذر گوجه فرنگی بریویو: در مورد میزان باردهی گوجه بریویو در هکتار می توان گفت بذر گوجه فرنگی هیبرید بریویو با تناژ 210 تن در هکتار در رتبه سوم قرار دارد.

4. بذر گوجه فرنگی متین: میزان باردهی گوجه متین، 190 تن در هکتار می باشد و این گوجه در رتبه چهارم کشور قرار دارد.

بهترین بذر های گوجه فرنگی فضای باز

از بهترین بذرهای گوجه فرنگی فضای باز می توان به بذر گوجه فرنگی متین، پارس، باسیمو، بریویو،  برنتا، کومودورو و ... اشاره کرد، این ارقام در مناطق مختلف ایران کشت شده و بسته به منطقه مورد کشت از بهترین بذر های گوجه فرنگی مخصوص فضای باز هستند.

پربارترین انواع بذر گوجه فرنگی زودرس

1. بذر گوجه فرنگی ساکاتا: طول دوره رشد این رقم، 70 روز می باشد.

2. بذر گوجه فرنگی افرا: طول دوره رشد این رقم، 75_70 روز می باشد.

3. بذر گوجه فرنگی جی اس 12: طول دوره رشد این رقم،75_65 روز می باشد.

4. بذر گوجه فرنگی اولا: طول دوره رشد این رقم، 70 روز می باشد.

گوجه فرنگی

عکس گوجه فرنگی گلخانه ای

زمان کاشت بذر گوجه فرنگی

انتخاب زمان مناسب برای کاشت بذر گوجه فرنگی بسیار مهم است.

در ارقام مناسب فضای باز، با توجه به اینکه گوجه به یخبندان حساس است، در مناطق معتدل بذر گوجه فرنگی را بعد از گذراندن سرمای زمستان می کارند، در مناطق سردسیری بعد از گذراندن سرمای بهاره  می کارند و در مناطق گرمسیری در فصل پاییز می کارند و قبل از شروع سرمای زمستانه گوجه را برداشت می کنند. 

در ارقام گوجه فرنگی گلخانه ای، محدودیت در زمان کاشت بذر گوجه فرنگی ندارد و مقدار تقاضا و همچنین قیمت در بازار تعیین کننده زمان کاشت بذر گوجه می باشد.

نحوه کاشت بذر گوجه فرنگی

گوجه فرنگی به دو صورت مستقیم  (کاشت بذر) و غیرمستقیم ( کاشت نشا) مورد کشت قرار می گیرد.

در روش کاشت غیر مستقیم نشاها  ردیف هایی به فاصله 2-1 متر که به صورت جوی و پشته هستند  ایجاد می کنند، سپس جوی را پر از آب کرده و بعد از نشت آب، نشاها را در بالاترین محل نفوذ آب روی پشته ها می کارند تا موقع آبیاری نشاها زیر آب فرو نروند. فاصله کاشت بین نشاها با توجه به حجم بوته رقم گوجه فرنگی می باشد و به طور معمول 60_40 سانتی متر در نظر گرفته می شود. بعد از کاشت نشاها مجدد آبیاری صورت می گیرد.

در روش کاشت مستقیم، بذرها را به طور مستقیم در زمین می کارند. این روش توصیه نمی شود زیرا میزان هدر رفتن بذر بالا است و توجیه اقتصادی مخصوصا در ارقام هیبرید ندارد. در این روش روی پشته ها، در هر سوراخ 3-2 عدد بذر گوجه فرنگی می کارند و بعد از رشد نشا، در هر سوراخ یک نشا که قوی است را نگه داشته و بقیه را در پایه قطع می کنند.

نحوه کاشت بذر گوجه فرنگی در گلخانه 

برای کاشت بذر گوجه در گلخانه باید از ارقام گلخانه ای استفاده شود. در گلخانه می توان از روش های مستقیم و غیر مستقیم ذکر شده در بالا استفاده کرد. 

کاشت بذر گوجه در گلخانه

کاشت بذر گوجه فرنگی در گلخانه

نحوه کاشت بذر گوجه فرنگی در خانه در گلدان 

بذر گوجه فرنگی را در خانه در گلدان نیز می توان کاشت. ابتدا یک گلدان با سایز مناسب تهیه کرده و آنرا با خاک غنی و زهکشی مناسب پر کنید. سپس بذر ها را با فاصله از هم در گلدان بکارید. قبل از جوانه زنی هر روز آبیاری کنید. گلدان باید در ضلع جنوبی ساختمان در معرض نور خورشید قرار گیرد. زمانی که ارتفاع نشاها به 5-4 سانتی متری رسید فقط 2-1 بوته از گوجه ها را نگه دارید و بقیه را در پایه قطع کنید.

خرید بذر گوجه فرنگی بذر کالا

کاشت گوجه فرنگی در گلدان

شرایط لازم جهت رشد بهینه بذر گوجه فرنگی

1. خاک: خاک مورد نیاز جهت کشت گوجه فرنگی، خاک های لومی یا لومی-رسی و غنی از مواد غنی با زهکشی مناسب می باشد. PHخاک در گوجه فرنگی بین 6.5-6 مناسب می باشد.

2. نور: گوجه فرنگی گیاهی نوردوست بوده و روزانه به حداقل 8-6 ساعت نور خورشید نیاز دارد.

3. آب: آبیاری گوجه فرنگی به گونه ای است که هرگاه 5 سانتی متر از سطح خاک خشک شد، آبیاری صورت گیرد. در اوایل کاشت هر روز صبح باید آبیاری صورت گیرد. در نواحی گرمسیری در ماه های گرم سال روزانه دو بار به آبیاری نیاز می باشد.

سوالات متداول درباره گوجه فرنگی

1. بهترین بذر گوجه فرنگی کدام است؟ 
نمی توان یک رقم گوجه فرنگی را برای کل کشور خوب در نظر گرفت. با توجه به ویژگی های هر رقم گوجه فرنگی و همینطور منطقه کشت شده، بهترین بذر متفاوت است. مثلا در فارس بذر گوجه برنتا و بریویو بهترین رقم است و در قزوین بریویو و 8320.
2. بذر گوجه خوب برای کارخانه چیست؟
در کشت‌های صنعتی، بذر گوجه مورد استفاده باید چند ویژگی خیلی مهم را داشته باشد: پربار بودن، هم رس بودن، داشتن بریکس بالا، درشت سایز بودن به منظور کاهش هزینه وتعداد نیروی کارگری.
3. پربارترین انواع بذر گوجه فرنگی زودرس کدامند؟
بذر های گوجه فرنگی زودرس جزء ارقام پرفروش گوجه فرنگی به حساب می آیند.. پربارترین انواع بذر گوجه فرنگی زودرس عبارتند از: بذر گوجه فرنگی اولا، بذر گوجه فرنگی افرا، بذر گوجه فرنگی جی اس 12، بذر گوجه فرنگی ساکاتا و … . 

سخن آخر

بذر گوجه فرنگی دارای ارقام متفاتی است که باید با توجه هدف مورد نظر و میزان سرمایه موجود، بهترین رقم را انتخاب کرد. مشاوران در فروشگاه بذر کالا تمامی تلاش خود را در جهت خرید بهترین بذر گوجه فرنگی مورد نیاز شما عزیزان بکار گرفته و تمامی بذور موجود در این فروشگاه باکیفیت و اصل بوده و با قیمت مناسب عرضه و به فروش می رسد. 

سایر بذور مثل بذر انواع سبزی و صیفی، انواع بذر چمن، انواع بذر گل و ... در این فروشگاه عرضه می گردد.

پربارترین انواع بذر گوجه فرنگی زودرس

در صورتی که به دنبال خرید پربارترین انواع بذر گوجه فرنگی زودرس هستید، می توانید با ما تماس بگیرید.

اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .