فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل کوکب کوهی (50 گرم)

خرید بذر گل کوکب کوهی درجه یک✅

دسته بندی : بذر گل

قیمت های درج شده برای 50 گرم بذر گل می باشد.

کوکب کوهی از دیرباز جزء گلهای محبوب ایرانیان بوده و هست جهت خرید بذر گل با ما همراه باشید.

 

نوع بذر: درجه یک
درصد خلوص: بالا
قوه نامیه: بالا
معرفی کامل بذر گل کوکب کوهی (50 گرم)
مشخصات بذر گل کوکب کوهی (50 گرم)

کوکب کوهی با نام علمی Rudbeckia hirta و نام انگلیسی Coneflower و Black eyed susan ( که به معنای سوسن چشم سیاه است)، گیاهی چند ساله از خانواده Asteraceae می باشد. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.

این گیاه دارای ساقه های اصلی و فرعی بوده و گلهایی شبیه گل آفتابگردان به صورت منفرد در انتهای ساقه ها به رنگ های الوان، زرد، نارنجی و ... قرار گرفته اند. در یک تقسیم بندی کلی، بذر گل کوکب کوهی به دو صورت پاکوتاه و پابلند می باشند که در هر یک گلها به صورت الوان یا تک رنگ موجود می باشد.

در جدول زیر ویژگی های گل کوکب کوهی آمده است:

زمان کاشت اوایل بهار یا اواخر تابستان
نیاز آبی متوسط تا کم
نیاز نوری آفتاب کامل
زمان گلدهی اواخر بهار تا اواسط پاییز

گل کوکب کوهی برای کاشت در فضای باز، کاشت در گلدان و همچنین به عنوان شاخه بریده مناسب می باشد. در رابطه با اینکه گل کوکب کوهی را چگونه بکاریم باید گفت که کاشت گل کوکب کوهی از طریق بذر صورت می گیرد و تکثیر آن از طریق پیاز خیلی مورد توجه نمی باشد.

زمان کاشت بذر گل کوکب کوهی اواخر فصل تابستان به صورت کاشت در خزانه یا گلخانه بوده و نشاها در اواسط پاییز به زمین اصلی انتقال پبدا می کنند. برای آشنایی با شرایط و روش کاشت بذر گل کوکب کوهی مطلب زیر را مطالعه بفرمایید.

انواع بذر گل همچون بذر گل کوکب کوهی و بذر گل شب بو خیری، انواع بذر چمن، بذر صیفیجات و سبزیجات، گیاهان علوفه ای و سایر انواع بذر با قیمت بسیار مناسب در این فروشگاه عرضه می گردد و بااصالت ترین بذر هایی را که در مجموعه بذر کالا به فروش میرسد را با قیمت مناسب تهیه نمایید. 

خرید بذر گل کوکب کوهی

گل کوکب کوهی

کوکب کوهی به گل آفتابگردان بسیار شبیه بوده و در انگلیسی به آن composes می گویند. زیبایی این گل، همه زبانزد خاص و عام می باشد و در بسیاری از مناطق برای زیباسازی فضا کاشته می شود.

کاربرد گل کوکب کوهی

این گل را در نواحی مختلف با کاربرد های مختلف می کارند:

  • کاشت در گلدان: اگر به دنبال باغچه ای با گلدان هایی پر از گل  های زیبا هستید، گل کوکب کوهی یک پیشنهاد عالی می باشد و با گلبرگ های زرو و طلایی خود چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. 
  • شاخه بریده: این گل به صورت شاخه بریده و برای تهیه دسته گل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. عمر این گل در داخل آب تا 15 روز می باشد.
  • کاشت در فضای سبز: گل کوکب کوهی به مقدار انبوه در فضاهای سبز برای زیباسازی محیط، در جاهایی مثل حاشیه چمن، مقابل درختچه و درختان سوزنی برگ کاشته می شود. نکته اینکه این گل در صورت کاشت گروهی، زیبایی آن دوچندان می شود.

گیاه کوکب کوهی را گروهی در بین گلهای دیگر می کارند. در مقابل درختچه ها و سوزنی برگان زیبایی خاص خواهد داشت همچنین جهت تزیینات پلات باندها یا به صورت گروهی برای زینت چمنها و مقابل درختان دائمی بکار میرود.

کاشت بذر گل کوکب کوهی

این گل به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم کاشته می شود.
روش مستقیم کاشت: در روش مستقیم، بذر ها به طور مستقیم در خاک کاشته می شود و شامل مراحل زیر می باشد:
  1. آمادسازی زمین کشت: برای بهتر شدن کیفیت گلها، بهتر است زمین را شخم بزنیم و زهکشی مناسبی را برای خاک فراهم نماییم. افزودن کود مناسب نیز به رشد بهتر و باکیفیت تر شدن گلهای رشد کرده کمک شایانی خواهد کرد. سپس سطح خاک را صاف نمایید.
  2. کاشت بذر: بذرها را در عمق یک سانتی متری سطح خاک بکارید. بهتر است بذر ها را در فواصل 40-30 سانتی متری بکارید که پس از رشد بوته ها از هم فاصله متعارفی داشته باششند.
  3. آبیاری: در این مرحله باید آبیاری را با فشار کم انجام دهید تا بذرها جابجا نشوند و تا قبل جوانه زنی (معمولا 15-5 روز) ، همواره رطوبت کافی را فراهم نمایید تا بذرها نمیرند. پس از جوانه زنی هم بسته به محل کاشت گل، هفته ای یک الی دو بار، آبیاری کافی است.
روش کاشت غیر مستقیم: در این روش، از طریق کاشت نشا صورت می گیرد. بعد از کاشت بذرها در در سینی نشا و یا گلدان کوچک و رشد کافی آنها، نشاها را به محل مورد نظر انتقال دهید.
کاشت بذر گل کوکب کوهی در گلدان
کاشت بذر گل کوکب کوهی
کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل کوکب کوهی (50 گرم)
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .