فروشگاه بذر کالا  -> بذر سبزیجات   -> بذر کاهو مهرگان 48

✅خرید بذر کاهو مهرگان 48 فلات 🥬

دسته بندی : بذر سبزیجات

بذر کاهو مهرگان 48 فلات، یکی از پرطرفدارترین کاهو پیچ رقم استاندارد است. بسیار پربار و پرمحصول است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارست به همین دلیل طرفداران زیادی دارد و در بسیاری از استان های کشور در سطح وسیع کشت شده است. در قوطی های 100 و 500 گرمی با تاریخ تولید 1402 توزیع می شود.

هد درشت، سفت و فشرده
برگ های ترد و خوش طعم
عملکرد بالا
ماندگاری بالا
مقاوم به گرما
بوته قوی و پربرگ
مغز کاهو سفید و یکدست
محصول موجود نیست
معرفی کامل بذر کاهو مهرگان 48
مشخصات بذر کاهو مهرگان 48

کاهو پیچ مهرگان 48 هد بزرگی دارد که از وزن بالا و به تبع آن عملکرد بالای محصول برخوردار است. همچنین هد به صورت فشرده و با تراکم بالاست که از این لحاظ عامل مهمی در ماندگاری محصول و تسهیل در امر حمل و نقل به مناطق دور است. مغز این کاهو سفید و یکدست بوده و تعداد برگ های سبز تیره آن زیاد می باشد. خرید بذر کاهو مهرگان برای اکثر استان های کشور با مقادیر بالا صورت می گیرد.

کاشت بهاره بذر کاهو مهرگان، در مناطق معتدل و کاشت پاییزه در مناطق گرمسیر انجام می شود. در مناطق جنوبی کشور در فصل پاییز و زمستان کاشت انجام می شود. کاهو مهرگان تقریبا زودرس است و پس از 70-75 روز پس از انتقال نشا آماده برداشت است. تحمل خوبی نسبت به گرما دارد اما توصیه می شود که زمان کاشت را طوری انتخاب کنید که دوره برداشت محصول با گرمای بالا تلاقی نداشته باشد.

کاهومهرگان 48 فلات، بسیار پربار و پرمحصول است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارست به همین دلیل طرفداران زیادی دارد و در بسیاری از استان های کشور در سطح وسیع کشت شده است. انواع دیگری از بذر کاهو فلات وجود دارند همچون بذر کاهو سیاهو، فردوس و اورست1 و 2.

کاهو مهرگان دارای ویتامین های آ، کا، پتاسیم، سی، مس، آهن، کلسیم و بسیاری دیگراست که در برگ‌های سبز تیره به وفور یافت می شود. علاوه بر آن فیبر، کربوهیدرات، پروتئین و مقدار کمی چربی دارد.

نحوه کاشت بذر کاهو مهرگان

ابتدا زهکشی مناسب را فراهم کنید. خاک لومی با هوموس و خاک باغچه بستر مناسبی برای کاشت بذر کاهوست. بذر کاهو را در خزانه بکارید. آبیاری می بایست هر روز انجام شود و سطح خاک مرطوب بماند. وقتی که نشاها 3 تا 4 برگی شدند (6 تا 8 هفته) آن ها را به زمین موردنظر منتقل کنید. فاصله کاشت نشاها از یکدیگر 35-45 سانتی متر و فاصله ردیف ها 40 تا 50 سانتی متر می باشد. با گذشت 70-75 روز پس از انتقال نشاها، کاهو رسیده و آماده برداشت است.

با محیا نمودن شرایط ذیل، محصولی با کیفیت تولید نمائید:

  • نور: کاهو مهرگان برای رشد به نور خورشید نیاز دارد.

  • خاک: خاک نیمه سبک (شنی رسی) و غنی شده بخصوص با نیروژن موردنیاز است. ph مناسب خاک در بازه 6 تا 6.8 قرار دارد.

  • کود:  به منظور تقویت و رشد بهتر کاهو دادن کودهایی مثل خاکبرگ، ورمی کمپوست، کود ماکرو و میکرو در دوره های 14 روز یکبار پیشنهاد می شود.

  • آب: کاهو برای رشد به آب زیادی نیاز دارد و آبیاری روزانه باید انجام شود و سطح خاک مرطوب بماند.

  • دما: گرما برای کاهو مناسب نیست و باعث فشاد کاهو می شود و در بیشتر موارد، در دمای بالاتر از 24 درجه رشد کندی دارند. اما برعکس دمای پایین باعث سرعت بخشیدن به رشد آن می شود. دمای دلخواه و مناسب 12 تا 18 درجه می باشد و دمای پایین تر از 7 درجه طاقت فرساست. در دمای بالاتر از 27 درجه سانتی گراد جوانه زنی کاهش می یابد و یا متوقف می شود.

    نکته: کاهو نباید نزدیک سیب و گلابی و ... که دارای گاز اتیلن هستند قرار گیرد چون منجر به فساد آن می شود.

خرید بذر کاهو مهرگان 48 فلات

فروشگاه بذ رکالا با فروش انواع بذر سبزیجات در خدمت مشتریان عزیز در سرتاسر کشور است. این فروشگاه به منظور رفاه حال مشتریان، شرایط خرید بذر کاهو مهرگان 48، به صورت آنلاین فراهم کرده است تا در هر شهر و منطقه ای بتوانند به آسانی این بذر را سفارش داده و در محل زندگی خود تحویل بگیرند. همچنین مصرف کنندگانی که قصد خرید حضوری دارند می توانند از طریق تماس با فروشگاه بذر کالا به صورت حضوری مراجعه نمایند. جهت خرید عمده بذر کاهو مهرگان 48 و دریافت تخفیف با ما تماس بگیرید.

قیمت بذر کاهو مهرگان 48

با توجه به اینکه قوه نامیه یا درصد جوانه زنی بذور هیبرید نسبت به بذور فله بالاتر است و بذور اصلاح شده می باشند بنابرین با قیمت بالاتری به فروش می رسد. جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی با شماره های فروشگاه بذر کالا تماس بگیرید. فروشگاه بذر کالا با حضور مستمر در همایش های بین المللی نهاده های کشاورزی، همواره همراه و در کنار کشاورزان و مشتریان گرامی است.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر کاهو مهرگان 48
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .