فروشگاه بذر کالا  -> بذر سبزیجات   -> بذر کاهو فردوس فلات

خرید بذر کاهو فردوس 🥬 با قیمت عالی

دسته بندی : بذر سبزیجات

 بذر کاهو فردوس یکی از بهترین ارقام کاهو پیچ استاندارد است که در اکثر مناطق ایران قابل کشت است. این کاهو پایه بلند بوده و دارای بوته قوی و حجیم است. ترد و خوش طعم بودن برگ ها و هد فشرده از ویژگی های برجسته این کاهو می باشد. کاهو فردوس در سال 2023 تولید و در قوطی های 500 گرمی عرضه می گردد.

رقم استاندارد
عملکرد بالا
بوته قوی و پایه بلند
برگ های ترد و خوش طعم
هد فشرده
ماندگاری بالا
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر کاهو فردوس فلات

دسته بندی : بذر سبزیجات

 بذر کاهو فردوس یکی از بهترین ارقام کاهو پیچ استاندارد است که در اکثر مناطق ایران قابل کشت است. این کاهو پایه بلند بوده و دارای بوته قوی و حجیم است. ترد و خوش طعم بودن برگ ها و هد فشرده از ویژگی های برجسته این کاهو می باشد. کاهو فردوس در سال 2023 تولید و در قوطی های 500 گرمی عرضه می گردد.

رقم استاندارد
عملکرد بالا
بوته قوی و پایه بلند
برگ های ترد و خوش طعم
هد فشرده
ماندگاری بالا
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر کاهو فردوس فلات
مشخصات بذر کاهو فردوس فلات

بذر کاهو پیچ فردوس (Lettuce Head Ferdos) 

بذر کاهو فردوس فلات یکی از انواع کاهو پیچ  است که دارای تیپ استاندارد و پایه بلند بوده و در مناطق بی شماری از کشور کاشته می شود. قیمت بذر کاهو فردوس با توجه به عملکرد و کیفیت بالای آن بسیار مناسب است. هنگام خرید بذر کاهو فردوس توجه به مواردی از قبیل تاریخ تولید، منطقه کاشت، زمان کاشت، نحوه آبیاری، میزان خلوص و قوه نامیه بسیار ضروری است.

بوته کاهو فردوس، قوی بوده و مقاومت بالایی نسبت به بیماری ها دارد. بوته، حجیم و پایه بلند است و دارای وزن و عملکرد خوبی است. بوته دارای برگ های زیادیست که باعث می شود هد را از نور مستقیم و زیاد آفتاب بخصوص در فصول گرم سال در امان نگه می دارد. هد کاهو، متراکم و فشرده است که این موضوع موجب ماندگاری بالای محصول و سهولت در حمل و نقل به نقاط دور می شود. رقم های دیگر کاهو فلات عبارتند از : مهرگان، سیاهو و اورست 

برگ ها به صورت فشرده و با پیچ زیاد به دور هم پیچیده اند. برگ های خارجی به رنگ سبز ملایم و برگ های داخلی روشن تر هستند. برگ های کاهو فردوس شیرین و بدون تلخی هستند و بافت ترد و طعم بی نظیری دارند.

کاهو فردوس دمای خنک را ترجیح می دهد و مقاومت خوبی نسبت به سرما دارد. معمولا در شهرها با آب و هوای معتدل در فصل بهار و در شهرهای گرمسیر در فصل پاییز می کارند. در دمای بالا و هوای گرم و خشک زودتر به گل می رود که موجب افت کیفیت محصول می شود. 

نحوه کاشت بذر کاهو فردوس

پیش تر گفتیم کاهو گیاهی تقریبا سرمادوست است بنابرین بذر کاهو فردوس را در مناطق سرد با زمستان های سرد در فصل بهار و در مناطق گرم با زمستان های معتدل در پاییز و زمستان می کارند. در کاشت بهاره در اردیبهشت یا خرداد و در کاشت پاییزه در شهریور کاشت انجام می شود. مراحل کاشت بذر کاهو فردوس:

  • برای کاشت بذر کاهو فردوس، ابتدا زمین را شخم زده و خاک مناسب نیمه سبک را برای رشد کاهو فراهم میکنند.
  • سپس بذرها را روی سطح خاک می پاشند و با لایه نازکی خاک روی آن را می پوشانند.
  • در این مرحله آبیاری انجام می شود. تا زمان جوانه زنی آبیاری باید به طور مداوم انجام شود به طوری که سطح رویی خاک خشک نشود.
  • پس از گذشت 3-5 روز بذر ها جوانه می زنند. زمانی که نشاها چهار برگی شدند باید آن را به زمین اصلی انتقال داد.

در مناطق با زمستان های سرد می توان بذرها را در سینی نشا کاشت و پس از رفع سرما در بهار در زمین اصلی کاشت.

کاهو فردوس پس از 60-75 روز پس از کاشت بذر آن، رسیده و قابل برداشت است. برای برداشت مجدد بهتر است کاهو را از 3 سانتی متر بالاتر از خاک برش دهید تا دوباره رشد کند. کاهو باید به موقع برداشت شود و در صورت برداشت دیرهنگام، برگ ها بد شکل شده و به گل می روند که از کیفیت کاهو کاسته می شود.

شرایط نگهداری کاهو فردوس

شرایط نگهداری کاهو فردوس عبارتست از :

  • دما: کاهو نسبت به سایر سبزیجات مقومت بالایی به سرما دارد و آب و هوای خنک را تریجیح می دهد و کیفیت بالایی خواهد داشت. بنابرین در مناطق سردسیر در فصل بهار و در مناطق گرمسیر در پاییز و زمستان می کارند. گرما و کم آبی موجب تسریع در امر گلدهی و افت کیفیت محصول می گردد. کاهو دماهای پایین تر از صفر درجه را در دوره های کوتاه مدت تحمل می کند اما در صورتی که پایدار باشد موجب بد فرمی و جمع شدن برگ ها و تغییر رنگ و سرمازدگی می شود.
  • خاک: کاهو در بیشتر خاک ها رشد می کند اما در خاک های فقیر رشد محصول تحت تاثیر قرار می گیرد و موجب افت کیفیت و کمیت محصول می شود. خاک مناسب برای کاشت، خاک نیمه سبک، ترکیب رسی شنی یا خاک باغچه و کود حیوانی  می باشد. بدین منظور می توانید از قبل، کود حیوانی پوسیده را بر روی خاک ریخته سپس خاک را شخم بزنید تا کاملا مخلوط شود.
  • آب: کاهو به آب زیادی نیاز دارد و باید هر روز آبیاری شود و سطح خاک مر طوب بماند. خشکی باعث می شود که زودتر به گل رود و از کیفیت آن کاسته شود.
  • کود: کاهو برای رشد به کود و تغذیه مناسب نیاز دارد. کود دامی پوسیده، کود های ماکرو و میکرو در برنامه تغذیه ای کاهو متداول است.
  • نور: کاهو نسبت به گرما و تابش مستقیم خورشید حساس است برای گرفتن نتیجه بهتر، آن را در زیر سایه گیاهان دیگر بکارید.

در جدول زیر این شرایط به طور خلاصه بیان شده است.

کود آب نور خاک دما
متوسط زیاد غیرمستقیم نیمه سبک خنک

شرایط نگهداری کاهو فردوس

قیمت بذر کاهو فردوس

بذر کاهو فردوس یکی از تولیدات شرکت سمینس آمریکاست که از معروف ترین برندها در صنعت کشاورزی است و بذرها را با استفاده از دانش روز و تکنولوژی برتر اصلاح نژاد کرده است. شرکت سمینس محصولات بی شماری در زمینه سبزیجات و صیفی جات دارد که جایگاه ویژه و طرفداران بسیاری در ایران دارد. قیمت بذر کاهو فردوس با توجه به اینکه یک بذر وارداتی است، تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار می گیرد. برای اطلاع از قیمت بذر کاهو فردوس و انواع بذر سبزیجات به وبسایت بذر کالا مراجعه نمائید.

خرید بذر کاهو فردوس

هنگام خرید بذر کاهو فردوس توجه به مواردی از قبیل تاریخ تولید، منطقه کاشت، زمان کاشت، نحوه آبیاری، میزان خلوص و قوه نامیه بسیار ضروری است. برای خرید بذر کاهو فردوس و انواع بذر سبزیجات با قیمت مناسب می توانید از فروشگاه بذر کالا به صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام نمائید.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر کاهو فردوس فلات
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .