فروشگاه بذر کالا  -> بذر سبزیجات   -> بذر کاهو سیاهو فلات

خرید بذر کاهو سیاهو 🥬 با قیمت عالی ✅

دسته بندی : بذر سبزیجات
بذر کاهو سیاهو، یکی از پرطرفدارترین بذر کاهو پیچ است که در ایران با استقبال زیادی مواجه شده است. بذر کاهو سیاهو از ارقام استاندارد، پایه بلند بوده و دارای هد متراکم و فشرده است که توسط شرکت سمینیس در تاریخ 2023 تولید و در قوطی های 500 گرمی بسته بندی شده است.
دارای عملکرد بالا
برگ های سبز بازارپسند، ترد و آبدار
امکان حمل و نقل بالا به مقاصد دور
بهترین کاهوی صادراتی
بوته حجیم و فشرده
ساقه قوی
تولید برگ های پیچی زیاد
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر کاهو سیاهو فلات

دسته بندی : بذر سبزیجات
بذر کاهو سیاهو، یکی از پرطرفدارترین بذر کاهو پیچ است که در ایران با استقبال زیادی مواجه شده است. بذر کاهو سیاهو از ارقام استاندارد، پایه بلند بوده و دارای هد متراکم و فشرده است که توسط شرکت سمینیس در تاریخ 2023 تولید و در قوطی های 500 گرمی بسته بندی شده است.
دارای عملکرد بالا
برگ های سبز بازارپسند، ترد و آبدار
امکان حمل و نقل بالا به مقاصد دور
بهترین کاهوی صادراتی
بوته حجیم و فشرده
ساقه قوی
تولید برگ های پیچی زیاد
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر کاهو سیاهو فلات
مشخصات بذر کاهو سیاهو فلات
بذر کاهو سیاهو فلات (Romaine Lettuce Siahoo) تولید شرکت سمینیس یک گیاه دوساله و روز بلند است. این کاهو رسمی، پایه بلند می باشد و رشد رو به بالایی دارد. در سالیان اخیر، خرید بذر کاهو سیاهو به دلیل عملکرد بالای این محصول و رونق صادرات افزایش یافته است. یکی از انواع بذر کاهو پیچ است که دارای بوته حجیم و فشرده و برگ هایی است که با پیچش زیادی به دور هم تجمیع شده اند. برگ های بیرونی به رنگ سبز تیره و برگ های داخلی سبز روشن هستند. برگ ها شیرین و بدون تلخی، ترد، آبدار و دارای طعم بی نظیری هستند.
کاهو سیاهو دارای ساقه قوی و سفت است که امکان حمل و نقل بالا را فراهم می آورد. هد سیاهو سفت و بزرگ با وزن بالایی است که باعث عملکرد و تناژ بالای محصول شده است. 
کاهو سیاهو یکی از ارقام زودرس است و پس از 60 روز قابل برداشت است. مقاومت خوبی نسبت به سرما دارد و آب و هوای خنک را ترجیح می دهد ولی در آب و هوای گرم و خشک، زود به گلدهی می افتد. همچنین مقاومت خوبی نسبت به آفات و بیماریها از جمله بیماری ویروسی موزاییک که یک بیماری رایج در بین انواع کاهوست را دارد.
بذر کاهو سیاهو فلات یکی از محصولات تولیدی شرکت سمینیس است که در قوطی های 100 و 500 گرمی بسته بندی شده است. یک بذر کاهو سالادی پرطرفدار است که علاوه بر بازار داخل، برای بازار خارجی و صادرات به کشورهای همسایه پتانسیل بسیار بالایی داشته و همه ساله در تهران، شمال و شهرهای جنوبی کشور به مقدار انبوه کشت می شود. رقم های دیگری از شرکت سمینیس نیز وجود دارد که عبارتند از: بذر کاهو مهرگان ، فردوس ، اورست و ...

 

زمان کاشت بذر کاهو سیاهو

بهترین زمان کاشت فروردین الی مرداد است ولی با توجه به شرایط اقلیمی متفاوت نمی توان یک زمان واحد را برای کاشت در مناطق مختلف اعلام کرد. به طور کلی در شهرها با آب و هوای معتدل در فصل بهار و در شهر های گرمسیر در فصل پاییز انجام می گیرد. در مناطقی که زمستان سردی دارند و یخبندان رخ می دهد، بعدر از رفع خطر سرمازدگی در فصل بهار کشت صورت می گیرد. در مناطق با تابستان های خنک نیز به صورت تابستانه کشت می شود. جهت خرید بذر سبزیجات به فروشگاه بذر کالا مراجعه کنید.

کاشت بذر کاهو سیاهو

  • ابتدا باید خاک مناسب برای رشد کاهو فراهم شود. خاک مناسب خاک نیمه سبک و غنی می باشد. ترکیب شنی رسی با کودحیوانی و خاک برگ مناسب است. خاک را از قبل شخم بزنید.
  • بذرها را با فاصله 15-20 سانتی متری از هم روی زمین خزانه بکارید. سپس بر روی آن مقدار کمی خاک نرم بپاشید(در عمق سطحی بکارید).
  • سپس بذرها را با استفاده از آبپاش آبیاری کنید تا بذرها جابجا نشوند. با گذشت 3 تا 5 روز بذرها جوانه می زنند.
  • زمانی که نشاها 3-4 برگی شدند باید آن ها را با فاصله 30 سانتی متر از هم به زمین اصلی منتقل کرد. فاصله ردیف ها از هم باید 40-50 سانتی متر باشد.

شرایط رشد و نگهداری بذر کاهو سیاهو

شرایط نگهداری کاهو سیاهو:
  • آب: کاهو به آبیاری زیادی نیاز دارد و هر روز باید آبیاری شود و خاک مرطوب بماند.
  • خاک: کاهو نسبت به خاک حساس نیست و در هر نوع خاکی رشد می کند اما در خاک های فقیر، از کیفیت کاهو کاسته می شود. بهترین خاک برای رشد کاهو، خاک نیمه سبک(شنی-رسی) و غنی می باشد.
  • کود: کاهو برای رشد به کود و مواد آلی نیاز دارد. اولین کوددهی ششمین هفته انجام شود. کودهای ماکرو و میکرو براش رشد و تقویت بسیار عالی هستند.
  • نور: کاهو از گیاهانی است که به نور مستقیم خورشید احتیاجی ندارد لذا بهتر است در مکانی کاشته شود که سایه گیاهان دیگر روی آن بیفتد.
  • دما: کاهو در هوای خنک محصول بهتری تولید می کند و مقاومت خوبی نسبت به سرما دارد. دمای صفر را تحمل می کند به شرط اینکه کوتاه مدت باشد اما اگر به صورت مداوم و طولانی رخ دهد برگ ها جمع و بد شکل می شود و رنگ آن تغییر می کند. به همین دلیل بهتر است در مناطق سردسیر در بهار و در شهر های گرمسیر در پاییز و زمستان کاشت انجام شود. گرما و کم آبی موجب گلدهی زودتر و درنتیجه افت کیفیت محصول می شود. در جدول زیر به طور خلاصه شرایط را بیان کرده ایم.
آب خاک نور کود دما
روزانه شنی رسی غیرمستقیم متوسط متوسط

شرایط نگهداری کاهو سیاهو

داشت و برداشت بذر کاهو سیاهو

یکی از کارهای مهم نگهداری کاهو، حذف علف های هرز و سله شکنی می باشد. برای از بین بردن علف های هرز می توانید از دستگاه کولتیواتور علف زن استفاده نمائید و عمق آن نباید بیشتر از 5 سانتی متر بیشتر باشد. هنگام برداشت کاهو از داس مخصوص یا چاقو استفاده نمائید و دقت کنید که از 1.5 سانتی متر بالاتر از ریشه، کاهو را ببرید چون موجب می شود که ریشه در خاک باقی مانده و مجددا گیاه رشد کند و کاهو تولید کند.

خرید بذر کاهو سیاهو

خرید بذر کاهو سیاهو فلات، به صورت اینترنتی موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. وبسایت فروشگاه بذر کالا، دارای نماد اعتماد الکترونیکی است و باعث شده تا مشتریان عزیز خرید خود را با اطمینان خاطر انجام دهند. علاوه بر خرید اینترنتی، امکان خرید حضوری نیز در فروشگاه بذر کالا وجود دارد و کشاورزانی که قصد خرید عمده بذر کاهو سیاهو را دارند می توانند از طریق تماس با فروشگاه بذر کالا، از دریافت تخفیف و مشاوره رایگان بهره مند شوند.

قیمت بذر کاهو سیاهو

بذر کاهو سیاهو تولید شرکت سمینیس آمریکا یکی از مطرح ترین و بزرگ ترین شرکت ها در سطح جهانی می باشد. بنابرین قیمت بذر کاهو سیاهو با توجه به کیفیت فوق العاده آن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. شما می توانید تمامی انواع بذر را با اطمینان خاطر از بذرکالا تهیه نمائید. جهت خرید بذر کاهو سیاهو می توانید از طریق وبسایت اقدام نمائید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر کاهو سیاهو فلات
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .