خرید بذر یونجه رنجر ✅ قیمت عالی

بذر یونجه رنجر جزء ارقام علوفه های پرطرفدار دامی محسوب می شود. این یونجه قابلیت کاشت در مناطق سردسیری و معتدل را دارد. از خصوصیات بارز این بذر یونجه می توان به برداشت 4 الی 7 چین آن در طول سال اشاره نمود. در فروشگاه بذر کالا امکان خرید اینترنتی بذر یونجه همدانی فراهم شده و شما می توانید برای استعلام قیمت و همچنین خرید بذر یونجه همدان با مشاوران ما در تماس باشید.

نوع مقاومت: در برابر سرما
محل کشت: مناطق سردسیری و معتدل
قابلیت چین: 4 الی 7 چین در سال
معرفی کامل بذر یونجه رنجر
مشخصات بذر یونجه رنجر

بذر یونجه رنجر با نام علمی medicago sativa و نام انگلیسی alfalfa renger، گیاهی علفی و چندساله، با طول عمر بالا بوده و بیش از 10 سال عمر می کند. بذر یونجه رنجر یکی از بهترین و شناخته شده ترین بذرهای یونجه به منظور علوفه دامی محسوب می شود. جهت خرید بذر یونجه رنجر از فروشگاه بذر کالا کافی است آنرا به سبد خرید بیفزایید.

نوع بذر بذر یونجه رنجر
ارتفاع 70 سانتی متر
مقدار مصرفی 30-50 کیلوگرم در هکتار
مکان کاشت مناطق سردسیری و معتدل
مقدار برداشت 5-7 چین در سال

ویژگی های بذر یونجه رنجر

این بذر در اصل بومی آمریکا بوده و حدود سه دهه است که وارد کشور شده و مورد استقبال یونجه کاران قرار گرفته است.

رشد این گیاه سریع بوده و سالانه 5 چین ( در مناطق سردسیری) الی 7 چین ( در مناطق معتدل) از آن قابل برداشت است.

در مقایسه بذر یونجه همدان و رنجر باید گفت که هردو از این جهت که قابلیت رشد در مناطق سردسیری را دارند و نسبت به سرما مقاوم هستند، به هم شباهت دارند و تفاوت آنها در این است که یونجه رنجر نسبت به یونجه همدان کوتاهتر است و ارتفاع آن به 70 سانتی متر می رسد، ولی میزان برداشت یونجه رنجر بیشتر است.

یونجه رنجر هم در مزارع آبی و هم مزارع دیمی قابل کشت است و از این حیث نیز مورد توجه کشاورزان است.

زمان کاشت بذر یونجه رنجر، فصل بهار و پاییز است. پس از حدود سه الی چهار ماه بعد از کاشت بذر، اولین چین یونجه رنجر قابل برداشت می باشد.

مقدار مصرفی بذر یونجه رنجر در خاک های سبک و مورد کشت با دستگاه بین 50_30 کیلوگرم و برای خاک های سنگین و کشت با دست بین 100_60 کیلوگرم توصیه می شود.

میزان تولید علوفه خشک در هر هکتار بین 3 تا 7 تن در هر برش می باشد.

ساقه های یونجه رنجر نازک و سبز و برای چرای مستقیم دام بسیار خوش خوراک است. برگ ها متراکم، ریشه ها تلخ بوده و باعث دور شدن موش ها از مزرعه می شوند و همچنین ریشه این گیاه نسبت به بیماری هایی چون نماتود ریشه بسیار مقاوم هستند.

در فروشگاه بذر کالا فروش بذر یونجه رنجر باکیفیت و با اصالت و با قیمت مناسب توزیع می شود و برای خرید بذر یونجه رنجر از این فروشگاه با کارشناسان جهت دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید. بذر سایر انواع گیاهان علوفه ای نیز در این فروشگاه عرضه می گردد.

بذر یونجه رنجر

عکس یونجه رنجر

خرید بذر یونجه رنجر

فروشگاه اینترنتی بذر کالا،  تمامی بذرهای بااصالت و با کیفیت ایرانی و خارجی را به بازار عرضه کرده و تمام توان خود را برای داشتن محصولی با کیفیت برای کشاورزان عزیز، بکار گرفته است.

جهت خرید بذر یونجه رنجر می توانید به سایت مراجعه نموده و با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با صرفه جویی در زمان و هزینه جابجایی آنرا درب منزل خود تحویل بگیرید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که کلیه بذرها با کیفیت و قیمت بسیار مناسب عرضه می شوند. 

در فروشگاه بذر کالا، سایر بذرهای مصرفی؛ از جمله بذر چمن، بذر گل، بذر سبزیجات و صیفی جات نیز عرضه می گردد.

نحوه کاشت بذر یونجه رنجر

زمان کاشت بذر یونجه رنجر، فصل بهار و پاییز است. کاشت بذر یونجه رنجر ساده  و مانند سایر ارقام یونجه می باشد به این ترتیب که ابتدا زمین را شخم زده و آنرا با انواع کود مانند کود حیوانی پوسیده غنی و حاصلخیز کنید. بعد بذرها را در عمق 1_0.5 سانتی متری از سطح خاک، یا به صورت دستپاش یا با ماشین های کشاورزی، بکارید. سپس بذر ها را آرام آبیاری نمایید به طوریکه که بذرها جابجه نشوند. تا قبل جوانه زنی باید سطح خاک مرطوب بماند تا بذرها از تشنگی نمیرند. پس از جوانه زنی هر 10 روز یکبار آبیاری را تکمدید نمایید. پس از اینکه ارتفاع بوته ها به 65 سانتی متری رسید می توانید اولین چین یونجه را برداشت نمایید. 

موارد مورد نیاز جهت رشد بهینه بذر یونجه رنجر عبارتند از:

1. خاک: برای رشد بذر یونجه رنجر از خاکی سبک، غنی، شنی، با زهکشی مناسب و مخلوط شده با کود حیوانی استفاده نمایید. برای بهبود عملکرد یونجه رنجر، حتما خاک را شخم بزنید.

2. آب:  آبیاری بذر یونجه رنجر، متوسط بوده وهر 8 الی 10 روز یکبار به آبیاری نیاز می باشد.

3. نور: بذر یونجه رنجر، رقمی آفتاب دوست بوده و به نور کامل برای رشد خود نیاز دارد. البته در سایه نیز قابلیت رشد دارد ولی تا حدودی از عملکرد آن کاسته می شود.

4. دما: یونجه رنجر جز ارقام سردسیری بوده و در دمای 12-30 قابلیت رشد دارد.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر یونجه رنجر
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .