فروشگاه بذر کالا  -> بذر گیاهان علوفه ای   -> بذر شبدر برسیم یا شبدر مصری

خرید بذر شبدر برسیم ✅ شبدر مصری

شبدر برسیم گیاهی یک ساله می باشد. این گیاه علوفه ای در ایران بسیار پرطرفدار بوده و سالانه در سطح وسیعی کشت می شود.

رشد مجدد بسیار سریع بعد از هر بار برش
پتانسیل تولید بسیار بالا و منبع درآمد بیشتر
قابلیت چین: 5 تا 6 چین در سال
دامنه تحمل دما: 35_0
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر شبدر برسیم یا شبدر مصری

شبدر برسیم گیاهی یک ساله می باشد. این گیاه علوفه ای در ایران بسیار پرطرفدار بوده و سالانه در سطح وسیعی کشت می شود.

رشد مجدد بسیار سریع بعد از هر بار برش
پتانسیل تولید بسیار بالا و منبع درآمد بیشتر
قابلیت چین: 5 تا 6 چین در سال
دامنه تحمل دما: 35_0
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر شبدر برسیم یا شبدر مصری
مشخصات بذر شبدر برسیم یا شبدر مصری

شبدر برسیم با نام علمی trifolium alexandrinum و نام لاتین clover berseem، گیاهی علفی و یکساله می باشد. امروزه خرید اینترنتی در کشور رواج بیشتری یافته و برای فرار از ترافیک و اتلاف هزینه و زمان، می توانید برای خرید بذر شبدر برسیم به سایت بذر کالا مراجعه نموده و باکیفیت ترین بذرها را با قیمت مناسب تهیه نمایید. فروش و ارسال به تمام کشور امکان پذیر می باشد.

میزان مصرفی بذر شبدر برسیم در هر هکتار 30_20 کیلوگرم در کشت مکانیزه می باشد. بذر شبدر برسیم به منظور اهداف مختلف اعم از تولید علوفه تازه، تولید علوفه خشک و همچنین تولید بذر کاشته می شود. مقدار برداشت هر یک به این صورت می باشد: میزان برداشت علوفه تازه در هر هکتار در خاک های سبک 70_50 تن و در خاکهای متوسط تا سنگین 100_80 تن، میزان تولید علوفه خشک 10 تن در هکتار، میزان تولید بذر در هر هکتار حدودا یک تن. برای تهیه سایر بذرهای علوفه نیز می توانید به سایت بذر کالا مراجعه نمایید.

شبدر برسیم به دلیل خواص فراوانی خود، از علوفه های پرطرفدار و کاربردی در ایران می باشد و در سطح وسیعی مورد کشت قرار می گیرد.

یونجه برسیم در دامنه دمایی 35_0 درجه سانتی گراد قابلیت رشد دارد و در دمای 2- درجه کاملا از بین می رود، بنابراین این گیاه، مختص کشت در مناطقی است که یخبندان ندارند.

از دیگر ویژگی های شبدر برسیم این است که در مناطقی که باران زمستانه دارند می توان این گیاه را به صورت دیم کاشت، البته توجه داشته باشید که آبیاری باعث افزایش عملکرد این گیاه می شود.

مقدار برداشت شبدر برسیم:

  • در شرایط آبی: 6-5 چین در سال
  • در شرایط دیم: 2-1 چین در سال

زمان کاشت بذر شبدر برسیم فصل بهار می باشد البته در مناطق مدیترانه ای در فصل پاییز اقدام به کاشت این بذر می کنند. ارتفاع این گیاه 85_55 سانتی متر می باشد.

نوع بذر بذر شبدر برسیم
مقدار مصرفی 20-30 کیلوگرم در هکتار
مکان کاشت مناطق بدون یخبندان
مقدار  برداشت 5-6 چین در سال

ویژگی های بذر شبدر برسیم

در رابطه با کشت بذر شبدر برسیم در مازندران باید گفت که با توجه به مطالعات انجام شده بهتر است این بذر در فاصله 10 تا 25 مهر کاشته شود تا حداکثر عملکرد این شبدر صورت گیرد. در دزفول نیز امروزه سطح وسیعی از اراضی مورد کشت بذر شبدر برسیم قرار گرفته است و نتایج بسیار خوبی حاصل شده است.

ساقه های این گیاه توخالی بوده و پس از هربار برداشت، رشد مجدد از جوانه های قاعده ساقه صورت میگیرد. برگها به برگچه ای، گلها کوچک و سفیدرنگ هستند. یک ریشه اصلی و تعداد زیادی ریشه فرعی دارد.

بذر شبدر برسیم

شبدر برسیم

نحوه کاشت بذر شبدر برسیم

زمین مورد نیاز برای کاشت بذر شبدر برسیم، از خاک های لومی شنی و سنگین می باشد. مقداری کود به آن اضافه کرده و خاک را شخم بزنید. سپس بذرها را در خاک در عمق 1_0.5 سانتی متری بکارید و سپس به آرامی آبیاری نمایید تا بذرها جابجا نشوند. 12_5 روز بعد از جوانه ها سر از خاک بیرون می آورند. تا قبل جوانه زنی همواره سطح خاک مرطوب باشد و بعد از جوانه زنی 14_10 روز یک نوبت آبیاری نمایید.

خرید بذر شبدر برسیم

فروشگاه اینترنتی بذر کالا،  تمامی بذرهای بااصالت و با کیفیت ایرانی و خارجی را به بازار عرضه کرده و تمام توان خود را برای داشتن محصولی با کیفیت برای کشاورزان عزیز، بکار گرفته است. جهت خرید بذر شبدر برسیم می توانید به سایت مراجعه نموده و با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با صرفه جویی در زمان و هزینه جابجایی آنرا درب منزل خود تحویل بگیرید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که کلیه بذرها با کیفیت و قیمت بسیار مناسب عرضه می شوند. انواع بذر چمن، بذرگل، بذر سبزی و صیفی جات نیز در این فروشگاه عرضه و توزیع می گردد.

عملیات زراعی روی شبدر برسیم

کاشت بذر شبدر برسیم باعث حاصلخیزی خاک می شود. این گیاه دارای رشد سریع و متراکم می باشد و این ویژگی باعث از بین رفتن علف های هرز می شود. اگر خاکی به بیماری ریشه ای آلوده باشد، با کاشت بذر شبدر برسیم، بعد از یک دیم مانند گندم، می توان این آلودگی را برطرف کرد. در خاک های آلوده قبل از کشت برسیم به هیچ عنوان پنبه نکارید. پس از کشت شبدر برسیم می توان بذرهایی همچون ذرت، چغندر قند، سورگم و ... در زمین کاشت تا نتایج فوق العاده ای را به دست آورد. فاصله زمانی بین کاشت بذر شبدر برسیم در یک زمین حداقل 6_5 سال می باشد. شبدر برسیم را هم می توان به صورت مخلوط با ریگراس های یکساله (بجز چاودار) کاشت که باعث افزایش عملکرد محصول می شود. از دیگر ارقامی که باعث حاصلخیزی خاک می شود می توان یونجه جیا را نام برد که امکان خرید آن در فروشگاه بذر کالا وجود دارد.

کاشت بذر شبدر برسیم

کاشت بذر شبدر برسیم

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر شبدر برسیم یا شبدر مصری
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .