فروشگاه بذر کالا  -> بذر سبزی خوردن   -> بذر ریحان بنفش

خرید بذر ریحان بنفش ایرانی با قیمت مناسب - بذر کالا

دسته بندی : بذر سبزی خوردن

ریحان بنفش جزء سبزیجات برگی می باشد.  کاشت این گیاه در بهار صورت می گیرد و بدلیل عطر و طعم فوق العاده و خواص درمانی فراوان، همواره مورد توجه بوده و هرساله بذر ریحان بنفش به مقدار قابل توجهی به فروش می رسد. 

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر ریحان بنفش

دسته بندی : بذر سبزی خوردن

ریحان بنفش جزء سبزیجات برگی می باشد.  کاشت این گیاه در بهار صورت می گیرد و بدلیل عطر و طعم فوق العاده و خواص درمانی فراوان، همواره مورد توجه بوده و هرساله بذر ریحان بنفش به مقدار قابل توجهی به فروش می رسد. 

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر ریحان بنفش
مشخصات بذر ریحان بنفش
خرید بذر ریحان بنفش از بذر کالا
ریحان با نام علمی   ocimum basilicumو از خانواده  labiateaeیانعناعیان، از سبزیجات معطر و خوش طعم می باشد. فروشگاه بذر کالا در راستای خدمت رسانی به مشتریان عزیز، امکان خرید بذر های باکیفیت و اصیل را به صورت آنلاین و به دور از شلوغی و آلودگی شهر فراهم نموده است. برای خرید بذر ریحان بنفش کافی است تنها بر روی گزینه خرید کلیک کرده و آنرا در مقصد مورد نظرتان تحویل بگیرید. بذر ها در سریع ترین زمان ممکن به سراسر کشور ارسال می شوند. 
برخی کشاورزان به دلیل بزرگ بودن اراضی مورد کشتشان، نیاز به خرید عمده بذر سبزی دارند. فروشگاه بذر کالا امکان خرید عمده بذر ریحان بنفش را نیز فراهم نموده و آن را با قیمت بسیار مناسب عرضه می کند. فروشگاه بذر کالا، بذر ها را از تولید کننده خرید می کند و این باعث حذف واسطه ها و در نتیجه قیمت مناسب محصول می شود.ما از مرحله کاشت بذر تا برداشت محول در کنار شما هستیم و تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.
خرید بذر ریحان بنفش
ریحان دارای انواع های مختلفی شامل ریحان سبز، ریحان بنفش، کرمانی، فری و ... می باشد. ریحان بنفش، علاوه بر اینکه به صورت سبزی تازه مصرف می شود، به عنوان ادویه و دارو نیز کاربرد فراوانی دارد. از ریحان بنفش در تزیین و یا پخت برخی غذا ها مانند پیتزا نیز استفاده می شود. اسانس ریحان بنفش نیز دارای خاصیت ضد قارچی و باکتریایی است و در تولید محصولات بهداشتی از آن استفاده می شود.

 

نحوه کاشت بذر ریحان بنفش

ریحان بنفش به صورت کشت نشا و بذر تکثیر می شود ولی رایج ترین روش تکثیر، کاشت بذر ریحان بنفش می باشد.
نحوه کاشت بذر ریحان بنفش در باغچه
ابتدا زمین را آماده سازی کنید. کودهای حیوانی (گاوی) پوسیده و یا کمپوست را به خاک اضافه کنید. این کار باعث افزایش حاصلخیزی خاک و در نهایت بهبود کیفیت محصول می شود. سپس خاک را شخم بزنید تا این مواد با هم ترکیب شوند. سپس سطح خاک را صاف کنید. بذرها را می توان هم به صورت دستپاش و هم ماشینی کشت کرد. در روش دستپاش، افراد با تجربه با دست بذرهای ریز ریحان را روی سطح خاک می پاشند و سپس توسط ابزارهایی مانند شن کش، خاک را زیرو رو کرده و بعد یک غلطک سبک می زنند تا بذرها در جای خود فیکس شوند. در روش ماشینی بذرها توسط دستگاه کشت مستقیم داخل خاک کاشته می شود. بعد از کاشت بذر ها، آبیاری خاک صورت می گیرد.
کاشت بذر ریحان بنفش در باغچه
نحوه کاشت بذر ریحان بنفش در گلدان
ابتدا گلدانی با زهکشی مناسبی تهیه کنید. مخلوطی از خاکبرگ، کمپوست و ماسه بادی یک ترکیب خوب می باشد. آنها را درون گلدان ریخته و سطح خاک را صاف کنید. سپس بذر ها را با فاصله دو سانتی متری از هم در عمق نیم الی یک سانتی متری خاک بکارید. بعد با آبپاش خاک را کاملا خیس کنید. این کار را هر روز تکرار کنید تا جوانه ها بیرون آیند. بعد جوانه زنی هر سه روز یکبار آبیاری نمایید. گلدان ها باید در ضلع نورگیر ساختمان قرار داده شوند.
کاشت بذر ریحان بنفش در گلدان
نیازهای اکولوژیکی ریحان بنفش
آبیاری :  قبل جوانه زنی، ریحان بنفش به طور روزانه نیاز به آبپاشی دارد. پس از جوانه زنی هر دو یا سه روز یکبار آبیاری کافی است.  درصورت کاهش رطوبت خاک رشد رویشی ریحان متوقف و یا کند شده و اندامهای هوایی کیفیت خود را از دست می دهند و طعم و مزه آنها تلخ و ناخوشایند می شود.
خاک :  خاک مناسب برای کشت این گیاه خاک هوموسی سبک با زهکشی مطلوب است. ترکیبی از کود حیوانی پوسیده و ورمی کمپوست و خاک باغچه یک ترکیب بسیار مناسب جهت کشت ریحان بنفش می باشد.
نور : ریحان برای رشد نیاز به نور آفتاب دارد و جزء گیاهان آفتاب دوست می باشد.

 

بهترین زمان کاشت بذر ریحان بنفش

با برطرف شدن سرما و گرم شدن هوا در بهار، می توان بذر ریحان بنفش را کاشت. در واقع بسته به نوع اقلیم منطقه مورد کشت، از نیمه اول فروردین ماه عملیات کاشت بذر ریحان بنفش شروع می شود. بهتر است کشت بذر ریحان بنفش در فواصل زمانی مختلف انجام شود تا در همه زمانها محصول شاداب و تازه برداشت شود. در شرایط گلخانه ای، درتمام ماههای سال می توان بذر ریحان را کاشت ولی از لحاظ اقتصادی، تولید محصول خارج از فصل در فضای گلخانه مقرون به صرفه است و توجیه اقتصادی دارد. 
میزان بذر مصرفی درهرهکتار حدود ۵ تا ۱۰کیلوگرم است .
برای خرید سایر انواع بذر سبزی خوردن؛ همچون بذر ریحان سبز با ما همراه باشید.
 

مبارزه با گیاه انگلی سس

یکی از مهمترین آفات در پرورش ریحان، سس (نوعی گیاه انگلی) می باشد. سس باعث کاهش رشد گیاه ریحان و در نتیجه کاهش کیفیت محصول برداشتی می شود. باید دقت کنیم تا زمینی مورد کشت، سابقه وجود سس نداشته باشد. همچنین از بذرهای غیر استاندارد و آلوده به سس استفاده نکنیم. در این راستا، فروشگاه بذر کالا بذر های غیرآلوده و باکیفیت را ارائه می دهد.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر ریحان بنفش
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .