خرید بذر جعفری فله باکیفیت و ارزان - بذر کالا

دسته بندی : بذر سبزی خوردن

جهت خرید بذر سبزی جعفری می توانید به فروشگاه بذر کالا اعتماد نمایید، زیرا این مجموعه بهترین و باکیفیت ترین اقلام کشاورزی را با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهد. سفارشات در کوتاه ترین زمان ممکن به تمام نقاط کشور ارسال می گردد.

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر جعفری

دسته بندی : بذر سبزی خوردن

جهت خرید بذر سبزی جعفری می توانید به فروشگاه بذر کالا اعتماد نمایید، زیرا این مجموعه بهترین و باکیفیت ترین اقلام کشاورزی را با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهد. سفارشات در کوتاه ترین زمان ممکن به تمام نقاط کشور ارسال می گردد.

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر جعفری
مشخصات بذر جعفری

خرید بذر سبزی جعفری

جعفری با نام علمی Petroselinum crispum و نام لاتین  parsley، یک سبزی معطر و خوش طعم می باشد. کاشت بذر جعفری، در هر نوع آب و هوایی امکان پذیر است ولی در آب و هوای خنک محصول باکیفیت تری تولید می شود.

فروشگاه بذر کالا، امکان خرید اینترنتی بذر جعفری را نیز مانند سایر اقلام فراهم نموده و شما عزیزان می توانید در هر ساعتی از شبانه روز، محصول مورد نظر خودتان را خرید نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن آنرا تحویل بگیرید.

بسیاری از کشاورزان و گلخانه داران به بذر جعفری به صورت عمده نیاز دارند که فروشگاه بذر کالا امکان خرید عمده بذر جعفری را نیز فراهم آورده و بذر های باکیفیت را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد. با خرید عمده بذر جعفری و سایر سبزیجات از تخفیفات فروشگاه بذر کالا بهره مند می شوید.

به شما عزیزان توصیه می کنیم که به جای خرید بذرهای ارزان که مطمئنا از کیفیت بالایی برخوردار نیستند، بذر های مرغوب و اصیل را با قیمت مناسب تهیه کنید تا از وارد آمدن خسارت های جبران ناپذیر هنگام برداشت محصول، خودداری نمایید. انواع دیگر بذر سبزی خوردن؛ همچون بذر اسفناج با ما همراه باشید.

خرید بذر سبزی جعفری

سبزی جعفری در بسیاری از غذاها به عنوان چاشنی مصرف می شود. این سبزی فواید و خواص بی شماری دارد و سرشار از آهن، ویتامین A و C است.

این سبزی برای:

  • کاهش وزن و حفظ تناسب اندام
  •  داشتن پوستی نرم و لطیف

بسیار کاربرد دارد.   

نحوه کاشت بذر جعفری

گیاه جعفری، معمولا به صورت دو ساله کشت می شود. این سبزی در آب و هوای معتدل دارای بیشترین رشد است.  بذر جعفری را هم در باغچه و هم در گلدان می توان کاشت.
نحوه کاشت بذر جعفری در باغچه
ابتدا ترکیبی از خاک باغچه و کود دامی پوسیده یا کمپوست را شخم زده و سپس سطح خاک را صاف کنید. بذر جعفری دارای پوسته سختی است و جوانه زنی آن طول می کشد؛ بنابراین بهتر است بذر ها را 24 ساعت قبل کاشت بخیسانید. عمق کاشت بذر ها حدود نیم سانتی متر و سطحی می باشد. کاشت بذرها به صورت دستپاش و یا به صورت خطی صورت می گیرد؛ به گونه ای که باید فاصله بین بوته ها 10الی 20 سانتی متر از هم باشد. بعد از کاشت بذرها، آبیاری به آرامی صورت می گیرد تا بذرها جابجا نشوند. جوانه زنی سبزی جعفری حدود 20روز، زمان نیاز دارد. در این مدت، آبیاری باید هر روز صورت گیرد. مقدار مصرفی بذر جعفری حدود 10 الی 20 کیلوگرم در هکتار می باشد.
نحوه کاشت بذر جعفری در گلدان
ابتدا گلدانی متناسب با مقدار بذر مورد نظر و همچنین سلیقه خود تهیه کنید. آنرا با ترکیب مساوی از خاک باغچه و کمپوست پر کنید. سوراخ هایی به عمق نیم سانتی متر و فاصله 15 سانتی متری از هم ایجاد کرده و داخل هر سوراخ یک یا دو بذر قرار داده و روی آنها را با خاک بپوشانید. بعد با آبپاش به آرامی آبیاری نمایید. گلدان را در پنجره ضلع جنوبی ساختمان قرار داده و تا قبل جوانه زنی هر روز آبیاری نمایید. بعد جوانه زنی هفته ای یک بار آبیاری کافی است.
کاشت بذر جعفری در گلدان
نیازهای اکولوژیکی کاشت بذر جعفری
آبیاری:  تا قبل جوانه زنی، بهتر بذر جعفری را هر روز با آبپاش آبیاری کنید و بعد جوانه زنی هفته ای یکبار کافی است.
خاک:  بهترین بستر برای سبزی جعفری، خاک های سبک و غنی مانند ترکیب خاک باغچه با کود حیوانی پوسیده یا کمپوست می باشد. 
کود :  افزودن کودهای شیمیایی و آلی به خاک، کمک شایانی به بهبود کیفیت و افزایش رشد سبزی جعفری می شود. همچنین بهتر است پس از هر بار برداشت محصول، از کود ازته استفاده نمایید، زیرا کود ازته بهترین کود برای جعفری می باشد.
نور: این گیاه سایه دوست است اما بهتر است زمین اصلی آفتاب گیر باشد. جعفری در محیط نیم سایه نیز قادر به رشد است، به همین دلیل پرورش این سبزی در خانه نیز به راحتی صورت می گیرد. 
 

زمان کاشت بذر جعفری

بهترین فصل کاشت بذر سبزی جعفری، در مناطق جنوبی کشور اوایل پاییز می باشد و در مناطق سردسیری کشور اوایل فصل بهار اقدام به کاشت بذر جعفری می کنند. در گلخانه در تمام ماه های سال می توان جعفری کاشت. جعفری دارای رشد متوسطی بوده و حدود دو ماه بعد از کاشت، این محصول آماده برداشت است.

برداشت جعفری

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر جعفری
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .