فروشگاه بذر کالا  -> بذر سبزی خوردن   -> بذر تربچه قرمز نقلی

خرید بذر تربچه قرمز نقلی باقیمت مناسب - بذر کالا

دسته بندی : بذر سبزی خوردن

تربچه قرمز نقلی، دارای ظاهری بسیار جذاب در میان انواع تربچه ها دارد. این ویژگی و خواص بسیار زیاد این گیاه نیز باعث فروش بالای آن شده است. به همین دلیل بسیاری از کشاورزان اقدام به کاشت این سبزی نموده اند.

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر تربچه قرمز نقلی

دسته بندی : بذر سبزی خوردن

تربچه قرمز نقلی، دارای ظاهری بسیار جذاب در میان انواع تربچه ها دارد. این ویژگی و خواص بسیار زیاد این گیاه نیز باعث فروش بالای آن شده است. به همین دلیل بسیاری از کشاورزان اقدام به کاشت این سبزی نموده اند.

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر تربچه قرمز نقلی
مشخصات بذر تربچه قرمز نقلی

خرید بذر تربچه نقلی از بذر کالا

تربچه نقلی با نام علمی Raphanus sativus و نام لاتین radish cherry، جزء سبزیجاتی می باشد که ریشه خوراکی داشته و در تمامی جهان کاشته می شود.

فروشگاه بذر کالا امکان خرید اینترنتی انواع بذر را برای مصرف کنندگان عزیز فراهم کرده است. شما عزیزان می توانید هر ساعت از شبانه روز، بدون حضور در ترافیک سنگین شهری و هوای بسیار آلوده آن، به راحتی اقدام به خرید بذر تربچه نقلی نموده و آن را در سراسر ایران عزیز تحویل بگیرید.

تمامی محصولات ارائه شده در فروشگاه بذر کالا باکیفیت و اورجینال بوده و با قیمت بسیار مناسب، جهت حمایت از مصرف کننده، به فروش می رسد. یکی از امتیازات خرید عمده بذر سبزیجات از فروشگاه بذر کالا این است که می توانید از تخفیفات ویژه این مجموعه بهره مند شوید.

خرید بذر تربچه قرمز نقلی

تربچه نقلی، یک سبزی فصل خنک بوده و نسبت به سرما حساس و نسبت به یخبندان مقاومت جزئی دارد. این گیاه با شروع گرما کیفیت خود را از دست داده و مزه تندی پیدا می کند، به همین دلیل قابل استفاده نمی باشد.

برای تهیه سایر انواع بذر سبزی خوردن، همچون بذر گشنیز با ما همراه باشید.

نحوه کاشت بذر تربچه نقلی

کاشت بذر تربچه نقلی بسیار ساده بوده و می توان آن را به راحتی کاشت.
نحوه کاشت بذر تربچه نقلی در باغچه
ابتدا مقداری خاک برگ یا کمپوست یا کود حیوانی به خاک باغچه اضافه کنید و با شخم زدن آن ها را با هم ترکیب کنید.  سپس بذر ها را به صورت دست پاش و یکنواخت روی سطح خاک بپاشید، بطوریکه فاصله بین بذر ها حدود سه الی پنج سانتی متر باشد. روی آنها را با خاک بپوشانید.  سپس با آبپاش و آرام اقدام به آبیاری کنید بطوریکه که آب بذر ها را جابجا نکند. قبل از سبز شدن بذر ها، بهتر است هر روز  باغچه را آبیاری کنید. برای اینکه به طور مداوم تربچه برداشت کنید، بهتر است هر هفته تاریخ کشت را تکرار کنید.
کاشت بذر تربچه نقلی
نحوه کاشت بذر تربچه نقلی در گلدان
ابتدا گلدانی با زهکشی مناسب تهیه کرده و آنر را با خاک مرغوب پر کنید. سپس بذرها را در گلدان در در عمق نیم سانتی متری سطح خاک و با فاصله دو سانتی متری از هم بکارید. گلدان باید زهکشی خوبی داشته باشد. بعد از کاشت بذر ها، باید گلدان را آبیاری نمایید.  توصیه می شود در طول دوران کاشت با علوفه هرز و سله شکنی مبارزه کرده و تا قبل جوانه زنی هر روز آبیاری نمایید.
کاشت بذر تربچه نقلی در گلدان
فاکتور های رشد بهینه تربچه قرمز نقلی
  • آبیاری:  بهتر است آبیاری سبزیجات هنگام صبح و به طور منظم صورت گیرد. از زیاده روی در آبیاری خودداری کنید. نکته قابل توجه این است که آبیاری زیاد باعث می شود تا تربچه در زیر خاک فاقد غده باشد و یا غده کوچکی تشکیل دهد، از طرفی آبیاری کم نیز باعث تندی و بد فرم شدن غده می شود.
  • خاک:  هر چقدر خاک تربچه سبک تر و پوک تر بوده و مواد مغذی آن بیشتر باشد، محصول با کیفیت تری برداشت می شود. خاک سبک و غنی مانند خاک باغچه بهترین خاک برای رشد این گیاه بوده و ریشه های تربچه در خاک های سنگلاخی و سنگین کیفیت خود را از دست داده و بد فرم می شوند. 
  • نور:  تربچه نقلی آفتاب دوست بوده و به تابش مستقیم خورشید نیاز دارد. در صورتی که نور کافی تامین نشود غده ها تشکیل نمی شوند.

زمان کاشت بذر تربچه قرمز نقلی

تربچه قرمز نقلی، در بهار، پس از رفع سرمای زمستان کاشته می شود و مي توان پياپي آن را كاشت و برداشت نمود. جوانه ها حدود 5 الی 8 روز بعد کاشت سر از خاک بیرون می آورند.

زمان برداشت تربچه نقلی قرمز

حدود 20 روز پس از کاشت بذر تربچه نقلی، باید تربچه ها را برداشت کرد، زیرا با طولانی شدن زمان برداشت، ریشه ها پوک و بی کیفیت خواهند شد.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر تربچه قرمز نقلی
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .