فروشگاه بذر کالا  -> بذر چمن   -> بذر چمن فستوکا یوروگراس هلندی

خرید بذر چمن فستوکا ✅ بهترین چمن سایه

دسته بندی : بذر چمن

بذر چمن فستوکا یوروگراس یک چمن بسیار قوی است که می تواند به خوبی در برابر خشکی، گرما و شرایط نامساعد محیطی مقاومت کند. خرید بذر چمن فستوکا یوروگراس یک پیشنهاد عالی برای زمین فوتبال، ورزشی و پارک است به دلیل تحمل پاخوری بالا. 

بسیار مقاوم در برابر خشکی و گرما
مقاوم به سایه
مقاوم در برابر بیماری های چمن
تحمل وسیع به همه محیط ها
قابل کشت در خاک و اقیلم های مختلف
تحمل خوب در مناطق سرد
مقاوم به شوری آب و خاک
محصول موجود نیست
معرفی کامل بذر چمن فستوکا یوروگراس هلندی
مشخصات بذر چمن فستوکا یوروگراس هلندی
بذر چمن فستوکا یوروگراس با نام علمی Festuca Arundinaceae است که مانند چمن لولیوم ، پوآ و خویشاوند نزدیک آن Festuca rubra به خانواده Poaceae تعلق دارد. معمولا در بین انواع بذر چمن، خرید بذر چمن فستوکا یوروگراس با توجه به مزایای بی شمار آن، با بیشترین مقدار روبروست. بذر چمن واترسیور بارنبروگ نیز با تقاضای قابل توجهی روبروست.
چمن فستوکا به صورت توده ای و با ریزوم های کوتاه رشد می کند تا پخش شود. ریشه های بلند و عمیقی دارد که با استفاده از آن رطوبت عمیق در خاک را جذب می کند لذا نسبت به سایر چمن های فصل سرد در برابر خشکی مقاوم تر است. علاوه بر آن ریشه های عمیق، پاخوری و تردد زیاد را فراهم می کند و برای کاشت در زمین فوتبال، گلف، تنیس و ... کارامد است.
فستوکا یک چمن چند ساله بسیار قوی، پهن برگ و بلند است که مقاومت بسیار خوبی به شرایط بد محیطی دارد که در ذیل به این موارد اشاره می کنیم:
  • تحمل بسیار خوبی در برابر خشکی و گرما دارد. با بسیاری از انواع خاک و رطوبت سازگار است و به طور گسترده در اقلیم های مختلف کشور کاشته می شود. 
  • معمولا چمن ها به طور طبیعی در سایه از بین می رود ولی چمن فستوکا یوروگراس یک چمن سایه دوست است و برای کسانی که در جهت خرید یک بذر چمن مخصوص سایه هستند گزینه بسیار مناسبی است.
  • در مناطقی که با مشکل شوری خاک مواجه هستند چمن فستوکا یوروگراس درست ترین انتخاب می باشد.
  • مقاومت در برابر مکان های غرقابی و مرطوب و با زهکشی ضعیف.
  • تحمل و مقاومت در مناطق سرد

تحمل و دوام بالای فستوکا به منشا و خاستگاه این چمن برمی گردد چرا که به طور طبیعی در انگلستان یافت می شود و در شمال آفریقا، اروپا، شمال غربی چین و هیمالیا.

بذر چمن فستوکا یوروگراس
بذر چمن فستوکا یوروگراس

نحوه کاشت بذر چمن فستوکا

ابتدا زمین را به خوبی شخم بزنید و خاک را نرم و پودری کنید. زمین شما باید عاری از هرگونه علف هرز، سنگ ریزه، کلوخ و ... باشد. زمین را با استفاده از غلطک مسطح کنید و حدود ۵ سانتی متر خاک رس بریزید. بعد از تسطیح و ریختن خاک، بذر پاشی انجام شود. به ازای هر متر مربع از زمین، مقدار 50-70 گرم بذر چمن فستوکا را به صورت یکنواخت پخش کنید. در زمین های فوتبال و ورزشی باید با تراکم بالا (70 گرم در مترمربع)بذرپاشی انجام شود. سپس روی بذرها یک الی دو سانتی متر کود دامی پوسیده بریزید و با استفاده از آبپاش به طور کامل آبیاری کنید تا بذرها جابجا نشوند. سبز شدن کامل بذرهای چمن فستوکا ها تقریبا دو هفته طول می کشد و طی این مدت روزی دوبار چمن فستوکا را آبیاری کنید و مراقب باشید سطح خاک خشک نشود. چمن فستوکا در برابر چمن زنی در ارتفاع کم مقاوم است. زمانی که ارتفاع چمن به 4 الی 5 سانتی متر رسید هرس و چمن زنی را انجام دهید. چمن زنی با استفاده از قیچی چمن زنی و یا دستگاه چمن زن انجام می شود.

کاشت بذر جمن فستوکا

نحوه کاشت بذر چمن فستوکا

مناطق مناسب کاشت بذر چمن فستوکا

بذرچمن فستوکا یکی از مقاوم ترین انواع بذرهای چمن می باشد و مقاومت خوبی نسبت به سرما و مخصوصا گرما دارد و برای همین بذر چمن فستوکا در مناطق سردسیر و گرمسیر کشور خوب جواب می دهد. همچنین به دلیل سایه دوست بودن چمن فستوکا مناطقی که با کمبود نور مواجه اند، کاشت این بذر چمن گزینه خوبی می باشد. یکی دیگر از خصوصیات بارز چمن فستوکا، مقاومت نسبت به کم آبی است؛ به همین دلیل چمن فستوکا چمن واتر سیور نیز نامیده می شود و در شهرهای کم آب کشور کاربرد زیادی دارد و در محوطه پارک ها، بلوار ها،  زمین های ورزشی، باغچه، ویلا و... مورد استفاده قرار می گیرد.

اصالت بذر چمن فستوکا

جهت تشخیص اصالت بذر میتوانید یک مقدار از بذر چمن فستوکا را به صورت نمونه بکارید تا از درصد خلوص و قوه نامیه این چمن آگاهی یابید. لازم به ذکر است بذر چمن فستوکا تولید شرکت یوروگراس هلند بوده و دارای بالاترین درصد خلوص (95درصد) و قوه نامیه (حداقل 85درصد) می باشد. نمونه های کاشت شده ی این چمن، بصورت چمن سرسبز و شاداب با رنگ و ظاهر عالی می باشد.

بذر چمن فستوکا یوروگراس

بذر چمن فستوکا یوروگراس

زمان کاشت چمن فستوکا

با توجه به شرایط آب و هوایی متفاوت در مناطق مختلف نمی توان یک زمان واحد را برای کاشت بذر چمن اعلام کرد. در مناطق گرمسیر در فصول خنک  و در مناطق سردسیر در فصول گرم کاشت انجام می شود. بطور کلی در مناطق معتدل بهترین فصل کاشت، بهار و پاییز می باشد. کاشت بذرچمن فستوکا در ماههای خنک سال از جمله شهریور، مهر، اسفند و فروردین انجام می گیرد؛ زیرا جوانه زنی بذور در هوای خنک که نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است براحتی انجام می گیرد. به عنوان راهنمای دقیق تر دمای جوانه زنی مناسب برای بذر چمن، می بایست حداقل 15 درجه سانتی گراد باشد.

عوامل موثر در انتخاب بذر چمن فستوکا

مهمترین عامل در انتخاب بذر چمن فستوکا منطقه مورد نظر برای کاشت چمن می باشد که با توجه به شرایط آب و هوایی و دمای منطقه، میزان سایه، میزان دسترسی به آب آبیاری و نوع خاک آن می توان از چمن 100%فستوکا یا فستوکا پایین تر استفاده کرد. 

کاشت چمن فستوکا

کاشت چمن فستوکا

فروش و قیمت بذر چمن فستوکا

فروش بذرچمن فستوکا یوروگراس در فروشگاه بذرکالا با مناسب ترین قیمت انجام می گیرد. جهت استعلام قیمت بذر چمن فستوکا با ما در ارتباط باشید. ما انواع بذر چمن برای ورزشگاه ها، محوطه‌سازی ویلاها و پارک ها، به‌علاوه طیف وسیعی از بذر گل و کودها  را با قیمت‌های عالی عرضه می‌کنیم. با توجه به اینکه فروش بذر چمن فستوکا یوروگراس توسط فروشگاه های مختلفی صورت می گیرد و هزینه ای که باید بابت خرید و کاشت بذر چمن متحمل شد، باید از مرکز معتبری که بذر با کیفیت و اصالت ارائه می دهد خرید انجام گیرد. فروشگاه بذر کالا با داشتن کارشناسان مجرب و سابقه بیش از 20 سال در فروش بذر چمن، این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که بذر چمن مرغوب و اورجینال را با قیمت مناسب خرید نمایند. انواع بذر چمن ارزان و قیمت مناسب که دارای صرفه اقتصادی باشد موجود می باشد. 

خرید بذر چمن فستوکا یوروگراس

طیف گسترده ای از مخلوط بذر چمن که برای باغچه یا حیاط خانه شما مناسب است را بررسی کنید. ما برای هر نیاز مصرف کننده، یک بذر چمن خاص را ارائه می دهیم که شامل چمن مقاومی است که می تواند بازی بچه ها و حیوانات خانگی را تحمل کند، چمن مناسب برای ورزشگاه، چمن هایی که به خوبی در سایه رشد می کنند و چمن های ایده آل برای خاک های رسی سنگین. جهت خرید بذر چمن فستوکا و مشاوره درمورد کاشت چمن میتوانید با کارشناسان فروشگاه بذر کالا تماس بگیرید. امکان خرید حضوری و اینترنتی انواع بذر برای مشتریان عزیز وجود دارد. 

مرکز فروش بذر چمن فستوکا در تهران کرج و سایر استانها

بذر چمن در اجرای فضای سبزشهری، زیبایی و طراوت فضا بسیار با اهمیت بوده و در ایران، مراکز بسیاری اقدام به فروش بذر چمن به صورت خرده و عمده می کنند. اگر به دنبال یک مرکز خرید بذر چمن در تهران و کرج و سایر استان ها هستید که انواع بذر را با اطمینان خاطر و قیمت مناسب از آن تهیه کنید، فروشگاه بذر کالا در خدمات شماست و با کمال میل تمامی تلاش خود را برای برآورده کردن خواسته های شما خواهد کرد. این فروشگاه بهترین انواع بذر چمن را از معتبر ترین شرکت های تولید و اصلاح کننده بذر چمن تهیه نموده و با قیمت مناسب به مشتریان عزیز عرضه می کند.

بذرها همگی درصد خلوص بالایی دارند و از قوه نامیه و درصد جوانه زنی بالایی برخوردار هستند. بذر چمن فستوکا یا چمن سایه، چمن هلندی بوده و چون این بذور وارداتی هستند، قیمت بذر چمن در تهران و کرج و سایر استان ها، به قیمت ارز وابسته بوده و مطمئنا نوسانات ارز روی آن تاثیر مستقیم دارد. فروشگاه بذر کالا برای رفع این مشکل، از بسته بندی کوچک بذر چمن به صورت کیلویی و فله استفاده می کند تا همه بتوانند با هر قدرت خریدی، اقدام به تهیه آن نمایند.

این مجموعه عرضه بذر چمن را به گونه ای انجام می دهد که هم قیمت ها مناسب باشند و هم چیزی از کیفیت کار کاسته نشود. کارشناسان مرکز فروش بذر چمن در تهران و کرج، به شما کمک می کنند که با توجه به فضای مورد نظر، آب و هوا و دیگر فاکتورهای مهم، بهترین تخم چمن را تهیه و خریداری نمایید.

معمولا قیمت بذر چمن کرج و تهران مناسب تر از سایر استان ها است به خصوص در فروشگاه بذر کالا. بسیاری از هموطنان عزیز از سراسر کشور، بذرچمن فستوکا یا چمن سایه، چمن هلندی مورد نیاز خود را از طریق اینترنتی یا تلفنی ثبت سفارش می نمایند به این دلیل که خرید بذر چمن در تهران و کرج ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر چمن فستوکا یوروگراس هلندی
CAPTCHA
مجتبی رمضانی در تاریخ شنبه 19 اسفند 1402 :
سلام خسته نباشید بذر چمن فستوکا یک کیلو چقد هست قیمتش .برای تزیین حیاط خونمون میخوام که روزی یربع افتاب میخوره دورو برش همه ۴طبقه هست و افتاب گیر نیست حیاطمون
سلام ، لطفا برای راهنمایی تماس بگیرید .
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .