فروشگاه بذر کالا  -> بذر چمن   -> بذر چمن لولیوم پرنه هلندی

خرید بذر چمن لولیوم پرنه 2023 ✅قیمت ویژه

دسته بندی : بذر چمن

بذر چمن لولیوم با برگ های لطیف و نرم و سبز روشن خود یک گیاه زینتی بسیار پرطرفدار و محبوب است.  این چمن مزایای بی شماری دارد که سالانه باشگاه های مطرح فوتبال در پی خرید بذرچمن لولیوم پرنه هستند. بذر چمن لولیوم پرنه هلندی در بسته بندی 25 کیلوگرمی عرضه می شود. در ادامه به توضیح کامل این چمن پرداخته ایم.

قابلیت پاخوری بالا و کاشت در زمین فوتبال، گلف، پارک و ...
مقاومت بالا به سرما
بافت نرم و لطیف
سبز روشن خوشرنگ
رشد و جوانه زنی بالا
استقرار سریع
معرفی کامل بذر چمن لولیوم پرنه هلندی
مشخصات بذر چمن لولیوم پرنه هلندی
بذر چمن لولیوم با نام علمی Lolium perenne و نام تجاری Perennial ryegrass است. گفته می شود بذر چمن لولیوم یک بذر چمن سردسیری است که مقاومت بالایی نسبت به سرما دارد و در مناطق سردسیری و معتدل بهترین عملکرد را دارد. اما لازم به ذکر است که این چمن هلندی، اصلاح شده است و در مناطق گرمسیر هم می توان اقدام به کاشت بذر نمود و به نتایج خوبی دست یافت بنابرین در اکثر مناطق کشور امکان کاشت بذر چمن لولیوم وجود دارد. برای زیباسازی فضای سبز می توان چمن لولیوم را در کنار گل های زینتی کاشت و منظره زیبا و چشم نوازی را خلق کرد.
چمن لولیوم
چمن لولیوم
بذر چمن لولیوم قابلیت پاخوری بالایی دارد و بسیاری از باشگاه های مطرح فوتبال، به دنبال خرید بذر چمن لولیوم هستند. بذر چمن لولیوم برای رشد به آفتاب کامل نیاز دارد و برای مکان هایی که سایه وجود دارد مناسب نیست و بهتر است که از بذر چمن واترسیور مقاوم به سایه استفاده شود.
یکی از مهم ترین ویژگی های بذر چمن لولیوم پرنه، سرعت رشد و جوانه زنی بالا و استقرار سریع است که ظرف مدت حداکثر یک هفته جوانه زنی رخ می دهد. به همین دلیل برای ترمیم و بازسازی چمن ها استفاده می گردد. 
 کاشت چمن لولیوم در زمین ورزشی

زمان کاشت بذر چمن

آیا زمان کاشت انواع بذر چمن برای همه مناطق یکسان است؟ به طور کلی بذر چمن در فصل بهار و پاییز کاشته می شود اما انتخاب زمان درست کاشت، بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت. دمای پایین موجب کاهش و یا عدم جوانه زنی بذرها و دمای بالا نیز باعث تلف شدن بذرها می شود.

بذر چمن لولیوم

فصل کاشت چمن لولیوم

زمان کاشت بذر چمن به عوامل مختلفی همچون نوع بذر چمن، شرایط آب و هوایی و نوع خاک بستگی دارد. در صورتی که بذر چمن گرمسیری باشد در فروردین ماه ودر صورتی که بذر چمن سردسیری باشد اواخر تابستان و یا اوایل پاییز کاشت صورت می گیرد. در مناطق گرمسیرکاشت بذر چمن باید در فصل پاییز یا زمستان انجام شود. با توجه به صرف هزینه خرید بذر چمن سردسیری و هزینه نگهداری آن، بهتر است بذر مناسب شهرتان را از طریق مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه بذر کالا تهیه نمائید.

 

نحوه کاشت بذر چمن لولیوم پرنه

مراحل کاشت بذر چمن لولیوم پرنه شامل موارد زیر است:
  • آماده سازی زمین : ابتدا سنگ، کلوخ و هرگونه زباله را جمع آوری کنید. زمین را با آبیاری مرطوب کنید. سپس زمین را شخم زده تا هوادهی صورت گیرد. خاک مناسب برای کاشت چمن خاکی است که نه خیلی سبک و نه خیلی سنگین (رسی) باشد. در صورتی که مناسب نیست خاک خود را اصلاح کنید. 
  •  خرید بذر چمن لولیوم پرنه :هنگام خرید بذر چمن دقت کنید که متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه شما باشد. علاوه بر آن به تاریخ تولید، درصد خلوص و قوه نامیه و اصالت بذر توجه نمائید. 
  • بذرپاشی: برای محوطه های بزرگ با استفاده از بذرپاش و برای باغچه به صورت دستی بذرها را با تراکم 50 الی 70 گرم در هر متر مربع پخش نمائید. نیمی از بذرها را در جهت طول زمین و نیم دیگر در جهن عرض زمین پخش کنید. سپس روی بذرها را با لایه نازکی از خاک بپوشانید. 
  • آبیاری: در این مرحله باید روزانه آبیاری بذرها با استفاده از آبپاش انجام شود. بهتر است زمان آبیاری صبح زود و یا غروب باشد. تا زمان جوانه زنی بذرها، سطح خاک باید مطوب بماند. هنگام آبیاری توجه فرمائید که بذرها جابجا نشوند. با گذشت یک هفته بذرها سبز شده و جوانه زنی رخ می دهد.
  • هرس: با گذشت تقریبا یک ماه پس از جوانه زنی که چمن ها به ارتفاع 10 سانتی متر رسیدند چمن زنی باید با استفاده از دستگاه چمن زن یا قیچی چمن زن انجام شود.
با انجام این مراحل می توانید یک چمن سرسبز و زیبا داشته باشید. در جدول زیر مشخصات فنی برای کاشت بذر چمن آمده است.
 
تعداد بذر در یک گرم  450-600 عدد
میزان بذر در مترمربع 50-70 گرم
عمق کاشت 0.6 الی 1 سانتی متر
حداکثر زمان جوانه زنی 7 روز پس از کاشت

مشخصات فنی بذر چمن لولیوم

خرید بذر چمن لولیوم پرنه Dsv

خرید بذر چمن سردسیری

بذر چمن لولیوم در فضای سبز پارک و باغچه در کنار انواع بذر گل زینتی جلوه بسیار زیبایی ایجاد می کند. هنگام خرید بذر چمن نیاز به اطلاعاتی از قبیل شرایط آب وهوایی، نوع خاک، منطقه جغرافیایی و ... وجود دارد. شما می توانید بذر چمن مرغوب و اورجینال را هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی از فروشگاه بذر کالا تهیه نمائید.

مرکز فروش بذر چمن لولیوم پرنه هلندی در تهران کرج و سایر استانها

بذر چمن در اجرای فضای سبزشهری، زیبایی و طراوت فضا بسیار با اهمیت بوده و در ایران، مراکز بسیاری اقدام به فروش بذر چمن به صورت خرده و عمده می کنند. اگر به دنبال یک مرکز خرید بذر چمن در تهران و کرج و سایر استان ها هستید که انواع بذر را با اطمینان خاطر و قیمت مناسب از آن تهیه کنید، فروشگاه بذر کالا در خدمات شماست و با کمال میل تمامی تلاش خود را برای برآورده کردن خواسته های شما خواهد کرد. این فروشگاه بهترین انواع بذر چمن را از معتبر ترین شرکت های تولید و اصلاح کننده بذر چمن تهیه نموده و با قیمت مناسب به مشتریان عزیز عرضه می کند.

بذرها همگی درصد خلوص بالایی دارند و از قوه نامیه و درصد جوانه زنی بالایی برخوردار هستند. بذر چمن لولیوم پرنه هلندی بوده و چون این بذور وارداتی هستند، قیمت بذر چمن در تهران و کرج و سایر استان ها، به قیمت ارز وابسته بوده و مطمئنا نوسانات ارز روی آن تاثیر مستقیم دارد. فروشگاه بذر کالا برای رفع این مشکل، از بسته بندی کوچک بذر چمن به صورت کیلویی و فله استفاده می کند تا همه بتوانند با هر قدرت خریدی، اقدام به تهیه آن نمایند.

این مجموعه عرضه بذر چمن را به گونه ای انجام می دهد که هم قیمت ها مناسب باشند و هم چیزی از کیفیت کار کاسته نشود. کارشناسان مرکز فروش بذر چمن در تهران و کرج، به شما کمک می کنند که با توجه به فضای مورد نظر، آب و هوا و دیگر فاکتورهای مهم، بهترین تخم چمن را تهیه و خریداری نمایید.

معمولا قیمت بذر چمن کرج و تهران مناسب تر از سایر استان ها است به خصوص در فروشگاه بذر کالا. بسیاری از هموطنان عزیز از سراسر کشور، بذرچمن لولیوم پرنه هلندی مورد نیاز خود را از طریق اینترنتی یا تلفنی ثبت سفارش می نمایند به این دلیل که خرید بذر چمن در تهران و کرج ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر چمن لولیوم پرنه هلندی
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .