فروشگاه بذر کالا  -> بذر چمن   -> بذر چمن دایکوندرا

خرید بذر چمن دایکوندرا ✅ چمن آفریقایی

دسته بندی : بذر چمن

بذر چمن دایکوندرا، به دلیل نیاز نداشتن به چمن زنی و زیبایی منحصر به فرد، محبوبیت بالایی در بین چمن ها دارد. در واقع، با خرید بذر چمن دایکوندرا و کاشت آن، زیبایی محوطه را چندین برابر کرده اید. 

عدم نیاز به چمن زنی و هرس
مقاومت به گرما، بیماری و آفات
تمایل به خفه کردن علف های هرز رقیب
رشد رونده ریشه ها و ایجاد چمن متراکم و فرش مانند
کاشت در مکان هایی که دیگر چمن ها به خوبی رشد نمی کنند
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر چمن دایکوندرا

دسته بندی : بذر چمن

بذر چمن دایکوندرا، به دلیل نیاز نداشتن به چمن زنی و زیبایی منحصر به فرد، محبوبیت بالایی در بین چمن ها دارد. در واقع، با خرید بذر چمن دایکوندرا و کاشت آن، زیبایی محوطه را چندین برابر کرده اید. 

عدم نیاز به چمن زنی و هرس
مقاومت به گرما، بیماری و آفات
تمایل به خفه کردن علف های هرز رقیب
رشد رونده ریشه ها و ایجاد چمن متراکم و فرش مانند
کاشت در مکان هایی که دیگر چمن ها به خوبی رشد نمی کنند
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر چمن دایکوندرا
مشخصات بذر چمن دایکوندرا
این روزها خرید بذر چمن دایکوندرا رو به افزایش است. یکی از دلایل آن، قیمت پایین این چمن می باشد. قیمت بذر چمن دایکوندرا یا بذر چمن آفریقایی به دو دلیل نسبت به سایر بذور چمن ارزان تر است : 
  1. رونده بودن چمن دایکوندرا: این چمن حالت رشد رونده دارد و دائماً در محیط پخش می شود و فضای بیشتری را پوشش میدهد.
  2. عدم نیاز به هرس: چمن دایکوندرا نیاز به چمن زنی و هرس ندارد، بنابرین بابت خرید دستگاه چمن زن و دستمزد نیروی کار هزینه پرداخت نمی شود.

چمن دایکوندرا، با نام علمی dichondra repens، یک چمن چند ساله با برگ های دایره ای و شبدری شکل است که بدین دلیل، به آن بذر چمن شبدری یا شبدر زینتی نیز می گویند. چمن آفریقایی، یک چمن زینتی است که در طراحی فضای سبز ویلا ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مزیت های بذر چمن ایتالیایی  دایکوندرا، عدم نیاز به چمن زنی می باشد، زیرا ارتفاع این چمن به بیش از۵ سانتی متر نمی رسد و یک بذر چمن کوتاه محسوب می شود.

 بذر چمن دایکوندرا با برگهای متراکم و انبوهی که دارد، به عنوان یک گیاه پوششی در فصل گرم علاوه بر فضای سبز ویلا ها و پارک ها، درمکان های صخره ای، بین سنگ ها و سنگ فرش ها، در مکان هایی با رفت و آمد کم و شیب دار نیز استفاده می شود. همچنین عادت آبشاری این گیاه آن را برای استفاده در سبدهای آویز، دیوارهای سنگی و ... متمایزساخته است. فروشگاه بذرکالا یکی از با سابقه ترین فروشگاه بذر در ایران می باشد که به فروش بذر چمن دایکوندرا مبادرت می ورزد.
چمن دایکوندرا
چمن دایکوندرا

خرید بذر چمن دایکوندرا

بذر دایکوندرا محصول از کشور ایتالیا است و از میان بذر های موجود در بازار، این چمن، از لحاظ ظاهر، چمنی متفاوت و خاص می باشد. در فروشگاه بذر کالا، خرید بذر چمن دایکوندرا به صورت آنلاین، قابل سفارش بوده و تنها با بازدید از وب سایت ما این محصول را در تعداد مورد نظر خود سفارش دهید. در صورت خرید آن، چمنی بسیار زیبا و با کیفیت را در کمترین زمان ممکن، تحویل خواهید گرفت. ما به شما این تضمین را می دهیم که با یک بار خرید از فروشگاه بذر کالا، مشتری دائم ما خواهید شد. در این فروشگاه، بذر هایی همچون انواع بذر چمن، بذر گل، بذر صیفی جات و سبزی جات نیز با قیمت بسیار مناسب، توزیع می شود.

دایکوندرا

نحوه کاشت بذر چمن دایکوندرا

نحوه کاشت بذر چمن دایکوندرا در فضای باز و همچنین گلدان به شرح زیر می باشد.
کاشت بذر چمن دایکوندرا در فضای باز:
  1. آماده کردن بستر کشت : دایکندرا یک نوع خاک سست و شنی را ترجیح می دهد که دارای زهکشی مناسب و عاری از علف های هرز باشد، در صورتی که خاک بومی سنگین باشد، می توانید برای زهکشی بهتر، یک مقدار شن و ماسه به آن اضافه کنید. مکانی را برای کاشت انتخاب کنید که حداقل شش ساعت در روز آفتاب کامل داشته باشد.
  2. کاشت بذر : بذر چمن شبدر زینتی را پراکنده کنید. برای کاشت بذر کافی است آن ها را در بالای خاک  پخش کنید ( برای هر متر مربع ، ۱۰ گرم بذر کافیست)، سپس آبیاری کنید. همچنین می توانید بذرها را به آرامی در خاک فشار دهید نه اینکه به سادگی آنها را پراکنده کنید. مطمئن شوید که بذرهای خود را به اندازه کافی کم عمق بکارید که نور خورشید به آنها برسد.
  3. آبیاری : تا زمانی که دایکوندرا جوانه می زند، خاک را، همواره کمی مرطوب نگه دارید. در مناطق آفتابی تر، دانه های خود را چند بار در روز آبیاری کنید؛ تا زمانی که جوانه بزنند. همچنین می توانید یک لایه پیت ماس به قسمت بالایی آن اضافه کنید تا رطوبت را حفظ کنید. در دوره رشد، زمین را مرطوب نگه دارید اما از آبیاری اغراقی خودداری کنید. چمن دایکوندرا تا حد زیادی مقاوم به خشکی است.
نحوه کاشت بذر چمن دایکوندرا در گلدان 
خاک سبک را در گلدان بریزید و و بذرها را روی سطح خاک بپاشید، سپس روی بذرها به مقدار نیم سانتی متر خاک بپاشید. آبیاری را هر روز انجام دهید. بعد از یک هفته تا ۱۰ روز شروع به جوانه زنی می کنند.
کاشت چمن دایکوندرا
 کاشت چمن دایکوندرا در گلدان

مراقبت از چمن دایکوندرا Dichondra

نگهداری ازچمن دایکوندرا تا زمانی که نیازهای محیطی آن برآورده شود، بسیار آسان است. زهکشی شدید خاک و نور زیاد خورشید برای رشد سالم، همراه با آبیاری برای جلوگیری از خشک شدن خاک کلیدی است.
  • نور
دایکوندرا زمانی که در آفتاب کامل رشد می کند بهترین حالت خود را دارد، یعنی حداقل شش ساعت نور مستقیم خورشید در بیشتر روزها. همچنین می تواند در سایه جزئی رشد کند. اما بدون نور کافی خورشید، ساقه های دایکوندرا به اندازه شاخ و برگ متراکم رشد نمی کنند و برگ ها کوچکتر می شوند.
  • خاک 
زهکشی عالی برای سلامتی دایکوندرا مهم است. خاک لومی شنی بهترین نوع خاک برای این گیاه است، در حالی که خاک رسی می تواند برای مدت طولانی مرطوب بماند و منجر به از بین رفتن گیاه شود. اگر خاک رسی دارید، کاشت دایکوندرا را در یک بستر باغچه یا یک ظرف در نظر بگیرید.
  • آب
بذر چمن دایکوندرا تحمل خوبی به خشکی دارند. آبیاری بیش از حد می تواند برای گیاهان مضر باشد، زیرا خاک خیس می تواند باعث پوسیدگی ریشه و سایر بیماری ها شود. اگر انگشت خود را در خاک فرو کردید و اینچ بالای آن خشک بود، وقت آن است که دایکوندرا خود را آبیاری کنید. به گیاهان جوان کمی بیشتر آب بدهید، زیرا سیستم ریشه آنها در حال استقرار است، اما همچنان مطمئن شوید که آنها غرقاب نیستند.
  • دما و رطوبت
چمن دایکوندرا هوای گرم را دوست دارند و در برابر سرما کمتر مقاومند، بنابرین تا زمانی که خطر یخبندان از بین نرود آنها را در فضای باز نکارید. تا زمانی که نیازهای رطوبت و زهکشی گیاهان برآورده شود، معمولاً رطوبت مشکلی برای گیاهان نیست. انواع نقره نسبت به انواع سبز نسبت به رطوبت بسیار کم انعطاف پذیرتر هستند.
  • کود
یک ویژگی مثبت در مورد بذر چمن دایکوندرا توانایی آنها برای رشد در خاک باغچه ای است که مواد مغذی کمی دارد. به طور معمول هیچ کود تکمیلی لازم نیست. اگر خاک شما به خصوص سنگی و فقیر است، می توانید با کمپوست آن را اصلاح کنید.
 
نور خاک نیاز آبی دما کود
افتاب دوست لومی شنی کم گرما دوست کمپوست

 

زمان کاشت بذر چمن دایکوندرا

بهترین زمان کاشت بذر چمن دایکوندرا زمانی است که دما در روز ۲۱ درجه سانتیگراد و در شب ۱۰ درجه سانتی گراد باشد که در اوایل بهار و اوایل پاییز زمان مناسبی است هرچند کاشت در در تابستان هم امکان پذیر است. بذر چمن دایکوندرا در حال رشد بسته به شرایط طی ۷ تا ۱۴ روز جوانه میزند با کاشت در بهار ریشه گیاه تقویت شده و مقاومت بالایی نسبت به کم آبی و خشکی خواهد داشت. در مناطق سردسیر بذر را می بایست در مکان های شیب دار کشت کنید تا آب در چمن جمع نشده و باعث یخ زدگی دایکوندرا نشود.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر چمن دایکوندرا
CAPTCHA
معین در تاریخ شنبه 29 ارديبهشت 1403 :
سلام این بذر ساخت کدام کشور و اینکه زمان کاشت بذرچمن دایکندرا چه زمانیه؟
سلام عرض ادب ساخت ایتالیا هست و فصل بهار و پاییز بهترین زمان کاشت بذر چمن دایکوندرا هست ولی باز هم به منطقه مورد کشت بستگی داره که بهتره با کارشناسان ما در تماس باشید.
سارا فرجام خواه در تاریخ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ :
برای خرید بذر چمن دایکوندرا میشه حضوری مزاحمتون بشم؟
سارا فرجام خواه در تاریخ دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 :
سلام وقت بخیر برای ۲۰۰ متر محوطه چند کیلو باید بخرم؟
سلام درود بر شما برای این متراژ به دو کیلو بذر چمن دایکوندرا نیاز دارید.
محسن بهرامی در تاریخ دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 :
سلام و عرض ادب بذر چمن دایکوندرا همون بذر چمن آفریقایی است؟ برای شمال میشود استفاده کرد؟
بله چمن دایکوندرا به چمن آفریقایی هم معروفه و برای شمال کشور هم میتوان استفاده کرد.
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .