فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل بنفشه

خرید بذر گل بنفشه درجه یک

دسته بندی : بذر گل

یکی از گل های رنگارنگ و معطر که به باغ های بهاری و پارک ها زیبایی خاصی می بخشد گل بنفشه است. بنفشه ها جواهرات رنگی درخشانی هستند که در پاییز شکوفا می شوند و اگر شرایط فراهم باشد مجددا در بهار و پاییز سال بعد شکوفه های خود را به نمایش می گذارد. چنانچه قصد پرورش و خرید بذر گل بنفشه را دارید، ابتدا با کسب اطلاعات جامع که در ادامه بیان شده است ، با زمان و نحوه کاشت و شرایط نگهداری بنفشه آشنا شوید و سپس اقدام به خرید نمائید.

بذر گل بنفشه اصلاح شده و درجه یک
دارای مقاومت بالا نسبت به آفات و بیماری ها
مقاوم به سرما
تنوع بالا در رنگ
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر گل بنفشه

دسته بندی : بذر گل

یکی از گل های رنگارنگ و معطر که به باغ های بهاری و پارک ها زیبایی خاصی می بخشد گل بنفشه است. بنفشه ها جواهرات رنگی درخشانی هستند که در پاییز شکوفا می شوند و اگر شرایط فراهم باشد مجددا در بهار و پاییز سال بعد شکوفه های خود را به نمایش می گذارد. چنانچه قصد پرورش و خرید بذر گل بنفشه را دارید، ابتدا با کسب اطلاعات جامع که در ادامه بیان شده است ، با زمان و نحوه کاشت و شرایط نگهداری بنفشه آشنا شوید و سپس اقدام به خرید نمائید.

بذر گل بنفشه اصلاح شده و درجه یک
دارای مقاومت بالا نسبت به آفات و بیماری ها
مقاوم به سرما
تنوع بالا در رنگ
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر گل بنفشه
مشخصات بذر گل بنفشه
بذر گل بنفشه با نام علمی viola و نام انگلیسی pansy، از خانواده violaceae است. بنفشه شامل بیش از 500 گونه مختلف از گیاهان گلدار است. بنفشه یک گیاه چندساله است که معمولا بصورت دوساله کاشته می شود. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.
بنفشه یکی از گل های پاکوتاه بوده که برگ های آن روی سطح زمین قرار می گیرند. برگ ها ی بنفشه قلبی شکل با لبه های دندانه دار هستند و روی ساقه های نازک و باریک، گل هایی با 5 گلبرگ که یک گلبرگ مهمیزدار در پایین و دو گلبرگ مهمیز دار در بالا و دو گلبرگ دیگر در پشت آن ها قرار می گیرد.
امروزه خرید و فروش بذر گل بنفشه بیش از پیش رو به فزون است زیرا بذر گل بنفشه علاوه بر جنبه زینتی، به صورت دارویی و خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد. زمان کاشت بذر گل بنفشه اواخر تابستان تا اواسط پاییز است و در ادامه آموزش کاشت بذر گل بنفشه قرار داده شده است. قیمت انواع بذر گل بنفشه در زیر هر عکس قرار داشته شده است. 
بذر گل بنفشه
 
انواع بذر گل بنفشه : 
  1.  بذر گل  بنفشه گل درشت الوان
  2. بذر گل بنفشه تک رنگ درجه یک در  ۱۲ رنگ جدا
  3. بذر گل بنفشه تک رنگ F2 در ۱۰ رنگ جدا
  4. بذر گل بنفشه F1  هزار عددی شرکت های پن امریکن آمریکا، تاکی ژاپن، همزادن هلند، همژنتیک هلند، فلورونوا انگلیس، اشنایدر هلند، بناری آلمان، فلورونوا انگلیس، گلداسمیت و ... 
بذر گل بنفشه را از کجا تهیه کنیم؟ اگر به دنبال بذر گل بنفشه خوب و مرغوب با درجه خلوص و قوه نامیه بالا هستید، فروشگاه بذرکالا با عرضه انواع بذر گل های درجه یک و اصلاح شده این شرایط را مهیا کرده است.  
 

زمان کاشت بذر گل بنفشه

زمان کاشت بذر گل بنفشه به آب و هوا بستگی دارد. در آب و هوای خنک، آنها را معمولاً در بهار می کارند. در آب و هوای بدون یخبندان زمستانی، آنها را در پاییز می کارند. 
این گیاهان در ماه های سردتر بهترین عملکرد را دارند و تا زمانی که در فصل گلدهی آب کافی دریافت کنند، به راحتی رشد می کنند. گل بنفشه عمدتاً در هوای سردتر گل می دهد. به همین دلیل بهترین زمان برای خزانه کاری اواخر تابستان و زمان نشاکاری اواخر پاییز است.

نحوه و طریقه کاشت بذر گل بنفشه

می توانید اواخر تابستان تا اوایل پاییز کشت بذر بنفشه را در داخل خزانه شروع کنید. یا می‌توانید آن‌ها را مستقیماً در باغ خود بکارید، اگرچه این روش کمتر موفقیت‌آمیز است و بسیاری از بذرها قادر به جوانه زنی نخواهند بود.
اگر بنفشه را در خزانه می کارید، خزانه را با خاک گلدانی با مخلوط استارتر بذر ( مواد مغذی کودی) و یا بدون استارتر پر کنید. اگر از مخلوط استارتر بذر استفاده می‌کنید، قبل از کاشت بذر گل، باید مقداری آب به آن اضافه کنید.
شما فقط باید دو تا سه بذر گل بنفشه را در بالای هر سلول کوچک قرار دهید. نیازی به هل دادن آنها به داخل خاک نیست. سپس روی بذر بنفشه ها را با لایه نازکی از کمپوست که الک کرده اند بپوشانید تا شاخه ها یا پوست آن جدا شود.
بذر گل بنفشه
کاشت بذر گل بنفشه
بذر ها باید طی 10 -21 روز در دمای 18-21 درجه سانتی گراد جوانه بزنند. برای جوانه زدن، بنفشه ها باید در تاریکی نگهداری شوند، بنابراین آنها را به مدت 7 تا 14 روز به آرامی بپوشانید و ترکیب در حال رشد را مرطوب نگه دارید.
هنگامی که گیاهان دو برگ واقعی دارند، پوشش را بردارید و نهال ها را تنک کنید تا در هر سلول فقط یک برگ وجود داشته باشد. اکنون، نور کافی را روی یک طاقچه آفتابگیر فراهم کنید یا نهال ها را 3 تا 4 اینچ زیر چراغ های رشد بکارید تا به اندازه کافی بزرگ شوند تا در بیرون کاشته شوند. لامپ های رشته ای کار نمی کنند زیرا خیلی داغ می شوند. همیشه از مرطوب ماندن خاک اطمینان حاصل کنید. بنفشه ها همچنان به یک دوره تاریک نیاز دارند، بنابراین حداقل هشت ساعت بدون نور رشد به آنها فرصت دهید. پس از چند هفته نهال های بنفشه شما برای انتقال به زمین اصلی آماده خواهد شد.
بنفشه ها سایه جزئی را ترجیح می دهند و پس از استقرار سریعاً تکثیر می شوند و پوشش زمینی فوق العاده ای را در زیر درختچه ها یا درختان ایجاد می کنند، همچنین در حاشیه ها، سنگرها، سبدها، ظروف و وان ها مفید هستند.
بنفشه ها شرایط مرطوب و خنک را دوست دارند، بنابراین آنها را با مالچ تامین کنید و آنها را به خوبی آبیاری کنید. از بین بردن سر گیاهان به طولانی شدن شکوفه کمک می کند.

شرایط نگهداری از گل بنفشه

بنفشه یکی از گیاهان زیبایی است که برای گلدهی به صورت چهارفصل نیاز به نگهداری منظم دارد. عوامل رشد و مراقبت :
  • نور
بنفشه به آفتاب کامل نیاز دارند و روزانه باید 6 تا 8 ساعت در معرض نور خورشید قرار گیرند. با این حال بنفشه سرمادوست است و گرمای بیش از حد را تحمل نمی کند و در اوج گرمای تابستان از بین می رود لذا در بعداز ظهر های تابستان مقداری سایه ایجاد نمائید.
  • آب
بنفشه مقاومت نسبی به خشکی دارد ولی باید در دوره های منظم آبیاری شود. آبیاری غرقابی و بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه و بیماری های قارچی می شود. بنابرین برای رشد مداوم به آبیاری متعادل و منظمی نیاز دارد. بطور کلی می توان گفت هر زمان که سطح خاک خشک شد، آبیاری انجام شود. برای جلوگیری از زود خشک شدن سطح خاک می توان یک لایه مالچ روی سطح خاک ریخت تا رطوبت حفظ شود.
  • خاک
بنفشه برای رشد به خاک غنی و حاصلخیز با زهکشی خوب نیاز دارد. خاک هوموسی سبک و دارای زهشکی مناسب است. مواد آلی را به خاک اضافه کنید تا باعث غنی تر شدن خاک و زهشکی آن شوند. بنفشه ها در مورد ph خاک حساسیت ندارند ولی خاک کمی اسیدی را ترجیح می دهند. در صورتی که خاک قلیایی است می توان با افرودن پیت ماس به خاک، ph  آن را کاهش داد.
  • کود
همان طور که پیش تر گفتیم بنفشه برای رشد به خاک غنی نیاز دارد. خاک را با کمپوست مخلوط کنید. در هر فصل کودهای معمولی را به صورت متعادل بدهید. در مصرف کود ریاده روی نکنید چون باعث تولید گل های بیشتر نشده و فقط منجر به تولید برگ خواهد شد. 
  • هرس
هرس شکوفه های بیشتری را تشویق می کند و مدت زمان گلدهی را افزایش می دهد. برای تشویق رشد سریع گل، می توانید ساقه های گیاه را 3 الی 5 سانتی متر برش دهید.
هرس را در اوایل فصل بهار و زمانی که پاییز فرا می رسد انجام دهید. هرس ساقه در دوره گلدهی ممکن است جوانه هایی را که باعث رشد گل می شوند را قطع کند.
گهگاه برگ ها و شکوفه های خشک را حذف کنید. آنها ممکن است مرده به نظر برسند اما به مکیدن انرژی از گیاه ادامه می دهند. از بین بردن یا جدا کردن این برگ‌ها و گل‌های خشک انرژی را به رشد بخش‌های جدید هدایت می‌کند.
جهت گرفتن بذر از گل بنفشه، شکوفه‌های خشک شده‌اش را از بین نبرید.
جهت خرید انواع بذر گل، همچون بذر گل بنفشه و بذر گل آهار، بذر انواع چمن، بذر گیاهان علوفه ای و ... با ما همراه باشید.
 
 
کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل بنفشه
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .