فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل استئوسپرموم یا گل مینا آفریقایی (50 گرم)

خرید بذر گل استئوسپرموم درجه یک ✅

دسته بندی : بذر گل

قیمت های درج شده برای 50 گرم بذر گل می باشد.

استئوسپرموم هم بعنوان گل زینتی و پوششی و هم بعنوان گل شاخه بریده در گل آرایی ها کاربرد دارد. گل استئوسپرموم یکی از پرفروش ترین گل های زینتی در سال های اخیر بوده است. جهت خرید بذر گل مینا آفریقایی با ما همراه باشید.

معرفی کامل بذر گل استئوسپرموم یا گل مینا آفریقایی (50 گرم)
مشخصات بذر گل استئوسپرموم یا گل مینا آفریقایی (50 گرم)

گل استئوسپرموم یک گیاه چند ساله با نام علمی osteospermum و با نام انگلیسی African daisies از خانواده Asteraceae است. جهت خرید بذر گل استئوسپرموم با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.

استوسپرموم از سال 1990 به عنوان یک گل جدید در اختیار باغبانان قرار گرفت و به تدریج تقاضا و خرید بذر گل استئوسپرموم  سیر صعودی به خود گرفت.

زمان کاشت بذر گل استئوسپرموم در خزانه اواخر زمستان است که نشاها را اوایل بهار به زمین اصلی انتقال می دهند.

جهت استعلام قیمت انواع بذر گل، همچون بذر گل استئوسپرموم، بذر گل آصف السلطنه با ما تماس بگیرید.

استئوسپرموم بومی آفریقای جنوبی و شرایط رشد و روش نگهداری آن مانند شرایط موجود در آفریقا است. به آفتاب کامل نیاز دارد، گرما و خشکی را تحمل می کند.

استئوسپرموم طی سالیان گذشته به یک گل پرفروش تبدیل شده که هم در گل آرایی و هم در فضای سبز کاربرد دارد.

گل استئوسپرموم الوان پاکوتاه برای کاشت در گلدان نیز مناسب است. اگر می خواهید باغ خود را در طول سال با گل های رنگارنگ مزین نمائید بهترین انتخاب گل استوسپرموم است که از بهار تا پاییز و حتی زمستان در مناطق گرمسیر گل های خود را شکوفا می کند.

استئوسپرموم با رنگ های متنوع و پرجنب جوش خود اعم از بنفش، سفید، قرمز، زرد، ارغوانی و ... شادابی و سرزندگی را به بیننده هدیه می دهد.

گل های استئوسپرموم در قطر 5 سانتی متر هستند، در تاریکی شب بسته می شوند و صبح هنگام با تابش نور خورشید باز می شوند. استئوسپرموم در هوای خنک رشد و گلدهی خوبی دارد و گلدهی در اوج گرمای تابستان کم می شود.

استئوسپرموم دارای شاخ و برگ های همیشه سبز و نوک تیز است که در دو طرف ساقه امتداد می یابند و حاشیه برگ ها بسته به نوع آن صاف یا دندانه دار است.

ارتفاع استئوسپرموم به 25 تا 30 سانتی متر و عرض آن ها به 40 سانتی متر می رسد که بصورت کپه ای رشد می کند.

گل استئوسپرموم با شرایط آب و هوایی مختلف سازگاری داشته و در سراسر کشور قابلیت کشت دارد.

گل استئوسپرموم 

نحوه کاشت بذر گل استئوسپرموم

1. آماده سازی بستر کشت : ترکیب خاک کشاورزی، کوکپیت و ماسه را به نسبت برابر برای خزانه آماده کنید.

2.  بذر پاشی: بذرها روی بستر بپاشید، سپس روی بذرها به اندازه دو برابر قطر بذر، پوشال یا کاه خرد شده بریزید.

3. آبیاری: با استفاده از آبپاش، چندین بار در روز بذرها را آبیاری کنید، بطوری که پوشش دائم مرطوب بماند. با گذشت چند روز بذرها جوانه می زنند و سبز می شوند. در این زمان دیگر نیاز به آبیاری زیاد در طی روز نیست و تا گیاه حالت پژمردگی پیدا کرد آبیاری صورت گیرد.

4. نشاکاری: نشاها که به اندازه کافی رشد کرده اند را به زمین اصلی منتقل کنید.

نگهداری و مراقبت از گل استئوسپرموم

استئوسپرموم یک گیاه همیشه سبز بوده و در زمستان به حیات خود ادامه می دهد. استئوسپرموم نیاز به مراقبت اندکی دارد که در ذیل به آن می پردازیم.
نور
استئوسپرموم در آفتاب کامل بهترین رشد و عملکرد را خواهد داشت. اگرچه می تواند سایه جزئی را تحمل کند اما در آفتاب کامل گیاه قوی تر و گل ها درشت تر خواهند شد و در سایه گیاه ضعیف شده و قادر به گلدهی نخواهد بود.
آب
استئوسپرموم یک گیاه مقاوم به خشکی است که نیازی به آبیاری زیاد ندارد و باید در دماهای بالا و زمانی که گیاه دچار تنش خشکی شد آبیاری شود.
خاک
استئوسپرموم قادر به تحمل انواع خاک حتی خاک ضعیف است. استئوسپرموم در خاک زهکشی شده، بهترین عملکرد را دارد و خاک سنگین و مرطوب  را تحمل نمی کند.
هرس
اوایل بهار یا پاییز شاخه های قدیمی که ارتفاع گرفتند را هرس نمائید تا منجر به تولید شاخ و برگ های جدید شود. برای تشویق به گلدهی بیشتر، گل های خشک شده و پژمرده را حذف کنید.
دما
استئوسپرموم یک گیاه همیشه سبز بوده است و مقاومت خوبی نسبت به سرما و خشکسالی دارد و در تمام مناطق گرمسیر و سردسیر قابلیت کشت دارد. با یخبندان متوسط مقابله می کند ولی در یخبندان های سردتر از 5- درجه سانتی گراد به سختی مقاومت می کند و باید با استفاده از یک لایه ضخیم از مالچ یا یک پوشش مناسب از آن محافظت کرد. 
کود
استفاده از کود در زمان کاشت و اوایل بهار به صورت سالانه توصیه می شود. کوهای محلول و حاوی جلبک دریایی در طول دوره رشد باعث تقویت گیاه و گلدهی بیشتر می شود.
 

موارد استفاده استئوسپرموم

استئوسپرموم  می تواند جلوه زیبایی را در مناظر مختلف به نمایش بگذارد. بسته شدن استئوسپرموم یک صحنه بسیار جالبی ایجاد می کند و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می گرداند. استئوسپرموم در باغ ویلاها به خصوص در کنار دریا با رنگ های تند خود، می درخشند. استفاده از استئوسپرموم در باغ های صخره ای یک گزینه فوق العاده ای است که با گل های رنگارنگ فضای بین سنگ ها را پر می کنند و بر زیبایی منظره می افزایند. استئوسپرموم همچنین در گلدان و سبدهای آویز در پاسیوها بسیار عالی هستند. استفاده از استئوسپرموم به عنوان گل شاخه بریده در گل آرایی ها نیز رایج است.

خرید بذر گل استئوسپرموم

برای خرید بذر گل استئوسپرموم باید نکات بسیار مهمی را مد نظر قرار داد. اولین نکته داشتن مکان مناسب برای کاشت بذر گل استئوسپرموم است. برای کاشت بذر گل نیاز به شرایط آب و هوایی مطلوب و مکان مناسب دارید. در واقع داشتن خاک مناسب و ارگانیک و دمای مناسب به اضافه نور خورشید و خاک غنی و کود یک شرایط ایده آلی برای کاشت بذر گل استئوسپرموم است. لذا قبل از خرید بذر گل استئوسپرموم باید مکان مناسبی برای کاشت در نظر بگیرید. علاوه بر این برای خرید بذر گل استئوسپرموم حتماً به فصل کاشت آن توجه توجه کنید. بهترین فصل برای کاشت گل استئوسپرموم فصل بهار است. لذا شما می توانید برای خرید بذر گل استئوسپرموم در فصل بهار اقدام کنید. همچنین قبل از خرید حتما از کیفیت بذر گل اطمینان حاصل کنید‌. بذر گل استئوسپرموم اگر درجه کیفی بالایی داشته باشد زمانی که آن را در محیط مناسب با شرایط آب و هوایی مطلوب، خاک و نور مناسب بکارید از زیبایی این گل و پراکنده شدن در اطراف و داشتن گل های زیاد استئوسپرموم بهره خواهید برد.
 
کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل استئوسپرموم یا گل مینا آفریقایی (50 گرم)
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .