فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل رعنا زیبا (50 گرم)

خرید بذر گل رعنا زیبا درجه یک ✅

دسته بندی : بذر گل

قیمت های درج شده برای 50 گرم بذر گل می باشد.

لطافت و زیبایی را با "گل پتویی" برای باغ خود به ارمغان آورید. رعنا زیبا یک گل شگفت انگیز برای باغچه، طراحی های گلکاری و پارک است که رنگ های گرمی را در چشم اندازها به ارمغان می آورد. 

نوع بذر: درجه یک
کیفیت: عالی
درصد جوانه زنی: بالا
درصد خلوص: بالا
معرفی کامل بذر گل رعنا زیبا (50 گرم)
مشخصات بذر گل رعنا زیبا (50 گرم)
گل رعنا زیبا با نام علمی Gailarida و نام انگلیسی blanket flower از خانواده Asteraceae، سرده ای است که شامل  25 تا 30 گونه از گیاهان گلدار یکساله، دو ساله و چند ساله است. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.
رعنا زیبا بومی آمریکای جنوبی و شمالی بوده و در دشت ها، دره ها، مناطق کوهستانی، علفزارها و... رشد می کنند و امروزه در تمام مناطق قابلیت سازگاری داشته و کشت می شود.
رعنا زیبا از جمله گیاهان سریع الرشد و بی دردسر است که مقاومت خوبی نسبت به خشکی و همچنین آفت و بیماری دارد. انواع بذر گل رعنا زیبا از نظر رنگ شامل قرمز، الوان، زرد و نارنجی، از نظر ارتفاع شامل پاکوتاه و پابلند و از نظر فرم شامل پرگل و پرپر است.
چنانچه قصد خرید بذر گل رعنا زیبا را دارید و می خواهید از کیفیت آن اطمینان حاصل نمائید، می توانید با استفاده از آزمون جوانه زنی این کار را انجام دهید. روش کار به این صورت است که 100 عدد بذر را بصورت نمونه بکارید و نتیجه را بررسی نمائید.
ویژگی های گل رعنا زیبا در جدول زیر آمده است:
زمان کاشت اواخر زمستان تا اوایل بهار
میزان آبیاری مقدار متوسط
میزان نور آفتاب کامل
فصل گلدهی اوایل تابستان تا اوایل پاییز
ویژگی های گل رعنا زیبا
جهت تهیه انواع بذر گل؛ مثل بذر گل رعنا زیبا و بذر گل زبان در قفا، بذر سبزیجات و بذر صیفی جات، بذر گیاهان علوفه ای و ...  با قیمت مناسب و آموزش کاشت آن با ما همراه باشید.
نام رایج رعنا زیبا "گل پتویی" است به این دلیل که به آرامی گسترش می یابد و یک محوطه را با گل هایی که در مرکز شبیه پتو است، پتو می کند.
رعنا زیباها گیاهان زینتی سریع الرشد و پرطرفداری هستند که در فضای باز کاشته می شوند.  علاوه بر این، بذرگل رعنا زیبا را در گلدان نیز می کارند که کاملاً زیبا به نظر می رسند و گونه های بلندتر می توانند گل های بریده عالی را ایجاد کنند و در گل فروشی ها به فروش برسند.
گل رعنا زیبا
رعنا زیبا

محل کاشت بذر گل رعنا زیبا

رعنا زیبا را در یک نقطه آفتابی در خاکی با زهکشی خوب پرورش دهید. در زمین های سنگین مانند خاک رس، سعی کنید رعنا زیبا را در بسترهای مرتفع بکارید، روی تپه های کوچک خاک بکارید تا از اشباع شدن آب جلوگیری شود و یا با اضافه کردن شن به بستر، این مشکل را حل کنید. کاشت بذر گل رعنا زیبا در گلدان نیز جلوه زیبا و خاصی به محیط می دهد.
کاشت گل رعنا زیبا در گلدان
کاشت گل رعنا زیبا در گلدان

نحوه تکثیر گل رعنا زیبا

گل رعنا زیبا را به دو طریق می توان تکثیر کرد:

✅ طرز کاشت بذر گل رعنا زیبا از طریق بذر:

رعنا زیبا به راحتی از بذر رشد می کند. زمان و فصل کاشت بذر گل رعنا زیبا در خزانه، اواخر زمستان و زمان نشاکاری اوایل بهار است. 

 1. بذر گل رعنا زیبا را در خزانه با بستری از ماسه، خاک کشاورزی و کوکوپیت بکارید تا زهکشی افزایش یابد.
 2. سپس روی بذرها را تنها با پوشال به میزان دو برابر قطر بذر بپوشانید.
 3. سپس آبیاری را بطور مداوم با استفاده از آبپاش انجام دهید طوری که زیر پوشال ها همیشه مرطوب بماند.آبیاری نباید بیش از حد و غرقابی باشد زیرا باعث آلودگی قارچی می شود و گیاه از بین می رود. 
 4. با گذشت چند روز بذرها شروع به جوانه زنی می کنندو سبز می شوند. در این صورت باید آبیاری کم تر انجام شود و لزومی ندارد که چند بار در روز آبیاری کنید و تا گیاه حالت شل شدگی و پژمردگی پیدا کرد، آبیاری کنید.
 5. وقتی گیاه به اندازه کافی رشد کرد می توان به زمین اصلی انتقال داد.
 6. نشاها را در فاصله 20 تا 35 سانتی متری از هم بکارید و تا زمان استقرار آبیاری کنید.
 7. رعنا زیبا در خاک های کم مواد مغذی بهترین عملکرد را دارد، زیرا خاک غنی باعث رشد زیاد برگ ها به قیمت گل ها می شود. بنابراین مهم است که هنگام کاشت رعنا زیبا، مواد آلی به چاله کاشت اضافه نکنید.

کاشت بذر گل رعنا زیبا

کاشت بذر گل رعنا زیبا

کاشت گل رعنا زیبا از طریق تقسیم بوته: گل های رعنا زیبا را از طریق تقسیم بوته نیزمی توان تکثیر کرد. نگران نباشید، این روش نیازی به تلاش بیش از حد نخواهد داشت! مراحل زیر را برای تقسیم گل های رعنا زیبا دنبال کنید:

 1. با استفاده از بیل، دایره ای به طول 15 تا 20 سانتی متر در اطراف تپه گل های پتویی که نیاز به تقسیم دارند، حفر کنید. حدود یک پا را حفر کنید تا توپ ریشه آزاد شود.
 2. توپ ریشه را با استفاده از بیل از خاک بلند کنید. توپ ریشه را کمی تکان دهید تا مقداری کثیفی پاک شود و ریشه ها نمایان شوند.
 3. به آرامی ریشه ها را با انگشتان خود جدا کنید یا از یک چاقوی تیز و استریل برای تقسیم به دو یا سه توده استفاده کنید. هر توده باید شامل چند شاخه شاخ و برگ باشد.
 4. تقسیمات را دوباره در یک منطقه آماده بکارید که به ریشه ها اجازه گسترش می دهد.
 5. هنگامی که ریشه ها با خاک پوشانده شدند، به طور کامل آبیاری کنید تا ریشه ها مرطوب شوند.
 6. خاک را مرطوب نگه دارید، اما نه خیس، تا زمانی که ببینید گیاه دیگر تحت فشار نیست، و سپس آبیاری را مانند گل‌های رعنا زیبا تثبیت شده کاهش دهید.
کاشت گل رعنا زیبا
کاشت گل رعنا زیبا

روش نگهداری و مراقبت از رعنا زیبا

رعنازیبا یکی از گیاهان سریع الرشد است که به راحتی رشد می کند و نیاز به نگهداری خاصی ندارد. رعنا زیبا به خاک فنی نیاز ندارد و در خاک هایی با مواد مغذی کم تر رشد بهتری دارد لذا نیازی به کوددهی یا مالچ پاشی ندارد.
 • نور
رعنازیبا گیاهی آفتاب دوست است و به 6 تا 8 ساعت نور در طول روز نیاز دارد. در گرمای تابستان مقداری سایه را به خوبی تحمل می کند. رعنا زیبا ph کمی اسیدی در بازه 6 تا 6.5 را ترجیح می دهند.
 • خاک
رعنا زیبا در خاک های ضعیف عملکرد بهتری دارد. خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد درعیراین صورت دچار پوسیدگی ریشه می شوند. 
در مورد pH، گیاهان رعنا زیبا در بهترین حالت خود در خاک های کمی اسیدی با محدوده pH  6.1 تا 6.5 رشد می کنند.
 • آب
مشخص گردن میزان برای هر گل کار اشتباهی است زیرا با توجه به فصل و آب و هوا میزان آبیاری متفاوت است. برای تعیین دوره آبیاری باید چک کنید که سطح خاک کاملا خشک و یک اینچ زیر خاک مرطوب باشد. رعنازیبا به غرقابی شدن حساس است و بهتر است آن را کم تر و به دفعات آبیاری کنید. در زمستان آبیاری را متوقف مگر زمانی که خاک به شدت خشک شده باشد.
آبیاری گل رعنا زیبا
آبیاری گل رعنا زیبا
 • دما و رطوبت
رعنا زیبا در آب و هوای گرم و خشک عملکرد بهتری دارد ولی آب و هوای خنک و مرطوب را می توانند تحمل کنند. در آب و هوای سرد زمستانی، با لایه ای ضخیم از مالچ بپوشانید.
 • کود
همان طور که پیش تر گفتیم رعنازیبا در خاک های ضعیف رشد بهتری دارد و نیازی به کود دهی ندارد. زمانی که رشد گیاه کم شده و گل های کمتری تولید می کند سالی یک مرتبه کود متعادل بدهید.
 • هرس
برای تشویق گلدهی، گل های خشک شده و آسیب دیده را حذف کنید تا به مدت بیشتری گلدهی داشته باشد. اگر گرمای تابستان منجر به ازبین رفتن گیاه شد، آن را ببرید تا در پاییز گل های زیادی را شکوفا کند.

خرید عمده بذر گل رعنا زیبا

اگر می خواهید بذر فله ای را با قیمت عمده بخرید، به جای درستی آمده اید!
اگر به دنبال خرید بذر با کیفیت بالا و عمده با نرخ تخفیف هستید،  اگر علاقه مند به خرید بذر برای فروش مجدد هستید، با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.
بذر گل رعنا زیبا

فروش بذر گل رعنا زیبا

هیچ چیز مانند زیبایی یک باغچه پر از گل های رنگارنگ نیست. فروشگاه بذر کالا مفتخر است که مجموعه گسترده و متنوعی از بذر گل را به مشتریان تجاری و حرفه ای خود ارائه می دهد. با آزمایش تمام بذر گل ما در خانه و تضمین جوانه زنی، می توانید مطمئن باشید که خرید برای شما و مشتریان شما مفید و مقرون به صرفه خواهد بود.

مشتریان ما برای تمام نیازهای خود به بذر گل، از گل آهار گرفته تا گل همیشه بهار، اطلسی، شب بو، بنفشه،میمون،جعفری و دیگر انواع بذر گل زینتی، به فروشگاه بذر کالا اعتماد کرده اند. با کاشت این گل ها مطمئناً تحت تأثیر قرار می گیرید.

مرکز فروش بذر گل رعنا زیبا در تهران کرج و سایر استانها

بذر گل در جهت زیباسازی فضای سبزشهری بسیار کاربرد داشته و در کشور عزیزمان ایران، صدها مرکز فروش بذر گل و گیاه در تهران و کرج و سایر استانها وجود دارد. اگر به دنبال یک فروشگاه اینترنتی خرید بذر گل هستید که انواع بذر را با اطمینان خاطر و قیمت مناسب از آن تهیه کنید، فروشگاه بذر کالا در خدمات شماست و با کمال میل تمامی تلاش خود را برای برآورده کردن تمامی خواسته های شما خواهد کرد. این فروشگاه بهترین انواع بذر گل رعنا زیبا با قیمت مناسب به مشتریان عزیز عرضه کرده و یک مرکز خرید بذر گل شناخته شده و دارای سالها تجربه کاری بوده و در لیست اسامی فروشگاههای اینترنتی خرید بذر گل از جایگاه بالایی برخوردار است.

تمامی انواع بذر گل رعنا زیبا برای باغچه درصد خلوص بالایی داشته و از قوه نامیه و درصد جوانه زنی نیز بالایی برخوردار هستند. بذر گل رعنا زیبا ، یکی از انواع گل های خاص بوده و این بذر گل زود رشد می باشد.  این روزها قیمت بذر گل بسیار نوسان داشته و رو به بالا است و فروشگاه بذر کالا با اینکه یکی از مراکز فروش عمده بذر گل و گیاهان می باشد؛ برای رفع این مشکل، از بسته بندی کوچک بذر گل به صورت گرمی و فله استفاده می کند تا همه بتوانند با هر قدرت خریدی، اقدام به تهیه آن نمایند.

خرید انواع گل رعنا زیبا

خرید انواع بذر گل رعنا زیبا

این مجموعه عرضه بذر گل رعنا زیبا را به گونه ای انجام می دهد که هم قیمت ها مناسب باشند و هم چیزی از کیفیت کار کاسته نشود. کارشناسان مرکز فروش بذر گل در تهران و کرج، به شما کمک می کنند که با توجه به فضای مورد نظر، آب و هوا و دیگر فاکتورهای مهم، بهترین تخم گل را تهیه و خریداری نمایید.

معمولا قیمت بذر گل کرج و تهران مناسب تر از سایر استان ها است به خصوص در فروشگاه بذر کالا. بسیاری از هموطنان عزیز از سراسر کشور، بذر گل رعنا زیبا مورد نیاز خود را از طریق اینترنتی یا تلفنی ثبت سفارش می نمایند به این دلیل که خرید بذر گل در تهران و کرج ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

فروشگاه بذر کالا در زمینه فروش انواع بذر گل خارجی نیز فعال بوده و حتما برای دریافت انواع آن و موجودی و قیمت با کارشناسان ما در تماس باشید.در پیج اینستاگرام نیز، که یک پیج فروش بذر گل و سایر انواع بذر است نیز می توانید ما را دنبال کنید.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل رعنا زیبا (50 گرم)
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .