فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل شاهپسند

خرید بذر گل های شاهپسند درجه یک

دسته بندی : بذر گل

گل شاهپسند درختچه گلداری با گل های چند رنگ به رنگ های بنفش و صورتی و سفید نارنجی و زرد است. این گل در برابر خشکی مقاومت بسیار بالایی دارد. علاوه بر این در تمام فصول سال گل می‌ دهد. به همین جهت می‌ توان گفت که این گل همیشه سبز است. از این رو آن دسته از افرادی که قصد کاشت گل در محوطه خانه و باغ شان را دارند می‌ توانند از بذر گل شاهپسند استفاده کنند. البته مهم‌ ترین نکته‌ای که باید مد نظر قرار بگیرد این است که باید با شرایط نگهداری از گل شاهپسند آشنا باشید. 

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر گل شاهپسند

دسته بندی : بذر گل

گل شاهپسند درختچه گلداری با گل های چند رنگ به رنگ های بنفش و صورتی و سفید نارنجی و زرد است. این گل در برابر خشکی مقاومت بسیار بالایی دارد. علاوه بر این در تمام فصول سال گل می‌ دهد. به همین جهت می‌ توان گفت که این گل همیشه سبز است. از این رو آن دسته از افرادی که قصد کاشت گل در محوطه خانه و باغ شان را دارند می‌ توانند از بذر گل شاهپسند استفاده کنند. البته مهم‌ ترین نکته‌ای که باید مد نظر قرار بگیرد این است که باید با شرایط نگهداری از گل شاهپسند آشنا باشید. 

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر گل شاهپسند
مشخصات بذر گل شاهپسند

بذر گل شاهپسند نام علمی verbena و نام انگلیسی garden verbena از خانواده verbenaceae ، یکی از بذرگل های زینتی مطرح و زیبا می باشد.جهت خرید انواع بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.

این گیاه یک یا چندساله بوده و حدود 250 گونه دارد. دو گونه از آن با نام های verbena officinadis (که جنبه دارویی دارد) وverbena hybrida بسیار پرکاربرد می باشند. verbena hybrida دارای جنبه زینتی بوده  و گیاهی یک ساله با گل هایی نگارنگ و الوان به رنگ های زرد، صورتی، قرمز و ... که به صورت خوشه در کنارهم قرار گرفته اند می باشد.

بذر گل شاهپسند را می توان در فضای باز و در گلدان کاشت. شاهپسند گیاهی حساس به سرما بوده و با شروع سرما باید گلها را به جای گرم منتقل کرد وگرنه گیاه از بین می رود.

تکثیر گل شاهپسند از طریق بذر، قلمه زدن و تقسیم ریشه می باشد. نحوه کاشت بذر گل شاهپسند مانند سایر گلها ساده و آسان بوده و با مطالعه متن زیر می توانید  با تمامی نکات نحوه کاشت بذر گل شاه پسند الوان و تک رنگ آشنا شوید.

بهترین زمان کاشت بذر گل شاهپسند اواخر زمستان به صورت خزانه کاری بوده و نشاها اوایل بهار به زمین اصلی منتقل می شوند.

برای خرید بذر گل شاهپسند، بذر گل فلوکس و سایر انواع بذر گل به سایت مراجعه نمایید. فروش کلیه بذور شامل بذر گل، بذر چمن، بذر گیاهان علوفه ای، بذر سبزیجات و صیفیجات در مجموعه بذرکالا با قیمت مناسب و کیفیت عالی صورت میگیرد.

بذر گل شاهپسند

 

قیمت بذر گل شاهپسند

قیمت بذر گل شاهپسند بر اساس پارامتر های مختلفی تعیین می شود. امروزه کاشت گل های زینتی بسیار زیاد شده است. از این رو کسانی که علاقه زیادی به گل و گیاه و طبیعت دارند ترجیح می‌ دهند تا طبیعت را با کشت گل های زینتی رنگارنگ و جذاب وارد خانه خود کنند. در واقع محوطه زیبا و جذاب با گل های زینتی رنگ و رنگ می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی خلق و خو و حتی جسم انسان بگذارد. همین موضوع موجب شده تا علاقه‌ مندان به گل های زینتی بسیار زیاد شوند.

قیمت بذر گل شاهپسند بر اساس پارامترهایی نظیر تعداد بذر درون بسته بندی و نوع بسته بندی تعیین می شود. لذا هنگامی که به خرید بذر گل شاهپسند بروید با قیمت های متفاوتی روبرو می شوید. در حقیقت وزن بسته بندی بذر گل شاهپسند تاثیرات بسیار زیادی بر روی قیمت آن دارد. به هر میزان که تعداد بذر موجود در هر بسته بندی بیشتر باشد قیمت بذر گل شاهپسند هم افزایش می‌ یابد. در حقیقت کیفیت بذر گل هم تاثیرات بسیار زیادی بر روی قیمت آن می گذارد. به این صورت که به هر میزانی که کیفیت بذر گل شاهپسند افزایش یابد قیمت آن هم نسبت به بذر بی‌ کیفیت افزایش می یابد. 

معرفی کامل بذر گل شاهپسند

بذر گل شاهپسند هم در مناطق گرمسیری و هم نیمه گرمسیر و هم سردسیر گل می دهد. این گیاه به علت ظاهر زیبا و جذابی که دارد تاثیرات منحصر به فردی بر روی محوطه خانه و باغ می گذارد. برخی از گل های شاهپسند طول عمر یک ساله و برخی دیگر چند سال دارند‌. این گیاهان یک درختچه پاکوتاه هستند که گل های بسیار جذاب و رنگارنگ دارند. از این رو ظاهر منحصر به فردی به باغ و حیاط منازل می دهند. بلندی گل های شاهپسند به ۲۰ و ۴۰ سانتی متر می رسد.

یکی از انواع گل شاهپسند گل شاهپسند سفید برفی است. این گل زینتی ظاهری بسیار زیبا و جذاب دارد. همانطور که از نام آن مشخص می شود گل هایی به رنگ سفید  درشت دارد. اگر شما علاقه زیادی به گل های سفید نسبتاً بزرگ دارید و علاقه دارید که یک منظره زیبا از گل های سفید داشته باشید می توانید از بذر گل شاهپسند سفید استفاده نمایید. این گل جذاب طول عمر یک ساله دارد برگ های آن بیضی شکل و سبز است. 

نحوه کاشت بذر گل شاهپسند

برای کاشت بذر گل شاهپسند باید حتماً به نکاتی توجه داشته باشید. در غیر این صورت نمی توانید عملکرد مفیدی در کاشت گل شاهپسند داشته باشید‌. در ابتدا بهتر است بدانید که این گل به دو روش پرورش می‌ یابد:

 • روش اول: کاشت بذر 
 • روش دوم: تکثیر قلمه

بهترین فصل برای کاشت بذر گل شاهپسند اوایل بهار است. اگر می‌ خواهید از روش اول یعنی کاشت بذر گل شاهپسند استفاده کنید در ابتدا باید به مدت ۲۴ ساعت بذر را در آب بخیسانید. این کار شما موجب می‌ شود تا سرعت جوانه‌ زنی در گل بیشتر شود. بعد از ۲۴ ساعت زمانی که بذرها در آب خیسانده شدند آنها را به سینی نشا انتقال دهید و در فاصله مناسب بکارید.

برای آبیاری بذر گل می توانید از آب پاش و یا آبیاری قطره ای استفاده کنید و سطح خاک را مرطوب نمایید. در ادامه باید سینی نشا را در محیطی که در دمای ۱۵ تا ۲۰ درجه دارد قرار دهید. بعد از این مراحل جوانه زنی بذر گل شاهپسند بعد از ۱۵ إلی ۲۰ روز بعد آغاز می شود. بعد از جوانه زنی زمانی که جوانه ها پنج برگی شدند می‌ توانید آنها در یک گلدان بزرگ بگذارید.

کاشت بذر گل شاه پسند

کاشت بذر گل شاهپسند

روش نگهداری بذر گل شاهپسند پس از کاشت

نگهداری از بذر گل شاهپسند پس از کاشت اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر می خواهید گل های زینتی جذاب و شادابی داشته باشید باید به نکاتی که برای نگهداری از بذر گل پس از کاشت ارائه می شود توجه داشته باشید:

اولین نکته این است که به خاک گل شاهپسند توجه کنید. شما باید خاک مناسبی برای رشد بذر گل شاهپسند انتخاب کنید. بهترین خاک برای کاشت بذر گل شاهپسند خاک برگ و یا خاک باغچه است.

علاوه بر این توجه کنید که گلی که می کارید باید نور مناسبی برای رشد بهتر داشته باشد. لذا توجه کنید که باید گل شاهپسند را در طول مراحل رشد در مکانی که نور زیادی دارد قرار دهید. اگر نور مناسب برای رشد گل شاهپسند تامین نکنید گل شما رنگ پریده می شود و میزان گلدهی گل شاهپسند کاهش می یابد.

آبیاری منظم یکی دیگر از نکاتی است که برای رشد گل شاهپسند باید در اولویت قرار بگیر‌د. گل شاهپسند در مراحل اولیه رشد نیاز دارد تا خاک مرطوبی داشته باشد. لذا همواره سعی کنید که سطح خاک مرطوب باشد.

دمای ایده‌آل یکی دیگر از نکاتی است که در مراحل اولیه جوانه زنی بذر گل باید در اولویت قرار بگیرد.

انواع بذر گل شاهپسند

گل شاهپسند انواع مختلفی دارد این گل رنگ‌ های گوناگون و طول عمر متفاوتی دارد. انواع آن شامل موارد زیر است. 
 • گل شاهپسند سفید برفی یکی از انواع گل های زینتی می باشد که دارای گل‌ های سفید درشت است. این گل رشد کندی دارد و برگ های آن بیضی شکل است. گل شاهپسند سفید برفی در برابر کم آبی مقاومت بالایی دارد. اما توجه داشته باشید که در برابر سرما حساس است. از این رو زمانی که در برابر سرما قرار بگیرد به راحتی از بین می رود. همچنین این گیاه با استفاده از بذر تکثیر می شود.
 • گل شاهپسند درختچه ای یکی دیگر از انواع گل شاهپسند است که در برابر خشکی بسیار مقاوم است. بنابراین در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری رشد خوبی دارد. 
 • گل شاهپسند ارغوانی یکی دیگر از انواع گل های شاهپسند می باشد که دوام یکساله و چند ساله دارد. این گل در مناطق مرطوب و گرم کشت می شود‌. علاوه بر این گل گلبرگ هایی به رنگ بنفش بسیار زیبا و جذاب دارد. برگ های گل شاهپسند ارغوانی بیضی شکل است. 

ویژگی ها بذر گل شاهپسند

از ویژگی های منحصر به فرد گل شاهپسند می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم.
 • گل شاهپسند درختچه گلدار با گل های رنگارنگ و گل های خوشبو و معطر است.
 • این گل دارای گلبرگ های رنگارنگ به صورت تک رنگ و دو رنگ می باشد. از این جهت ظاهر بسیار جذاب و منحصر به فردی دارد.
 • گل شاهپسند به صورت پر و انبوه کاشت می شود. از این جهت ظاهری بسیار جذاب و زیبا دارد.
 • گلبرگ های به رنگ یاسی، نارنجی، قرمز، سفید، زرد و صورتی موجب شده تا این گل جزو گل های زینتی محبوب به شمار آید.
 • گل شاهپسند دارای برگ های بیضی شکل و سبز رنگ است و خار ندارد و خوشه های آن ۲۰ و ۴۰ گل دارد.
 • گل شاهپسند در فصول مختلف سال سبز است و نسبت به خشکی و کم آبی مقاومت بسیار بالایی دارد. اما در فصولی که هوا بشدت گرم است باید مرتب آبیاری شود.
 • رنگ گل های گل شاهپسند به مرور زمان تغییر می کند از این رو همین موضوع سبب شده تا گل های شاهپسند به صورت دو رنگ شوند.
 • گل شاهپسند انواع گوناگونی دارد. یکی از ویژگی‌ های منحصربه‌ فرد آن این است که موجب جذب پروانه می شود. 

خرید عمده بذر گل شاهپسند

برای خرید عمده بذر گل شاهپسند باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. در ابتدا باید توجه کنید که بذر گل شاهپسندی که خریداری می کنید کدام نوع است. زیرا گل شاهپسند انواع مختلفی دارد و از لحاظ متفاوت با یکدیگر گوناگون هستند. علاوه بر این برای خرید عمده بذر گل حتماً باید مراکز معتبر مراجعه کنید. زیرا بذری که خریداری می کنید باید کیفیت بالایی داشته باشد.

گل شاهپسند جزو جذاب ترین و زیباترین گل های زینتی و تزیینی به شمار می‌ رود. لذا تاثیرات مثبتی بر روی افزایش زیبایی بصری در باغ و محوطه خانه می‌ گذارد. همین موضوع موجب می‌ شود تا افراد زیادی برای خرید بذر را گل اقدام کنند. اگر کیفیت بذر گل شاهپسند بالا باشد در این صورت بعد از کشت گل های جذابی خواهید داشت.

خرید عمده بذر گل شاهپسند مزایای بسیار زیادی برای خریداران به همراه دارد. چرا که این افراد می‌ توانند بذر گل را با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری کنند. البته توجه داشته باشید که برای خریداری بذر گل حتماً کیفیت را در اولویت قرار دهید.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل شاهپسند
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .