فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل مارگریت

خرید بذر گل مارگریت درجه یک

دسته بندی : بذر گل

اگر به دنبال زیبایی بخشیدن به باغچه باغ خود هستید می توانید به سراغ گل مارگریت بروید. زیبای گل های مارگریت آنقدر زیاد است که می‌ تواند جلوی باشکوه و با طراوت به باغچه کوچک خانه شما بدهد، همچنین می توانید این گل بسیار زیبا را در گلدان نیز کشت کنید. شما می توانید با خرید بذر گل مارگریت به راحتی این گل بسیار زیبا در باغچه خود کشت کنید تا از حس شادابی و طراوت آن حس نشاط به شما منتقل شود. 

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر گل مارگریت

دسته بندی : بذر گل

اگر به دنبال زیبایی بخشیدن به باغچه باغ خود هستید می توانید به سراغ گل مارگریت بروید. زیبای گل های مارگریت آنقدر زیاد است که می‌ تواند جلوی باشکوه و با طراوت به باغچه کوچک خانه شما بدهد، همچنین می توانید این گل بسیار زیبا را در گلدان نیز کشت کنید. شما می توانید با خرید بذر گل مارگریت به راحتی این گل بسیار زیبا در باغچه خود کشت کنید تا از حس شادابی و طراوت آن حس نشاط به شما منتقل شود. 

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر گل مارگریت
مشخصات بذر گل مارگریت

بذر گل مارگریت از جنس داوودی chrysanthemum، جزء بذرگل های زینتی زیبا و خاص در دنیا محسوب می شود. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.

این گیاه یک یا چند ساله می باشد. شباهت هایی که بین گل مارگریت و داوودی وجود دارد باعث می شود مارگریت را داوودی نیز بنامند، ولی این کاملا اشتباه است. درست است که هر دو گل جزء جنس داوودی هستند ولی گونه های کاملا متفاوتی بوده و از نظر ویژگی های بوته  و گل با هم تفاوت دارند و این تفاوت ها باعث جدایی مارگریت و داوودی از هم شده است.

دو گونه از مارگریت با نام های chrysanthemum maximum  و chrysanthemum carinatum در میان گلکاران بسیار مورد توجه است. گونه maximum گیاهی دائمی با گل های سفید رنگ با مرکز برجسته و زردرنگ می باشد.

نام دیگر این گل مارگریت، گل شستا می باشد، علت این نامگذاری کوهی به نام شستا در آمریکا می باشد که پوشیده از برف بوده و سفیدی برف یادآور سفیدی گل مارگریت است. گلها به صورت پابلند و پامتوسط بوده و برای کاشت در فضای باز و به صورت گل شاخه بریده مورد استفاده قرار می گیرد.

در گونه carinatum گلها به رنگهای سفید، زرد، نارنجی، قرمز، صورتی و ... با هاله ای به رنگ های صورتی، آبی، پرتقالی و ... که به دور مرکز قرار گرفته، می باشند. معمولا پاکوتاه بوده و برای کاشت در گلدان و فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد.

تکثیر گل مارگریت از طریق بذر، قلمه زدن و تقسیم بوته صورت می گیرد. برای آشنایی با نحوه کاشت بذر گل مارگریت متن زیر را مطالعه بفرمایید. زمان کاشت بذر گل مارگریت در اواخر تابستان به صورت کاشت در خزانه بوده و نشاها اواسط پاییز به زمین اصلی منتقل می شوند. برای خرید بذر گل مارگریت فقط کافی است روی دکمه خرید کلیک گرده و بذر گل های با قیمت مناسب تهیه نمایید.

انواع بذر گل همچون بذر گل مارگریت و بذر گل میمون، انواع بذر چمن، بذر صیفی جات و سبزیجات و سایر انواع بذر با قیمت بسیار مناسب در این فروشگاه عرضه می گردد.  فروش بذر ها به صورت عمده و خرده صورت می گیرد.

بذر گل مارگریت

معرفی کامل بذر گل مارگریت

در گلدان های پشت پنجره می توانید گل های مارگریت را مشاهده کنید که در رنگبندی گوناگون موجود هستند همچنین در حاشیه و مرزهای باغ ها و فضای سبز نیز این گل ها به وفور کشت می شوند. گل زینتی مارگریت گیاه چند ساله بوده که در عرض ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر و ارتفاع ۶۰ و ۹۰ سانتی متر رشد می کند و دارای گل های سفید و مرکز زرد رنگ می باشد. برگ های این گیاه نیز ای بوده و رنگ آن نیز سبز تیره می باشد.

می توان با کشت بذر گل مارگریت در زمان مناسب در اواسط بهار و ابتدای تابستان  گل های زیبای این گل را مشاهده کرد و گلدهی این گل زیبا تا اوایل فصل پاییز ادامه دارد. می‌ توانید با هم کشت بذر های گل مارگریت این گل را تکثیر نمایید و از آنجایی که قادر است در خاک ضعیف نیز به رشد خود ادامه دهد انتخاب عالی برای کشت در باغچه و باغ می باشد. گل مارگریت به قدری زیبا است که می توان در ساخت دست گل ها نیز از آن استفاده کرد. بذر گل مارگریت را می توان در فصل زمستان در خزانه کاشت. البته اگر قرار است گل مارگریت را در فضای باز بکارید بهتر است زمانی که در فصل بهار هوا به ده درجه سانتی گراد می رسد بذر ها را کشت کنید. 

نحوه کاشت بذر گل مارگریت

گل مارگریت را باید در ابتدای بهار کشت کرد و باید به خاکی که قرار است بذر گل مارگریت را در آن کشت کنید کمی ماسه بی افزاید و با استفاده از یک بیل به خوبی زمین را بیل بزنید. با استفاده از قارچ کش و سم دیازینون خاک گل مارگریت را ضد عفونی کنید و بذر گل را بر روی زمین مورد نظر بپاشید و با استفاده از کود گاوی سرنده شده یک لایه بر روی بذر های گل مارگریت بپوشانید.

مدت جوانه زنی بذر گل مارگریت ۵ الی ۱۰ روز است و بعد از گذشت این مدت زمانی که جوانه های گل مارگریت چهار برگ شد باید به سراغ علف کشی بروید. البته راه های مختلفی برای کاشت بذر گل مارگریت وجود دارد که یکی از این روش ها کشت بذر در سینی نشا است. در این روش باید خاک کشت را ضدعفونی کنید و بعد از ۴ برگی شدن و جوانه زدن گل را به گلدان با سایز بزرگتر انتقال دهید.

در حقیقت تا زمانی که گیاه به زمین اصلی منتقل کنید باید سه سایز گلدان را عوض نمایید تا گیاه به خوبی رشد کند. برای کشت بذر گل مارگریت در خاک باید خاک سبک باشد و به خوبی زهکشی شده باشد. 

بذر گل مارگریت کاشت

کاشت بذر گل مارگریت

روش نگهداری بذر گل مارگریت پس از کاشت

بعد از کشت گیاه مارگریت نوبت به مراقبت های بعد از کشت می رسد. نحوه آبیاری گل مارگریت اهمیت بسزایی دارد و گل مارگریت از گل های است که به آب فراوان احتیاج ندارد. سعی کنید زمانی که خاک گیاه تا حدودی رطوبت خود را از دست دارد شروع به آبیاری گیاه کنید. اگر رطوبت گیاه بیش از اندازه زیاد باشد برگ های گل مارگریت ریزش می کند سپس رطوبت آب به ریشه سرایت کرده و ریشه را می پوساند.

کمبود آب نیز یک عامل خطرناک برای گیاه است و موجب چوبی شدن قسمت پایین گل مارکیت می شود و در نهایت گیاه شروع به ریزش برگ می کند. در فصل تابستان به دلیل بالا رفتن دمای باید میزان آبیاری گل مارگریت را افزایش دهید اما سعی کنید در آبیاری گیاه زیاده‌ روی نکنید.

دمای مناسب از نکات دیگر برای نگهداری از گل مارگریت است. بهتر از کل مارگریت را در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد نگهداری کنید و اگر دمای نگهداری از این گل افزایش یابد میزان گلدهی گیاه کاهش می یابد. در فصل تابستان به دلیل بالا رفتن دما بهتر است گل مارگریت را در مکانی نیمه آفتاب و نیمه سایه قرار دهید.

گل مارگریت از گیاهان زینتی می باشد که به نور کامل خورشید نیاز دارد بنابراین بهتر است در قسمتی از باغچه یا باغ کشت  شود که حداقل در طول روز شش ساعت آفتاب به صورت مستقیم به آن بتابد.

انواع بذر گل مارگریت

گل مارگریت مانند هر گیاه دیگری دارای گونه های مختلفی می باشد که معروفترین آن ها از قبیل : 
  • اگلیا
  • بکی
  • کرم رنگ leucanthemum cream banana
  • leucanthemum daisy may
  • آلاسکا
  • ستاره یخی
  • کلا برفی 
گل مارگریت آلاسکا گلبرگ های سفید رنگ و بلند داشته و در مرکز آن دایره زرد وجود دارد و ظاهر آن کلاسیک می باشد.
گل مارگریت آلاسکا تا ارتفاع ۵ تا ۶ سانتی متر رشد می کند.
گل مارگریت اگلیا گلبرگ های پرحجم و ظریف داشته و در مواقعی حجم گلبرگ های آن آنقدر زیاد است که مرکز آن گم می شود و تا ارتفاع ۴۵ و ۶۰ سانتیمتر نیز رشد می کند.
گل مارگریت بکی تا ارتفاع یک متر نیز رشد خواهد کرد و یک تک گل بزرگ و درشت دارد.
گل مارگریت کرم رنگ عمر طولانی داشته و گلبرگ های آن دو تایی می باشد که در زیر هم قرار گرفته است.
گل مارگریت می یک نوع گل با ظاهر کلاسیک بوده ارتفاع آن به ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر می رسد و تقریباً یک گل جمع و جور و متوسط می باشد.
leucanthemum darling daisy یک گل مارگریت پاکوتاه بوده و گزینه مناسب برای کشت در گلدان است و ارتفاع آن به ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر می رسد.
ستاره یخی گلی بسیار جذاب و خاص است و گل مارگریت کلاه برفی نیز ترکیبی از گل پاکوتاه و کلاسیک می باشد و در اواخر فصل بهار و پاییز زمان گلدهی آن است.

نحوه تشخیص بذر گل مارگریت مرغوب

ظاهر با کیفیت
خلوص بذر ها
حتی اگر یکبار بذر گل های زینتی را خریده باشید و تجربه کشت گل های زینتی را داشته باشید می دانید که خرید بذر گل مارگریت مرغوب تا چه حد در رشد آن تاثیر گذار است. بذرهای گل های زینتی مانند تمام محصولات موجود در بازار در کیفیت های مختلفی موجود هستند که باید برای تشخیص آن ها کمی زمان بگذارید و به سادگی کیفیت بذر ها را ارزیابی نکنید. توده بذر گل مارگریت مرغوب کاملاً یکنواخت و یکدست می باشد در واقع به این معنا که بذر ها دارای شکل یکسان و وزن یک اندازه هستند. در خرید بذر گل زینتی مارگریت باید به سالم بودن بذر ها توجه زیادی کنید، چرا که بذرهای گل مارگریت مرغوب به هیچ عنوان شکسته و آسیب دیده نیستند. در بسته بندی های گل زینتی می‌ توان شاهد وجود شاخه درختان، کاه یا شن و سایر عناصر باشید اما توجه کنید که میزان وجود این عناصر در بسته‌ بندی بذرها باید کاملاً استاندارد باشند و نباید آنقدر زیاد باشند که کیفیت بذر ها را تحت تأثیر خود قرار دهند. در بسته بندی بذر های گل زینتی مارگریت نباید بذر سایر گیاهان دیگر در آن وجود داشته باشد. با در نظر گرفتن این دو نکته به توانید بذر گل مارگریت را در کیفیت بالا خریداری کنید. 
 

ویژگی ها بذر گل مارگریت

مارگریت نام یک گل زینتی بوده که نوعی گل داوودی می باشد اما از لحاظ ظاهری تفاوت زیادی با گل داوودی دارد. در واقع مارگریت گیاهان بومی جزایر قناری بوده که به صورت دائمی کشت می شود و جزو گیاهان دائمی و علفی می باشد.
از ویژگی های منحصر به فرد این گل بسیار زیبا می توان به قاعده چوبی اشاره کرد همچنین در قسمت وسط گل رنگ های روشن مانند سفید و زرد مشاهده می شود که زیبایی چشمگیری به گل بخشیده است.
بعد از جوانه زدن بذر گل مارگریت و رشد آن گل های آن به رنگ صورتی، زرد و سفید و سایه های پرتقالی، آبی و صورتی ایجاد می‌ شوند که زیبای گل را بیش از پیش خیره کننده می کند.
بذر گل مارگریت یک بذر گزینش شده یا سلکسیون می باشند و از لحاظ ویژگی ظاهری شباهتی با بذورهیبرید دارد. این گل به صورت بسته گرده افشانی می کنند و بذر این گل بسیار زیبا تولید می شود.

خرید عمده بذر گل مارگریت

ایجاد فضایی با طراوت و چشم نواز تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس و روحیه افراد دارد به همین دلیل بسیاری از افراد برای ایجاد فضایی چشمگیر به سراغ گل های زینتی می روند تا بتوانند فضای محیط را چشم نواز و دلنواز کنند.

برای زینت بخشیدن به باغچه یا باغ باید به سراغ خرید عمده این محصول بروید، چرا که اگر بخواهید بذر گل را در بسته بندی های با حجم کم خریداری کنید باید هزینه بیشتری برای خرید آن کنار بگذارید و اگر بخواهید این محصول را به صورت عمده تهیه کنید باید مبلغی کمتر از خرید جزئی کنار بگذارید.

البته بسیاری از افراد با کشت عمده این محصول درآمدزایی می‌ کنند بنابراین همواره به دنبال خرید عمده بذر گل مرغوب مارگریت هستند. این روش مقرون به صرفه ترین راه برای خرید بذر گل مارگریت می باشد و بذر گل مارگریت یک بذر با قیمت مناسب و قابل دسترس بوده که تمام افراد می توانند به راحتی اقدام به خرید آن کنند. 

قیمت بذر گل مارگریت

عوامل مختلفی در قیمت گذاری بذر گل مارگریت نقش دارند که یکی از این عوامل کیفیت ظاهری بذر گل مارگریت می باشد. هر چقدر بذر سالم تر و اندازه و شکل یکسان و یک اندازه ای داشته باشد کیفیت آن بالاتر بوده و قیمت آن نیز در مقایسه با بذر هایی با درجه کیفی پایین کمی گران تر است‌.

حجم بذر گل مارگریت نیز در بسته‌ بندی از عواملی است که در قیمت گذاری ایفای نقش می‌ کند. میزان خلوص بذر گل نیز از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در کیفیت و قیمت بذر های گل زینتی بوده و هر چقدر میزان عناصر موجود در بذر گل کمتر باشد قیمت آن افزایش می یابد.

به طور کلی قیمت بذر گل مارگریت در مقایسه با قیمت گل مارگریت مقرون به صرفه بوده و اگر تمایل دارید محیط زندگی محیط کار خود را با استفاده از این گل زینت ببخشید می توانید به سراغ مقرون به صرفه ترین راه یعنی خرید بذر گل مارگریت بروید. اگر تصمیم دارید بذر گل با کیفیت خریداری کنید باید مبلغی کمی بیشتر بپردازید. 

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل مارگریت
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .