فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل میمون

خرید بذر گل میمون و درجه یک

دسته بندی : بذر گل

میمون گلی چند ساله با طول عمر کوتاه است. باغبان ها معمولاً بذر گل میمون را به صورت یکساله می کارند و در سرتاسر جهان، در بسیاری از باغ ها یک پایه کلاسیک هستند. باغبانان در میان انواع گل میمون، بذر گل میمون پابلند و پامتوسط الوان را که قیمت مناسبی هم دارند خرید می نمایند. این گل ها راهی را به باغبان ارائه می دهند تا رنگ و زیبایی بیشتری را به باغ خود اضافه کنند و گرده افشان ها را در طول فصل رشد به باغ خود جذب کنند.  در ادامه اطلاعات کاملی را در خصوص زمان کاشت، رشد و مراقبت و نحوه کاشت بذر گل میمون  قرار داده ایم.

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر گل میمون

دسته بندی : بذر گل

میمون گلی چند ساله با طول عمر کوتاه است. باغبان ها معمولاً بذر گل میمون را به صورت یکساله می کارند و در سرتاسر جهان، در بسیاری از باغ ها یک پایه کلاسیک هستند. باغبانان در میان انواع گل میمون، بذر گل میمون پابلند و پامتوسط الوان را که قیمت مناسبی هم دارند خرید می نمایند. این گل ها راهی را به باغبان ارائه می دهند تا رنگ و زیبایی بیشتری را به باغ خود اضافه کنند و گرده افشان ها را در طول فصل رشد به باغ خود جذب کنند.  در ادامه اطلاعات کاملی را در خصوص زمان کاشت، رشد و مراقبت و نحوه کاشت بذر گل میمون  قرار داده ایم.

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر گل میمون
مشخصات بذر گل میمون
گل میمون با نام علمی Antirrhinum magus و نام انگلیسی snapdragon، از خانواده  scrophulariaceae است. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.
گل میمون دارای گل های رنگارنگ و زیبا بوده که هر فردی خواهان کاشت آن در گلدان یا باغ خود است. گل میمون در انواع و اندازه های مختلفی به فروش می رسد.
از نظر رنگ شامل زرد، صورتی، قرمز، نارنجی، هلویی، بنفش واز نظر ارتفاع، پابلند، پاکوتاه و پامتوسط هستند که در میان آن ها، بذر گل میمون پابلند، پامتوسط و پاکوتاه الوان با خرید بیشتری روبروست. ج
هت خرید بذر گل میمون درجه یک و f1 به سایت مراجعه نمائید. زمان کاشت بذر گل میمون در خرانه اواخر زمستان است ولی در مناطق جنوبی کشور درفصل پاییز کاشته می شود. به همین دلیل با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل زمستان بسیاری از افراد به دنبال کاشت بذر گل میمون هستند تا بتوانند منزل خود را با این گل های رنگارنگ مزین کنند.
بذر گل میمون
گل میمون
میمون یا اسنپدراگون نام خود را از شکل گل هایش می گیرد. در اوج چرخه گلدهی، گل ها شبیه پوزه اژدها هستند. گل ها همچنین در طول روز یک حرکت باز و بسته ایجاد می کنند و ظاهر اژدهایی را می دهند. اگر به گرده‌افشان‌هایی مانند زنبورهایی که با گل‌ها درگیر هستند نگاه کنید، آن‌ها را باز می‌کنند و گاهی اوقات در حالی که گل آن‌ها را می‌بلعد به داخل آن بالا می‌روند. هنگامی که زنبور گرده خود را جمع آوری می کند، از "فک" گل می ترکد و تصویری دیدنی ایجاد می کند. میمون ها عمدتاً به زنبورهای بزرگ برای گرده افشانی متکی هستند، زیرا زنبورهای عسل کوچکتر قادر به باز کردن "فک" گل نیستند. میمون همچنین دارای برگ های نیزه ای است که به صورت مارپیچی در اطراف سنبله گل و ساقه گیاه قرار گرفته اند. 
میمون‌ها در هوای سردتر از گل دادن لذت می‌برند و در طیف گسترده‌ای از رنگ‌های غنی عرضه می‌شوند که جلوه بصری تماشایی را به باغ می‌افزایند. به طور معمول، میمون ها در طول فصل تابستان گلدهی را کند می کنند. با این حال، اگر به آنها آب کافی بدهید، تا پاییز به شکوفایی خود ادامه خواهند داد.
از گل میمون برای حاشیه باغ خود یا به عنوان یک گلدان مستقل در اطراف پاسیو استفاده کنید.

انواع بذر گل همچون بذر گل میمون و بذر گل مینا، انواع بذر چمن، بذر صیفیجات و سبزیجات، بذر گیاهان علوفه ای و سایر انواع بذر با قیمت بسیار مناسب در این فروشگاه عرضه می گردد.

 

نحوه و طریقه کاشت بذر گل میمون

زمان کاشت بذر گل میمون در خزانه، اواخر زمستان و زمان نشاکاری اواسط بهار است.

روش کاشت بذر گل در خزانه: ابتدا باید بستر کشت را که ترکیبی برابر از خاک کشاورزی، ماسه و کوکپیت است را آماده کنید. سپس بذر ها را روی بستر قرار داده و با سبوس برنج یا پوشال به میزان دوبرابر قطر بذر بپوشانید. بذرها را با یک بطری اسپری به آرامی آبیاری کنید. محل خزانه باید جایی باشد که 14 ساعت در روز زیر نور روشن قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که محیط رشد خشک نشود. پس از رشد گیاه به مجموعه برگ های پنجم تا ششم، آنها برای انتقال به باغ آماده می شوند. اندازه نشاها در این مرحله از چرخه زندگی باید حدود 8 الی 10 سانتی متر باشد و به اندازه کافی مقاوم باشند تا مستقیماً در خاک در زیر نور مستقیم خورشید کاشته شوند. 

کاشت بذر گل میمون

مراقبت و نگهداری گل میمون

گل های میمون‌ در محیط‌های رشد با خاکی با زهکشی خوب و غنی از مواد مغذی عملکرد خوبی خواهند داشت. توصیه می کنیم آنها را در زیر نور مستقیم خورشید بکارید، اما در گلزارهای نیمه سایه نیز رشد کرده و گل می دهند.
اگر می خواهید گیاهان پرپشتی داشته باشید توصیه می کنیم پس از پایان شکوفه دادن گلها، حذف کردن بالای گلها باعث رشد جدید می شود و شما دومین مرتبه گلدهی را قبل از پایان پاییز خواهید داشت.
متوجه خواهید شد که میمون ها گلدهی را در شرایط خنک تر اواخر بهار و اوایل پاییز ترجیح می دهند. 
انتظار نداشته باشید میمون های شما در زمستان زنده بمانند. آنها به عنوان یک ساله بهتر عمل می کنند. حتی اگر در زمستان زنده بمانند، احتمالاً با همان رشد قوی و گلدهی در فصل بعد باز نخواهند گشت. ایده خوبی است که آنها را بیرون بکشید و دوباره با دانه های جدید شروع کنید.
 
شرایط نورپردازی میمون
میمون های خود را در باغ هایی با نور مناسب بکارید تا بهترین نتیجه گلدهی را داشته باشید. با این حال، میمون ها در نقاط نیمه آفتابی اطراف حیاط نیز به خوبی عمل می کنند. آنها در طول فصل رشد به شش تا هشت ساعت قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید نیاز دارند تا قدرت شکوفه را به دست آورند.
اطمینان حاصل کنید که گیاهان را در طول فصل تابستان آبیاری می‌کنید و اجازه ندهید ریشه‌ها بین دو آبیاری خشک شوند.
اگر گیاه را به خوبی نگهداری کنید، یک مرتبه گلدهی دوم در اواخر فصل رشد در اوایل اواسط پاییز به شما پاداش می دهد. بسته به موقعیت جغرافیایی شما، میمون های شما ممکن است تا زمستان به خوبی شکوفا شوند.
 
شرایط خاک برای میمون ها
میمون های شما در خاکی با pH بین 6.2 تا 7.0 رشد می کنند. گیاهان عاشق رشد در شرایط خاکی غنی از مواد مغذی با زهکشی خوب در اطراف ریشه هستند. اگر خاک به خوبی زهکشی نکند، خطر پوسیدگی ریشه گیاه را تهدید می کند.
به عنوان گل های کوتاه مدت، در طول فصل رشد به تغذیه زیادی نیاز ندارند. افزودن کودهای شیمیایی به خاک معمولاً غیر ضروری است مگر اینکه زمین کاملاً فاقد غذا برای گیاه باشد.
 
افزودن مقداری مالچ و کمی کود دامی در طول فصل رشد برای کمک به گلدهی میمون های شما کافی است.
 
آبیاری میمون
میمون ها برای رشد به آب زیادی نیاز دارند. آنها گیاهان تشنه ای هستند و باید اطمینان حاصل کنید که خاک را همیشه مرطوب نگه دارید. خشک شدن زمین بین آبیاری اشتباه است و می تواند ظرفیت گلدهی گیاه را به تاخیر بیاندازد یا محدود کند.
اطمینان حاصل کنید که اطراف پایه گیاه را آبیاری می‌کنید و از خیس کردن تاج برای جلوگیری از پوسیدگی و از بین بردن میمون اجتناب کنید. گیاهان در مرحله جوانه زنی و جوانه زنی نیاز آبی قابل توجهی دارند. با این حال، به عنوان گیاهان ثابت، می توانید با حدود 1 اینچ آب و دو بار در هفته خلاص شوید.
برای بررسی اینکه آیا میمون های شما به آب نیاز دارند یا خیر، انگشت خود را به خاک بچسبانید. اگر بعد از یک اینچ (2.54 سانتی متر) خاک روی انگشت شما خشک شد، وقت آن است که شلنگ باغبانی را برای یک جلسه آبیاری باز کنید.
 
چگونه دما و رطوبت بر میمون ها تأثیر می گذارد؟
همانطور که گفته شد، میمون ها در شرایط خنک تر عملکرد بهتری دارند. میمون در شرایط بهینه بین دمای 40 درجه فارنهایت در شب و 70 درجه فارنهایت در روز، بهترین عملکرد را دارد.
میمون ها پس از استقرار در بستر و سفت شدن، می توانند دمای زیر انجماد را تحمل کنند. اگر آنها در طول دوره های سرد به خوبی آبیاری شوند و یک لایه مالچ کاه کاج اضافه کنید، می توانند مدت زیادی دوام بیاورند و تا زمانی که سرما از بین برود در دمای بسیار پایین زنده بمانند.
 
کود
به عنوان گل های کوتاه مدت، در طول فصل رشد به تغذیه زیادی نیاز ندارند. می توانیداز کود
10-10-10 استفاده کنید. برای به حداقل رساندن خطر سوختگی نیتروژن و کمک به رسیدن کود به ریشه ها، به خوبی آبیاری کنید.
 
 

ویژگی ها بذر گل میمون

نداشتن رنگ و بوی غیر طبیعی 
عاری از تخم حشرات و خاکریز 
اندازه های استاندارد
امروزه بسیاری از باغبانان از بذر های با کیفیت گل میمون استقبال کرده‌ اند، چرا که هرچه بذر گل میمون با کیفیت تر باشد میزان رشد گیاه افزایش می یابد در نتیجه یک گلی بسیار زیبا خواهید داشت. بذر گل میمون مرغوب و باکیفیت ویژگی‌ های خاصی دارد که اگر در خرید بذر گل میمون این ویژگی‌ ها را مد نظر قرار دهید به راحتی می توانید یک بذر درجه یک خریداری کنید. بذر گل میمون بوی غیر طبیعی نداشته و رنگ آن نیز غیر طبیعی نیست. بذرهای سالم گل میمون بدون خاکریز، اسپر و تخم حشرات می باشند. بذر گل میمون با کیفیت دارای شکل های یکسان و اندازه های مناسب بوده و می توانید درخشندگی بو و رطوبت را نیز از عوامل دیگری برای تشخیص بذر گل با کیفیت در نظر بگیرید. 
 

خرید عمده بذر گل میمون

بسیاری از افراد علاقه‌ مند هستند گل میمون را در حجم گسترده‌ ای کشت کنند. این افراد می‌ توانند به جای خرید بسته های کوچک بذر گل میمون به سراغ خرید عمده این محصول بروند و بذر گل میمون را در حجم دلخواه خریداری نمایند. در واقع خرید عمده بذر گل میمون برای این دسته از افراد مقرون به صرفه است و صرفه اقتصادی دارد، چرا که قیمت خرید عمده بذر گل میمون نسبت به خرید جزئی آن بسیار کمتر است. با خرید بذر باکیفیت گل میمون در حجم دلخواه می توانید با کشت بذر گل پوشش زیبا و دلچسب به باغ خود بدهید و از طراوت و شادابی آن سرزنده شوید. البته بسیاری از کشاورزان از طریق خرید و کشت این بذر گل درآمد کسب می کنند بنابراین بهتر است به سراغ خرید عمده بذر گل میمون بروند تا بتواند با کشت گسترده آن درآمد زایی کنند. 
 

قیمت بذر گل میمون

قیمت بذر گل میمون عوامل به مختلفی وابسته است. یکی از این عوامل درجه کیفی بذر می باشد، در حقیقت هر چقدر کیفیت بذر گل میمون بالاتر باشد قیمت آن نیز کمی بالا است. حجم بذر گل میمون در بسته بندی نیز از دیگر عوامل دخیل در قیمت آن می باشد. امروزه افراد زیادی برای زینت بخشیدن به باغ ها و ایجاد فضایی با طراوت و نشاط بخش به سراغ خرید بذر گل می روند. می توان برای زینت بخشیدن به باغ ها به سراغ خرید بذر گل میمون رفت، چرا که قیمت بذر گل میمون مناسب بوده و اکثر افراد می توانند با قیمتی مناسب بذر این گل زیبا و جذاب را در حجم دلخواه خریداری کنند. 

 

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل میمون
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .