فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل مینا

خریدر بذر گل مینا درجه یک

دسته بندی : بذر گل

گل مینا یک گل زینتی بسیار محبوب و شگفت انگیز است که به باغ های سرد و بی روح پاییز، سرزندگی و شادابی را هدیه می بخشد. گل های مینا به شکل انبوهی از ستاره های رنگارنگ، چشم انداز فوق العاده ای در باغات ایجاد می کنند. 

نوع بذر: درجه یک
درصد خلوص: بالا
قوه نامیه: بالا
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر گل مینا

دسته بندی : بذر گل

گل مینا یک گل زینتی بسیار محبوب و شگفت انگیز است که به باغ های سرد و بی روح پاییز، سرزندگی و شادابی را هدیه می بخشد. گل های مینا به شکل انبوهی از ستاره های رنگارنگ، چشم انداز فوق العاده ای در باغات ایجاد می کنند. 

نوع بذر: درجه یک
درصد خلوص: بالا
قوه نامیه: بالا
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر گل مینا
مشخصات بذر گل مینا

گل مینا، با نام علمی callistephus chinensis و نام های انگلیسی china Aster وannual Aster، متعلق به خانوادهAsteraceae  است. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.

با شروع فصل سرما، گل های رنگارنگ تابستانی از بین می روند. اگر می خواهید باغ خود را در پاییز با گل های رنگارنگ و درخشان، غرق در شادابی و طراوت کنید گل مینا گزینه فوق العاده ای است.

زمان کاشت بذر گل مینا در خزانه، اواخر زمستان است که تکثیر از طریق بذر سهل بوده و به راحتی رشد می کند. 

گل مینا دارای برگ های بیضی شکل کرکدار است که ساقه های بلند و منشعب از میان آن ها دیده می شود و گل هایی مانند ستاره با گلبرگ های نازک و باریک که در انتهای ساقه ها قرار می گیرند.

گل مینا در اندازه، فرم و رنگ های مختلف وجود دارد. گل مینا از نظر ارتفاع شامل بذر گل مینا پابلند و پاکوتاه و از نظر رنگ شامل سفید، قرمز، ارغوانی و بنفش است که خرید بذر گل مینا سفید و بنفش بیش تر از سایرین است. بذر گل مینا پاکوتاه الوان یک گزینه عالی برای کاشت در گلدان و استفاده به عنوان گل آپارتمانی است.

بذر گل مینا در انواع ایرانی و خارجی F1 به فروش می رسد و همه افراد می‌ توانند انواع بذر گل مینا را در قیمت‌ های گوناگون خریداری کنند.

انواع بذر گل همچون بذر گل مینا و گل مینا چمنی، بذر صیفیجات و سبزیجات، انواع بذر چمن و سایر انواع بذر با قیمت بسیار مناسب در این فروشگاه عرضه می گردد.

بذر گل مینا

گل مینا

معرفی کامل بذر گل مینا

بذر گل مینا دارای دوره رشد و بلوغ ۹۰ تا ۷۰ روز است.  گل مینا از خانواده پاناسه آ است و بیشتر در شمال کشور کاشته می شود. بذر گل مینا در شمال کشور رویش بالایی داشته و دارای گل با رنگ های صورتی یا قرمز و سفید است. مرکز این گل زرد رنگ است و مبدا بذر گل مینا به کشورهای اروپایی برمی گردد. بذر گل مینا باید در شرایط مساعد کاشته شود به عنوان مثال باید در مکانی کاشته شود که حداقل روزانه ۶ تا ۷ ساعت نور خورشید به آن بتابد. برگ این گل دارای ظاهری بیضی شکل است که سر آن تیز بوده و دارای رنگ قهوه ای روشن می باشد. گل مینا دارای رنگبندی متفاوت می‌ باشد بنابراین بذر این گل کاملاً متفاوت است و افراد با توجه به سلیقه خود می‌ توانند بذر انواع گل مینا را خریداری کنند. بذر گل مینا سفید رنگ را در داخل گلدان نیز می کارند‌. استفاده از بذر گل یکی از روش های تکثیر و پرورش گل می باشد. در حقیقت کاشت بذر گل نسبت به کاشت خود گل ارزش بیشتری دارد چرا که در این صورت می توانید خودتان گل را کاشته و پرورش دهید.

نحوه کاشت بذر گل مینا

با یادگیری مراحل کاشت بذر گل به راحتی می‌ توانید گل مینا را در خانه خود پرورش دهید. مرحله اول برای پرورش گل خرید بذر گل می باشد‌. در ابتدا باید به سراغ یک مرکز معتبر رفته و بهترین بذر گل مینا را خریداری کنید. بهتر است به نکاتی نظیر عمق کاشت، آبیاری و… توجه کنید. بذر گل مینا باید به صورت کاملا بسته کاشته شود همچنین عمق مناسب برای کاشت این بذر عمق ۱۰ میلیمتری است. می توانید در داخل سینی کشت بکارید.  برای کاشت بذر گل در وهله اول بذرها را در داخل سینی قرار دهید تا جوانه بزند سپس بعد از جوانه زدن آنها را به باغچه انتقال دهید. از اوایل ماه اسفند تا اواخر ماه مرداد می توانید بذر گل را بکارید. برای کاشت بذر گل در داخل باغچه بهتر است بستر مناسبی انتخاب کنید. مدت زمان جوانه زنی این بذر ده تا دو هفته است. سه ماه بعد از جوانه زنی شروع به گلدهی می کند. گل مینا به دو صورت تکثیر می شود که یک روش آن کاشت بذر است. توجه داشته باشید که برخی از خاک ها ممکن است از سبز شدن بذر جلوگیری کنند به همین دلیل می توانید به سراغ خرید خاک های آماده بروید. 

کاشت بذر گل مینا

روش نگهداری بذر گل مینا پس از کاشت

بعد از کاشت بذر گل مینا باید به یک سری نکات توجه داشته باشید تا گیاه یه خوبی رشد کرده و گل بدهد. بذر گل مینا باید در فصل تابستان به صورت مرتب آبیاری شود و عدم آبیاری این گل می تواند سبب خرابی و مرگ گل شود. همچنین برای جوانه‌زنی گل باید به دمای اتاق یا محیط توجه داشته باشید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گل مینا ۱۵ و ۱۸ درجه سانتیگراد می باشد. به تاریخ کاشت و تاریخ جوانه زنی بذر نیز توجه داشته باشید. نکته مهم دیگر توجه به شرایط محیطی مورد نیاز است. خاک مناسب برای کاشت گل اهمیت زیادی دارد برای این منظور می توانید از خاک هایی که دارای مواد آلی و کود مناسب هستند استفاده کنید زیرا خاک باید در عین غنی بودن سبک باشد. گل مینا نباید در معرض باد سرد و خشک قرار گیرد همچنین در طول هفته می توانید آن را یک یا دو بار آبیاری کنید. گل مینا حداقل باید روزی چهار ساعت در مقابل نور خورشید قرار گیرد. این گیاه در برابر خشکی مقاوم است اما نیاز به آبدهی مرتب دارد علاوه بر این آبیاری بیش از حد ممکن است سبب بدفرم شدن ظاهر گل شود. 

بذر گل مینا

انواع بذر گل مینا

بذر گل مینا با توجه به شرکت سازنده آن در انواع مختلف وجود دارد بنابراین افراد می توانند انواع بذر گل مینا را در حجم ها و قیمت های گوناگونی خریداری کنند. بذر گل ها در بسته بندی های گوناگون قرار می گیرند. به طور کلی گل مینا از لحاظ ظاهری در مدل های مختلف وجود دارد. از جمله انواع بذر گل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بذر گل مینا آفریقایی 
بذر گل مینا چمنی 
بذر گل مینا ستاره‌ای صد پَر چند رنگ
بذر گل مینا پا کوتاه 
گل مینای آفریقایی دارای ظاهر زیبا بوده و در برابر گرما مقاومت بسیار بالایی دارد این گیاه دارای برگ های با ظاهر تیز بوده و از اواخر بهار تا پاییز گل می دهد. شکل ظاهری این گل به صورت ستاره است. بذر گل مینای چمنی نیز از اواسط ماه اسفند شروع به گلدهی می کند. مبدا این گیاه کشورهای اروپایی است و در برابر سرما مقاومت بسیار بالایی دارد. این گیاه دارای گل‌های سفید، بنفش، صورتی رنگ است. ارتفاع بوته این گل کم بوده و در برخی نقاط ایران مانند صحراها به صورت خودرو می روید. 

ویژگی های بذر گل مینا

قدرت جوانه زنی بالا 
رویش به صورت خودرو 
گل دهی سریع 
سهولت در پرورش
امکان کاشت در گلدان 
گل مینا دارای ارتفاع های گوناگونی است و در برخی نقاط مانند جنگل ها و دشت ها به صورت وحشی می روید. در قسمت‌ های غرب کشور به صورت خودرو می روید. بذر گل مینا با کیفیت دارای قدرت جوانه زنی بسیار بالا است و بعد از کاشت به سرعت جوانه زده و شروع به گلدهی می کند. رشد و نگهداری بذر گل اهمیت زیادی دارد و خوشبختانه با رعایت چند نکته می‌ توان آن را به راحتی در خانه پرورش داد. این گل در طرح ها و رنگ های گوناگون وجود دارند بنابراین دارای بذرهای مختلف می باشند. بذر گل نیاز به آبیاری مرتب دارد اما آبیاری بیش از حد می تواند سبب خراب شدن بذر گل شود. بذر گل اندازه ی مناسبی داشته و بعد از کاشت باید تحت کنترل قرار گیرد. بذر این گل را می توانید در گلدان نگهداری کنید. بعد از کاشت بذر و جوانه زنی می توانید آن را در باغچه بکارید و منتظر رشد گل و بوته ها باشید. این بذر را می توانید در هر ابرو هوا و اقلیمی بکارید. این بذر دارای قابلیت کشت در هر محیطی نظیر باغ و یا باغچه و حتی کنار خیابان و گلدان و… است. 
 

خرید عمده بذر گل مینا

خوشبختانه امروزه مراکز متعددی وجود دارند که انواع بذر گل مینا را در بسته بندی های مختلف به فروش می‌ رسانند بنابراین همه افراد با توجه به نیازهای خود می‌ توانند این محصولات را از مراکز معتبر با قیمت تعیین شده و مناسب خریداری کنند. خرید عمده بذر گل دارای فواید بسیار زیادی است چرا که می توانید محصولاتی را خریداری کنید کیفیت آنها تضمین شده است در این صورت دیگر نگران تفاوت کیفیت بذرها نخواهید بود. از طرف دیگر خرید عمده بذر گل سبب کاهش هزینه ها می شود چرا که در این صورت خرید به صورت مستقیم انجام می گیرد. در هنگام خرید عمده باید به ویژگی مرکز خرید نظیر اعتبار، سابقه فروش، مجوز فعالیت، تضمین کیفیت، قیمت فروش و… توجه داشته باشید. فروشگاه مورد نظر باید در زمینه فروش محصولات کشاورزی سابقه خوبی داشته باشد و به صورت مجاز و قانونی فعالیت کند. همچنین باید محصول خود را همراه با تضمین کیفیت و قیمت ارائه دهد. 

قیمت بذر گل مینا

بذر گل مینا یکی از پرطرفدارترین بذر گل های تزیینی است و افراد زیادی علاقه به خریدن آن دارند چرا که دارای ظاهری بسیار جذاب می باشد. این گل از گل‌های زینتی به شمار می رود که به دلیل داشتن ظاهری جذاب و طول عمر مناسب شهرت زیادی دارد. بذر گل مینا با توجه به عواملی نظیر کیفیت بذر و حجم و اندازه و بسته بندی متفاوت است. برای خرید بذر گل مینا در درجه اول بهتر است به سراغ مراکز معتبری بروید که بهترین بذر گل را عرضه می‌ کند چرا که کیفیت بذر گل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورتی که کیفیت لازم را نداشته باشد ممکن است جوانه نزند. بنابراین هرچه کیفیت بذر گل بالاتر باشد یا احتمال جوانه‌زنی و گلدهی بیشتری داشته باشد، تاثیر زیادی در قیمت بذر گل خواهد گذاشت. بذر گل مینا در بسته بندی مخصوص فروخته می‌ شود اما به طور کلی بذر این مدل از گیاهان قیمت چندان زیادی ندارد. با پرداخت هزینه ناچیز و کم می توانید گل های زیبا را در فضای خانه خود بکارید. بنابراین برای خرید بذر گل باید به جای قیمت کیفیت را در اولویت‌ قرار دهید. اگر قصد کاشت بذر گل در حیاط و باغچه دارید بهتر است این محصولات را در حجم بیشتری خریداری کنید. 

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل مینا
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .