فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل همیشه بهار

خرید بذر گل همیشه بهار بذر درجه یک

دسته بندی : بذر گل
گل همیشه بهار با شکوفه های درشت و فراوان یک منظره چشم نواز و دل انگیز ایجاد می کند. گل همیشه در تمام طول سال گل تولید می کند که به همین دلیل به آن همیشه بهار می گویند. گل های همیشه بهار در رنگ های زرد و نارنجی هستند. جهت خرید با ما همراه باشید.
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر گل همیشه بهار

دسته بندی : بذر گل
گل همیشه بهار با شکوفه های درشت و فراوان یک منظره چشم نواز و دل انگیز ایجاد می کند. گل همیشه در تمام طول سال گل تولید می کند که به همین دلیل به آن همیشه بهار می گویند. گل های همیشه بهار در رنگ های زرد و نارنجی هستند. جهت خرید با ما همراه باشید.
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر گل همیشه بهار
مشخصات بذر گل همیشه بهار

گل همیشه بهاربا نام علمی Calendula officinalis و نام انگلیسی Pot marigold از خانواده Asteraceae است. همیشه بهار بصورت یک ساله در مناطق سردسیر و بصورت چند ساله در مناطق گرمسیر عمل می کند. جهت خرید بذر گل همیشه بهار با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.

نام Calendula از کلمه لاتین calendae گرفته شده است که به معنای "تقویم کوچک" است، به این دلیل که گل همیشه بهار می تواند تقریباً در هر ماه از سال، از ماه اردیبهشت تا پاییز، گل تولید کند.

این محبویت باعث شده تا خرید بذر گل همیشه بهار جهت استفاده در طراحی فضای سبز افزایش یابد. انواع متفاوتی از بذر گل همیشه بهاز از نظر فرم، رنگ و ارتفاع وجود دارد که بیشتر پیمانکاران فضای سبز بذر گل همیشه بهار پر پر نارنجی و الوان را خرید می نمایند.

همیشه بهار دارای برگ های بیضی شکل و کردار و گل های به قطر 4 تا 6 سانتی متر را بر روی ساقه های بلند تولید می کند.

گل همیشه بهار با تابش نور خورشید باز می شوند و عصرها بسته مس شوند.

همیشه بهار یا کالندولا دارای خواص دارویی و در درمان بیماری های پوستی، التهاب و ... بکار می رود. علاوه بر آن کالندولا در صنایع آرایشی و بهداشتی نیز مورداستفاده قرار می گیرد.

جهت خرید و دریافت لیست قیمت بذر گل همیشه بهار، بذر گل بذر گل اختر و سایر انواع بذر گل، همچنین بذر صیفی جات و سبزیجات با ما تماس حاصل نمائید.

بذر گل همیشه بهارگل همیشه بهار

زمان و فصل کاشت بذر گل همیشه بهار

 
بهترین زمان کاشت بذر گل همیشه بهار : بذر گل همیشه بهار را می توان اوایل زمستان در خزانه کاشت و زمانی که خاک قابل استفاده شد، به باغ انتقال داد. از انتقال گیاه به باغ در هنگام گرما اجتناب کنید.
در مناطق سرد، حدود 8 هفته قبل از آخرین تاریخ یخبندان بهاره، بذرها را در خزانه بکارید. بذرها 7 تا 14 روز طول می کشد تا جوانه بزنند. سپس نشاها را اواخر زمستان به زمین اصلی انتقال دهید.
در مناطق جنوبی، بذرها را در پاییز در فضای باز بکارید، جایی که قرار است رشد کنند.
بذر گل همیشه بهار
 

نحوه و طریقه کاشت بذر گل همیشه بهار

روش کاشت بذر گل همیشه بهار به دو صورت است:
 
کاشت مستقیم: بذرهای گل همیشه بهار را بدلیل درشت بودن می توان بطور مستقیم در محل موردنظر کاشت. در مناطق معتدل و سرد، در اوایل بهار زمانی که دمای خاک به 60 درجه سانتی گراد رسید و خطر یخبندان شدید برطرف شد، می توان کشت نمود. در مناطق گرمسیر جنوب، بذرها را در پاییز در فضای باز بکارید، جایی که قرار است رشد کنند.
 
کاشت در خزانه : 
 
1. آماده سازی بستر کشت : ترکیب خاک کشاورزی، کوکپیت و ماسه را به نسبت برابر برای خزانه آماده کنید.
 
2. بذر پاشی: بذرها روی بستر بپاشید، سپس روی بذرها به اندازه دو برابر قطرشان پوشال یا کاه خرد شده بریزید.
 
3. آبیاری: با استفاده از آبپاش، چندین بار در روز بذرها را آبیاری کنید، بطوری که پوشش دائم مرطوب بماند. با گذشت چند روز بذرها جوانه می زنند و سبز می شوند. در این زمان دیگر نیاز به آبیاری زیاد در طی روز نیست و تا گیاه حالت پژمردگی پیدا کرد آبیاری صورت گیرد.
 
4. نشاکاری: نشاها که به اندازه کافی رشد کرده اند را با فاصله 20*20 تا 30*30 سانتی متر به زمین اصلی منتقل کنید.
بذر گل همیشه بهار کاشت

محل کاشت بذر گل همیشه بهار

 
بهترین مکان کاشت بذر گل همیشه بهار: گل همیشه بهار آفتاب کامل را در مناطق سردسیر و سایه جزئی را در مناطق گرمسیر ترجیح می دهد. گل همیشه بهار گرمای شدید و شلوغی را تحمل نمی کند. در مناطق گرم گل همیشه بهار ممکن است در اواسط تابستان بمیرد. گل همیشه بهار را در مناطق گرم تابستانی در سایه ی تار بکارید. گل همیشه بهار را در خاک غنی از کمپوست، با زهکشی خوب بکارید. گل همیشه بهار زمانی بهترین رشد را دارد که PH خاک آن 6.6 باشد.
 

مراقبت از گل همیشه بهار

گل همیشه بهار یک گیاه ایده آل برای کسانی است که به دنبال یک گیاه با نگهداری کم و در عین حال با گل های رنگارنگ و فراوانند می باشد. همیشه بهار در دوره های سرد و یخبندان بهتر ازگیاهان دیگر عمل می کند . شرایط نگهداری:
نور
همیشه بهار یک گیاه آفتاب دوست است ولی ممکن است در اوج گرمای تابستات از بین رود که با ایجاد یک سایه در بعدازظهر می توان از این امر جلوگیری نمود. همیشه بهار در آفتاب کامل عملکرد بهتری دارد و گل های درشت و بیشتری را تولید می کند ولی می تواند سایه جزئی را تحمل کند.
خاک
همیشه بهار به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارد. خاک های متراکم مانند رس با حفظ رطوبت منجر به پوسیدگی ریشه می شود. در خصوص ph نیز اسیدی تا خنثی در بازه 6 تا 7 را ترجیح می دهد. 
آب
به محض انتقال نشا تا زمانی که گیاه استقرار یابد گیاه را به دفعات آبیاری نمائید. بعد از این مرحله تنها زمانی که گیاه حالت شل شدگی پیدا کرد آبیاری نمائید. آبیاری بیش ار حد گیاه را از بین می برد.
دما و رطوبت 
همیشه بهار در دماهای خنک و ملایم عملکرد بهتری دارد تا دمای گرم و ممکن است در تابستان های بسیار گرم نابود شود. یخبندان های شدید نیز باعث نابودی گیاه می شود. برای محافظت از گیاه در برابر یخبندان، از یک لایه ضخیم مالچ و یا یک پلاستیک در طول شب استفاده نمائید.
کود
همیشه بهار نیاززی به کوددهی ندارد. اگر خاک ضعیف باشد می توانید از کودهای متعادل به صورت محلول استفاده نمائید. 
هرس
برای گلدهی بیشتر گل های خشک شده و آسیب دیده را هرس کنید. نیشگون گرفتن شاخه های جوان باعث رشد شاخه های جدید و یک بوته سرسبزتر و شاداب تر خواهد شد و از زیاد شدن ارتفاع گیاه جلوگیری می کند.

 

خرید بذر گل همیشه بهار

چنانچه قصد خرید بذر گل همیشه بهار را دارید در نظر گرفتن نکات ذیل حائز اهمیت است.

فروش بذر گل همیشه بهار توسط فروشگاه ها، سایت ها و پیج های مختلف با قیمت های مختلفی صورت می گیرد ولی قبل از خرید، باید از کیفیت، قوه نامیه و درصد خلوص محصول اطمینان حاصل نمود. نکته بعدی در خصوص زمان و مکان کاشت بذر گل همیشه بهار است. قبل ار خرید بذر گل همیشه بهار لازم است بدانید زمان کاشت بذر گل همیشه بهار چه زمانی است تا در همان زمان اقدام به خرید نمود زیرا که خرید زودتر از موعد، باعث کاهش قوه نامیه خواهد شد. مکان کاشت نیز تابع شرایط مورد نیاز گیاه است که باید قبل از خرید بذر گل همیشه بهار، مکان مناسبی را انتخاب نمود.

قیمت بذر گل همیشه بهار

بطور کلی بذر گل همیشه بهار با قیمت مناسبی به فروش می رسد. بذر گل همیشه بهار با توجه به کاربرد فراوان در صنایع مختلف، یکی از پرفروش ترین بذر گل هاست. عوامل زیادی روی قیمت محصول تاثیر می گذارد. یکی از این عوامل نوع بذر گل همیشه بهار از نظر فرم، ارتفاع و رنگ است که با قیمت های مختلفی به فروش می رسد. از عوامل دیگر کیفیت بذر گل همیشه بهار است که روی قیمت آن تاثیرگذار است البته این بدان معنا نیست که هر چه قیمت محصول بالاتر باشد، کیفیت آن بالاتر است و بالعکس.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل همیشه بهار
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .