بذر کلم بروکلی | آموزش کاشت | قیمت و کیفیت عالی

امروزه کلم بروکلی، به سفره ایرانیان افزوده شده و روز به روز در حال گسترش است. جهت خرید انواع بذر کلم بروکلی با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.
شاید تا به حال شنیده باشید که کلم بروکلی، به عنوان منبع سرشار از ویتامین ها و به خصوص آهن شناخته شود. به همین دلیل هم خیلی از پزشکان، برای بیمارانی که از کم خونی رنج می برند، به آن ها چنین سبزیجاتی را پیشنهاد می کنند. به تازگی نیز تحقیقات زیادی نشان داده اند که این محصول می تواند برای پیشگیری از سرطان بسیار کمک کننده باشد. این خاصیت به دلیل وجود ترکیباتی مثل ویتامین E و C در آن است.
کشاورزانی که در زمینه کاشت کلم بروکلی تجربه زیادی دارند، معمولا توصیه می کنند که برای برداشت آن، فصول سرد سال را انتخاب کنید. این توصیه با توجه به اسناد علمی نیز ثابت شده است و نشان داده اند که در این فصول، محصول بیش تری قابل برداشت خواهد بود. 
اما خب برای کاشت و نهال کاری آن بهتر است در فصل بهار اقدام به این کار کنید. در این فصل با توجه به رشد بهتر این گیاه، می تواند جاگیری بهتری در خاک داشته باشد. همین موضوع باعث افزایش مقاومت آن در طول زمان رویش خواهد شد. به علاوه، مقاومت این گیاه در فصل تابستان نسبت به گرما نیز افزایش چشمگیری را تجربه خواهد کرد. یکی دیگر ترکیباتی که به وفور در کلم بروکلی یافت می شود، فیبر است. همین فیبر نیز خود می تواند به دستگاه گوارش کمک زیادی کند.
جهت خرید انواع بذر کلم بروکلی و سایر کلم ها همچون کلم پیچ قرمز و کلم پیچ سبز، انواع بذر سبزیجات و بذر صیفی جات با ما در تماس باشید.

کلم بروکلی مرغوب را چگونه تشخیص دهیم؟

برای تشخیص این که آیا کلم بروکلی مورد نظر از کیفیت خوبی برخوردار است، بهتر است به سر آن نگاه کنید. معمولا باید سرهای بنفش یا سبز تیره داشته باشد. به علاوه، کلم بروکلی مروغوب از ساقه نسبتا سفتی برخوردار است. اگر کلم بروکلی شما از مرغوبیت خوبی برخوردار باشد، می توانید حتی تا سه رو هم آن را داخل یخچال نگهداری کنید.

کلم بروکلی چه خواصی دارد؟

با توجه به ترکیبات زیادی که در این سبزیجات وجود دارد، می توان به این موضوع پی برد که برای بیماری های قلبی و عروقی، یک درمان خانگی بسیار ایده آل خواهد بود. به علاوه، اگر التهابی در بدن شما وجود داشته باشد، به راحتی با مصرف این محصول فروکش خواهد کرد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، این است که این محصول برای افراد دیابتی نیز ضرری نخواهد داشت؛ چرا که کالری آن بسیار اندک بوده و می تواند برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، مفید واقع شود.

نکات هنگام خرید بذر کلم بروکلی

اولین نکته ای که باید هنگام خرید بذر کلم بروکلی به آن توجه کنید، مرغوبیت و کیفیت آن است. اگر بذر آن از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، مطمئنا نباید انتظار برداشت محصول با کیفیت را داشته باشید. دومین نکته، توجه به آب و هوای منطقه شماست. اگر منطقه شما برای این محصول مناسب نیست، پیشنهاد ما این است که به سراغ سایر محصولات مشابه آن بروید. آخرین نکته ای که باید بدان توجه کنید این است که حتما بذر آن را در زمان مناسب خریداری کنید. همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، بهتر است بذر کلم بروکلی را در فصل بهار بکارید. اگر این بذر را خیلی زودتر از موعد مقرر خریداری کنید، ممکن است کیفیت خود را از دست داده و محصولی بی کیفیت به شما تحویل دهد.

آیا امکان کاشت بذر این محصول به صورت مستقیم در خاک وجود دارد؟

این موضوع بسته به آب و هوای منطقه شما متفاوت است. معمولا شهرهایی که از تابستان هایی با آب و هوای گرم برخوردار اند، امکان کاشت مستقیم آن داخل خاک وجود دارد. اما در شهرهایی که تابستان های کوتاهی دارند، پیشنهاد شده است تا این کار را در خانه امتحان کنند.

آیا خیس کردن دانه های کلم بروکلی قبل از کاشت الزامی است؟

این کار الزامی نیست، اما برای افزایش جوانه زنی آن معمولا توصیه می شود که این کار را انجام دهید. این کار در حقیقت سبب نرم شدن پوشش دانه های آن شده و در نتیجه، جوانه آن راحت تر نمایان خواهد شد.

اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .