وبلاگ | مقالات کاربردی کشاورزی

 
نحوه آبیاری بذر چمن
همانطور که می دانید، امروزه افراد بسیاری برای زمین های ورزشی و ویلاهای خود از بذر چمن استفاده می کنند. ابیاری و نحوه نگهداری از بذر چمن پس از کاشت بسیار مهم بوده و باید حائز اهمیت افراد قرار گیرد. ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند نحوه ابیاری بذر چمن چگونه است؟ برای دریافت پاسخ این سوال به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.
منتشر شده در جمعه 13 مرداد 1402
 
بهترین بذر چمن برای شمال
شمال کشور به دلیل بارندگی زیاد و وجود علف های هرز، شرایط را برای انتخاب و کاشت بذر چمن بسیار دشوار کرده است. از محبوب ترین چمن هایی که اغلب ساکنان شمال کشور آن را مد نظر خود قرار می دهند، بذر چمن اروای خزن و بذر چمن بهیا نام دارد. این دو بذر پس از کاشت چمن هایی انبوه و متراکم را به ارمغان خواهد آورد و شباهت بسیاری به چمن های مصنوعی دارد. اگر می خواهید با چمن اروای خزن و بهیا بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.
منتشر شده در جمعه 13 مرداد 1402
 
بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال
همانطور که می دانید، بذر چمن در انواع مختلفی وجود دارد که هر یک از مزایا و معایب خود برخوردار است. بذر های مخصوصی برای زمین های ورزشی و زمین های فوتبال وجود دارند که بعضی از آن ها از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر بذر های چمن برخوردار هستند. اگر می خواهید با بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال اشنا شوید،‌ به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.
منتشر شده در چهارشنبه 11 مرداد 1402
 
نحوه کاشت بذر چمن آکواریوم
تبدیل آکواریوم به فضای سبزی زیبا، جذاب و خلاقانه است. انگار یک باغ رویایی در داخل یک آکواریوم کوچک دارید. برای این کار باید در آکواریوم بذر چمن کاشته شود. به این ترتیب می توانید در حین رشد آکواریوم بذر چمن خود محیطی کاملا سبز مانند جنگل در آب آکواریوم خود داشته باشید. با توجه به اینکه در حال حاضر آکواریوم های گیاهی یکی از پرطرفدارترین انواع آکواریوم در جهان هستند، در این مقاله در مورد پرورش چمن آکواریومی توضیح خواهیم داد.
منتشر شده در شنبه 14 مرداد 1402
 
آموزش کاشتن بذر چمن و نحوه پاشیدن بذر چمن
بذر چمن یا Grass یکی از انواع بذر زینتی است که طرفداران خاص خود را دارد.  این بذر تزئینی نه تنها برای محوطه سازی، ایجاد فضای سبز در پارک ها و کنار جاده ها، بلکه می تواند در منازل نیز استفاده شود. بسیاری از کاربران از این بذر تزیینی برای زیباسازی تراس خانه و ایجاد فضایی دلنشین در آپارتمان استفاده می کنند. این یک فضای بسیار بزرگ و عالی است که به ما این امکان را می دهد که در میانه شلوغی شهرهای بزرگ جایی داشته باشیم که بتوانیم با طبیعت بکر و زیبای خانه و تراس خود ارتباط برقرار کنیم. قبل از هر گونه کاری، تمام اجسام اضافی روی سطح خاک (مانند سنگ‌ها، بقایای گیاهی و سایر اشیاء) باید تا عمق حداقل 15 سانتی متر جمع آوری شوند. سپس باید به بافت خاک توجه کنیم. اساساً، خاکی که می خواهیم چمن را در آن بکاریم، اگر حاوی حدود 30 درصد مواد آلی باشد (مانند فضولات حیوانات در حال تجزیه) بهتر است. به عنوان مثال اگر عمق خاک را 15 تا 20 در نظر بگیریم باید مواد آلی را به ضخامت حدود 5 سانتی متر اضافه کنیم و سپس آن را با خاک قسمت پایین به خوبی مخلوط کنیم تا بافت یکنواختی به دست آید. علاوه بر مواد آلی، اگر خاک اساساً سبک باشد، از خاک رس و اگر خاک اساساً سنگین باشد، از ماسه برای بهبود بافت خاک استفاده می کنیم. پس از افزودن مواد مورد نیاز برای تغییر بافت خاک، سطح خاک باید کاملاً تراز باشد، اما در صورت بزرگ بودن سطح زمین (مانند زمین فوتبال) باید شیب ملایمی بین 1 تا 2 درصد رعایت شود تا آبیاری یا آب باران به راحتی جاری شود و آب اضافی جمع نشده و به راحتی سرازیر شود.
منتشر شده در جمعه 13 مرداد 1402
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
تلفن : 02191693043
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .