وبلاگ | مقالات کاربردی کشاورزی

 
نحوه کاشت ✅ نگهداری ✅ بذر چمن دایکوندرا ( بذر چمن آفریقایی )
چمن دایکوندرا یا چمن آفریقایی با نام علمی Dichondra repens، گیاهی است از خانواده پیچک. این گیاه چند ساله بوده و برگها ظاهری غیر سوزنی و به شکل گرد- کلیوی هستند. ریشه های این گیاه، سطحی بوده و با تشکیل استولون، سطح وسیعی از سطح خاک را پوشش می دهند.  افرادی که به گیاه و سرسبزی علاقه دارند و به فکر روح بخشیدن به فضای باغ و باغچه خود هستند، بهترین گزینه این است که به سراغ چمن دایکوندرا بروند.  کاشت بذر چمن دایکوندرا بسیار آسان بوده و به راحتی می توان از آن نگهداری و مراقبت کرد و در طول سال از سرسبزی و زیبایی آن لذت برد. متخصصین و طراحان فضای سبز، از این چمن برای ایجاد یک پوشش گیاهی سبز و زیبا و یکنواخت، به عبارتی یک چمن تزیینی استفاده می کنند. چمن دایکوندرا چمن دایکوندرا که به نام چمن آفریقایی و همچنین چمن آمریکایی در ایران شناخته شده است، یک چمن پوششی بوده و به عنوان زمینپوش کاربرد دارد. ممکن است به ذهن شما خطور کند که این چمن نیز مانند سایر چمن ها سوزنی شکل است؛ ولی اینطور نیست و ظاهر این چمن گرد و شبیه شبدر می باشد به همین دلیل به این چمن، چمن شبدری نیز گفته می شود. این چمن را می توان در خانه در داخل گلدان کاشت و به خانه روحی تازه و دوباره داد. کاشت و نگهداری از بذر چمن دایکوندرا بسیار ساده بوده که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت. ویژگی های خوب و منحصر به فرد بذر چمن دایکوندرا عبارتند از: سرعت رشد بالا: چمن خیلی سریع رشد می کند و به سرعت قسمت هایی که دچار کچلی شده است را ترمیم می کند. عدم نیاز به چمن زنی: چمن دایکوندرا یک چمن کوتاه محسوب می شود و ارتفاع این چمن 5 سانتی متر است و به ندرت تا 10 سانتی متر هم می رسد. بنابراین دیگر به چمنزنی نیاز نداشته و در این صورت هم در هزینه ها و هم در زمان صرفه جویی خواهد شد. نیاز آبی کم: چمن دایکوندرا، نیاز آبیاری بالایی نداشته و در خاکهای خشک و حتی فقیر هم قابلیت رشد خوبی دارد. چمن چهار فصل: چمن دایکوندرا در تمامی سال رشد می کند؛ البته در زمستان ( تا منفی ده درجه) شادابی خود را از دست می دهد ولی باشروع بهار، دوباره رویش خود را از سر گرفته و به چمنی شاداب و سبز تبدیل می شود. چمن دایکوندرا را در مکان های مختلفی می توان کاشت؛ مخصوصا در اماکن با تردد پایین، سراشیبی، بیابین سنگفرش و حتی در پیاده رو و حاشیه باغچه برای زیباسازی فضا.   شکل برگ قلبی پوشش دهی بسیار بالا نیاز به چمنزنی ندارد نیاز آبی کم مقاومت به بیماری بالا ویژگی های چمن دایکوندرا قیمت چمن آفریقایی با توجه به سطح پوششی بالای این چمن، بسیار مناسب بوده و با توجه با راحتی کاشت و نگهداری، میزان خرید بذر چمن دایکوندرا بالا بوده و سالانه به میزان بالایی به  خریداری می شود. چمن دایکوندرا در هوای خنک و دمای معتدل بهترین کارایی و زیبایی را دارد و بهترین زمان کاشت چمن آفریقایی، دمای 20 درجه سانتی گراد می باشد. 
منتشر شده در دوشنبه 31 ارديبهشت 1403
 
بهترین روش کاشت بذر گل شمعدانی و تمام نکات لازم برای رشد بهینه
بسیاری از انسان ها، به گل علاقه دارند و انواع گل را در خانه خود پرورش داده و نگهداری می کنند. برخی از افراد آنقدر به گل و گیاه علاقه دارند که بذر آن گل را کاشته و از ابتدا خودشان به کاشت و پرورش گیاه می پردازند. شمعدانی از گلهای پرطرفدار و بسیار زیبا می باشد و هر بیننده ای را به وجد می آورد. شمعدانی های بالغ موجود در بازار را هم می توانید خرید نمایید، اما هم برای صرفه جویی در هزینه و هم اینکه یک گل شمعدانی باکیفیت داشته باشید، می توانید با خرید بذر گل شمعدانی  خودتان آن را بکارید و با مراقبت از آن به گل ایده آل خود دست یابید. گل شمعدانی تمامی نکات مربوط به بذر این گل و همچنین نحوه کاشت بذرگل شمعدانی را در این مقاله بررسی خواهیم کرد و با مطالعه این مطلب، خودتان می توانید اقدام به کاشت این گل زیبا در منزل و یا باغچه خود نمایید و متوجه خواهید شد که کاشت بذر گل شمعدانی بسیار مقرون به صرفه تر و همچنین لذت بخش تر از خرید بذر گل شمعدانی حاضر و آماده است.
منتشر شده در چهارشنبه 23 اسفند 1402
 
بذر گل f1 هیبرید چگونه تولید می شود؟ مزایا و معایب بذر گل f1
بهار نزدیک است و زمان کاشت بذر گل F1 فرا رسیده است. کاشت بذر گل می تواند یک راه لذت بخش و اقتصادی برای رشد بسیاری از گل های زینتی باشد، اما انتخاب بذر می تواند کمی گیج کننده باشد. بذر گل هیبرید F1 ؟ استاندارد؟ ارثی؟ برای تلاقی اولیه، گرده یک گیاه به گل گونه دیگر منتقل می شود. قبل از انجام این کار، پرورش دهنده باید تصمیم بگیرد که از کدام گیاه به عنوان ماده (مادگی) و از کدام گیاه به عنوان گرده (قسمت های نر) استفاده کند. سپس مادگی به صورت دستی گرده افشانی می شود. برای جلوگیری از خود گرده افشانی گیاهان باید تمام پرچم ها را از گیاهانی که قرار است گرده افشانی کنند حذف کرد. میوه هایی که به دلیل این گرده افشانی متقابل ایجاد می شوند، برداشت می شوند و بذر ها نگهداری می شوند. یافتن نتیجه مطلوب ممکن است طی سال ها آزمایش، طول بکشد. اولین بار گیاهان هیبریدی در سال بعد رشد می کنند و گیاهانی که تولید می کنند بررسی می شوند. اگر آنها انتظارات را برآورده کنند، تلاقی تکرار می شود و بذرها در سال بعد توزیع می شود. اگر نتایج کاملاً مطلوب نباشد، پرورش دهنده باید دوباره تلاش کند. پرورش دهنده ای که برای اولین بار یک بذر هیبرید ایجاد می کند، صاحب حقوق آن است، به همین دلیل است که آنها می توانند گران تر از گیاهان غیر هیبرید یا گرده افشانی باز باشند. پرورش دهندگان به دقت از اصل و نسب هیبریدهای خود محافظت می کنند.  
منتشر شده در چهارشنبه 23 اسفند 1402
 
اصول و آموزش کاشت بذر چمن + آموزش مراقبت از چمن بعد از کاشت بذر چمن
همواره سرسبزی گیاهان، باعث مجذوب شدن انسان ها می شود؛ از این رو بسیاری از افراد به دنبال زیباسازی محل زندگی خود از طریق کاشت چمن و گل می باشند. اگر شما هم به دنبال زیبایی محیط زندگی و باغچه خود هستید باید با اصول کاشت بذر چمن آشنا بوده و بدانید که کاشت چمن با بذر چگونه است. بدین منظور به شما عزیزان توصیه می کنیم که با فروشگاه بذر کالا همراه باشید تا با طرز کاشت آن آشنا شوید. جهت خرید انواع بذر چمن با ما در تماس باشید. چمن مرغوب
منتشر شده در شنبه 19 اسفند 1402
 
علت افزایش خرید بذر گل های زینتی F1 نسبت به بذر های استاندارد
بذر گل هیبرید F1 چیست؟ این بذر از طریق گرده افشانی کنترل شده بین دو رقم گیاه انتخاب شده، تولید می شود. در اصطلاحات ژنتیکی به این کار filial 1 یعنی فرزندان اول می گویند که به صورت F1 نشان داده می شود.  گل های هیبرید همانطور که می دانید، امروزه افراد بسیاری برای ویلاهای خود و بسیاری از شهرداری ها برای فضای سبز شهری از انواع بذر گل استفاده می کنند. برخی اقدام به کاشت بذر هیبرید و برخی اقدام به کاشت بذر گل استاندارد می کنند. ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند کدام بذر گل بهتر است؟ برای دریافت پاسخ این سوال به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی قرار دهید.
منتشر شده در دوشنبه 21 اسفند 1402
 
نحوه آبیاری بذر چمن
همانطور که می دانید، امروزه افراد بسیاری برای زمین های ورزشی و ویلاهای خود از بذر چمن استفاده می کنند. ابیاری و نحوه نگهداری از بذر چمن پس از کاشت بسیار مهم بوده و باید حائز اهمیت افراد قرار گیرد. ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند نحوه ابیاری بذر چمن چگونه است؟ برای دریافت پاسخ این سوال به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.
منتشر شده در جمعه 13 مرداد 1402
 
بهترین بذر چمن برای شمال
شمال کشور به دلیل بارندگی زیاد و وجود علف های هرز، شرایط را برای انتخاب و کاشت بذر چمن بسیار دشوار کرده است. از محبوب ترین چمن هایی که اغلب ساکنان شمال کشور آن را مد نظر خود قرار می دهند، بذر چمن اروای خزن و بذر چمن بهیا نام دارد. این دو بذر پس از کاشت چمن هایی انبوه و متراکم را به ارمغان خواهد آورد و شباهت بسیاری به چمن های مصنوعی دارد. اگر می خواهید با چمن اروای خزن و بهیا بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.
منتشر شده در جمعه 13 مرداد 1402
 
بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال
همانطور که می دانید، بذر چمن در انواع مختلفی وجود دارد که هر یک از مزایا و معایب خود برخوردار است. بذر های مخصوصی برای زمین های ورزشی و زمین های فوتبال وجود دارند که بعضی از آن ها از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر بذر های چمن برخوردار هستند. اگر می خواهید با بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال اشنا شوید،‌ به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.
منتشر شده در پنجشنبه 30 فروردين 1403
 
نحوه کاشت بذر چمن آکواریوم
تبدیل آکواریوم به فضای سبزی زیبا، جذاب و خلاقانه است. انگار یک باغ رویایی در داخل یک آکواریوم کوچک دارید. برای این کار باید در آکواریوم بذر چمن کاشته شود. به این ترتیب می توانید در حین رشد آکواریوم بذر چمن خود محیطی کاملا سبز مانند جنگل در آب آکواریوم خود داشته باشید. با توجه به اینکه در حال حاضر آکواریوم های گیاهی یکی از پرطرفدارترین انواع آکواریوم در جهان هستند، در این مقاله در مورد پرورش چمن آکواریومی توضیح خواهیم داد.
منتشر شده در سه شنبه 5 دي 1402
 
آموزش کاشتن بذر چمن و نحوه پاشیدن بذر چمن
بذر چمن یا Grass یکی از انواع بذر زینتی است که طرفداران خاص خود را دارد.  این بذر تزئینی نه تنها برای محوطه سازی، ایجاد فضای سبز در پارک ها و کنار جاده ها، بلکه می تواند در منازل نیز استفاده شود. بسیاری از کاربران از این بذر تزیینی برای زیباسازی تراس خانه و ایجاد فضایی دلنشین در آپارتمان استفاده می کنند. این یک فضای بسیار بزرگ و عالی است که به ما این امکان را می دهد که در میانه شلوغی شهرهای بزرگ جایی داشته باشیم که بتوانیم با طبیعت بکر و زیبای خانه و تراس خود ارتباط برقرار کنیم. قبل از هر گونه کاری، تمام اجسام اضافی روی سطح خاک (مانند سنگ‌ها، بقایای گیاهی و سایر اشیاء) باید تا عمق حداقل 15 سانتی متر جمع آوری شوند. سپس باید به بافت خاک توجه کنیم. اساساً، خاکی که می خواهیم چمن را در آن بکاریم، اگر حاوی حدود 30 درصد مواد آلی باشد (مانند فضولات حیوانات در حال تجزیه) بهتر است. به عنوان مثال اگر عمق خاک را 15 تا 20 در نظر بگیریم باید مواد آلی را به ضخامت حدود 5 سانتی متر اضافه کنیم و سپس آن را با خاک قسمت پایین به خوبی مخلوط کنیم تا بافت یکنواختی به دست آید. علاوه بر مواد آلی، اگر خاک اساساً سبک باشد، از خاک رس و اگر خاک اساساً سنگین باشد، از ماسه برای بهبود بافت خاک استفاده می کنیم. پس از افزودن مواد مورد نیاز برای تغییر بافت خاک، سطح خاک باید کاملاً تراز باشد، اما در صورت بزرگ بودن سطح زمین (مانند زمین فوتبال) باید شیب ملایمی بین 1 تا 2 درصد رعایت شود تا آبیاری یا آب باران به راحتی جاری شود و آب اضافی جمع نشده و به راحتی سرازیر شود.
منتشر شده در پنجشنبه 30 فروردين 1403
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .