شما اینجا هستید : فروشگاه بذر کالا  -> بذر هندوانه

خرید بذر هندوانه با قیمت عالی و ارسال فوری

هندوانه یک گیاه علفی یکساله با نام لاتین watermelon و نام علمی Citrullus متعلق به خانواده Cucarbitaceae است. خرید بذر هندوانه (watermelon seed)، اصلی ترین مرحله در کشت این میوه است؛ زیرا از این طریق از برداشت محصولات باکیفیت مطمئن خواهید بود. ما در فروشگاه بذر کالا  دغدغه شما را در جهت خرید بذر باکیفیت و اورجین برطرف می کنیم.
بوته هندوانه دارای ساقه های نازک و خزنده است که تا 4 الی 5 متر گسترش می یابد. برگ های کرکدار آن پهن و قلبی شکل است که بریدگی های عمیقی بر روی آن پیداست. با گذشت یک الی دو ماه بعد از کاشت بذر هندوانه، گل های شیپوری زرد یا سفید رنگ شکوفا می شوند و سپس میوه های درشتی از رشد گل ها تشکیل می شود. گوشت میوه ها شیرین و آبدار است که معمولا به رنگ های قرمز، صورتی، زرد و نارنجی وجود دارد.
خرید بذر هندوانه
هندوانه
اگر علاقمند به کاشت بذر هندوانه هستید قبل از هر چیز باید خرید بذر خوب و مرغوب را در اولویت قرار دهید و شاید یکی از سوالات کشاورزان این باشد که بهترین بذر هندوانه کدام است؟
یکی از پرفروش ترین و بهترین بذر هندوانه صادراتی، b32 است که قیمت این بذر رقم صادراتی با توجه به عملکرد بالا و حاشیه سود حاصل از هندوانه صادراتی آن، مناسب است.
ارقام باراکا، تاپگان و آستراخان نیز از معروف ترین بذرها در ایران هستند که از انواع زودرس هستند.
از دیگر ارقام زودرس می توان به ارقام  میکادو و تگزاس اشاره کرد و رقم وینستون که با دوره رسیدگی 65 روزه خیلی زودرس می باشد.
خرید هندوانه
هندوانه
شرکت های معروف تولید بذر هندوانه:
 •  نیاگارا
 • شرکت یونیژن
 • شرکت سینجنتا 
 • شرکت سمینیس
هندوانه دارای خواص و فواید بی شماری است
 • جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و بیماری قلبی
 • مانع بروز سرطان به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان لیکوپن
هندوانه از جمله صیفی جاتی است که به گرما و نور خورشید زیادی نیاز دارد، طبع سرد و خنکی دارد و میل نمودن آن در تابستان های گرم بسیار دلچسب بوده و رفع گرمازدگی می کند. 

انواع بذر هندوانه

بذر هندوانه دارای انواع مختلفی است که بر اساس معیارهای مختلفی تقسیم می شوند.

بر اساس میزان ضخامت پوست:

 •  پوست ضخیم
 • پوست نازک 

بر اساس زمان برداشت میوه :

 • هندوانه زودرس : 60-70 روز
 • میان رس: 70-80 روز
 • دیر رس: 80-90 روز 

بر اساس تیپ هندوانه

 • خط دار یا کریمسون که دارای خط های سبز روشن و تیره است
 • هندوانه بدون خط یا چارلستون
 • هندوانه شوگر بیبی

بر اساسن نحوه اصلاح:

 •  بذور اصلاح شده: شامل بذور هیبرید(f1) 
 • بذور استاندارد: بذرو هیبرید نسبت به بذور استاندارد از کیفیت و عملکرد بالاتری برخوردارند. 

انواع هندوانه

انواع هندوانه

بهترین ارقام هندوانه در ایران

 انواع بذر هندوانه شناخته شده در ایران عبارتند از : 

 • بذر هندوانه b32
این رقم، از جمله بذرهای هیبرید تولید شرکت سمینیس آمریکاست.پوست سفت و ضخیمی دارد و ماندگاری و دوام بالایی دارد و بیش ترین سهم از هندوانه صادراتی را به خود اختصاص داده است.
جهت خرید بذر هندوانه صادراتی b32 با قیمت مناسب با کارشناسان فروشگاه بذر کالا تماس حاصل نمائید. 
 • بذر هندوانه میکادو
 هندوانه میکاد تولید شرکت میکادو ژاپن است و در انواع بیضی و گرد وجود دارد.
رقم کریمسون سوئیت یا خطی ساترن میکادو و میکادو سفید از پرفروش ترین انواع بذر هندوانه هستند. این رقم، از ارقام زودرس و پرمحصول می باشد، دارای پوست ضخیمی است که باعث سهولت در حمل و نقل و ممانعت از ترکیدگی می شود و همچنین از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است که ویژگی های ممتازی برای صادرات محسوب می شود.
جهت خرید و استعلام قیمت بذر هندوانه میکادو تماس حاصل نمائید. 
 • بذر هندوانه آستاراخان

این بذر محصول شرکت سینجنتا سوئیس می باشد. این رقم هندوانه از نوع زودرس بوده و میوه هایی به وزن 12-10 کیلوگرم تولید می کند. ویژگی بسیار مهم​ این رقم، این است که مقاوم به سرما است. پوست ضخیم آن برای امر صادرات مناسب است.

 • بذر هندوانه کانیون
شرکت کانیون ایتالیا یکی از شرکت های مطرح در تولید انواع بذر هندوانه کریمسون و چارلستون کانیون در ارقام هیبرید و استاندارد است.
رقم کریمسون سوئیت 930 کانیون، یک رقم استاندارد و هندوانه پرمحصولی بوده، گرد و کروی شکل و دوره رسیدگی آن میان رس است. گوشت قرمزی دارد، پوست سفت و ضخیم و همچنین ماندگاری بالا پس از برداشت از عوامل مهم در انتخاب بعنوان بذر هندوانه صادراتی گردیده است.
بذر هندوانه کریمسون فالکون کانیون رقم هیبرید (f1) که در قوطی 500 عددی بسته بندی شده است. گرد و کروی شکل است، جز ارقام دیر رس است که با گذشت 90 روز پس از کاشت قابل برداشت است
 • بذر هندوانه  وینستون
بذر هندوانه کریمسون سوئیت وینستون تولید شرکت سیدوی آمریکاست. این هندوانه طی 65 تا 70 روز رسیده و یکی از انواع بذر خیلی زودرس محسوب می شود. شکل میوه گرد و بوته ها با شاخ و برگ های زیادی پوشیده شده که مانع از آفتاب سوختگی می شود. هندوانه وینستون رقم هیبرید است که در بسته های 2000 عددی به فروش می رسد. میوه  آن قرمز و خوش رنگ است. یک هندوانه پر محصول است که 80 تن در هکتار تولید دارد. ضخامت پوست و ماندگاری بالا باعث گزینش بعنوان هندوانه صادراتی می شود. جهت خرید بذر هندوانه وینستون با قیمت مناسب با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.
هندوانه پرفروش در ایران
انواع هندوانه پرفروش
 • بذر هندوانه تگزاس 
بذر هندوانه تگزاس نیز یکی دیگر از ارقام هیبرید شرکت سیدوی آمریکاست. هندوانه ای زودرس از نوع کریمسون و گرد است که به دلیل تولید و عملکرد بالاتر، تقاضا و خرید آن نسبت به وینستون بیشتر است. قیمت بذر هندوانه تگزاس در مقایسه با انواع مشابه آن بسیار مناسب است.
 • بذر هندوانه شوگر بیبی
رقم شوگر بیبی همان طور که از نامش پیداست بسیار شیرین است. سایز این هندوانه کوچک است و وزن آن حداکثر به 5 کیلوگرم می رسد. پوست آن سبز تیره مایل به مشکی و بدون خط، گوشت آن قرمز و ترد است و دانه های بسیار کمی دارد. جهت خرید بذر هندوانه شوگر بیبی با قیمت مناسب با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.
 • بذر هندوانه سامانتا
یک هندوانه تولید شرکت یونی ژن و هیبرید است. این هندوانه بیضی شکل و دارای خطوط سبز تیره و روشن است که خطوط تیره دارای پهنای بیشتری هستند و به صورت یک هندوانه تیره دیده می شود. ضخامت بالای پوست و ماندگاری بالا از دلایل صادراتی بودن آن محسوب می شوند. از ارقام دیر رس است و طی 85 روز قابل برداشت است. عملکرد و تولید بالا و کیفیت مناسب آن موجب افزایش خرید بذر هندوانه سامانتا شده است. قیمت بذر هندوانه سامانتا تابع عواملی چون نرخ ارز، تقاضا، تاریخ تولید، تعداد خرید و ... است.
 • بذر هندوانه 8040
رقم 8040 ، یک رقم هبرید (f1) تولید شرکت سینجنتا هلند است. بذر هندوانه 8040 چارلستون گری بیضی شکل و به رنگ سبز روشن است. مقاومت خوبی نسبت به سرما دارد و حتی در آب و هوای سرد قادر به تولید میوه می باشد. رنگ قرمز درخشان پوست و پوست ضخیم و سفت آن از دلایل انتخاب به عنوان هندوانه صادراتی شده است. این هندوانه جز انواع زود رش است. مقاومت خوبی نسبت به بیماری ها دارد و همچنین نسبت به ترک خوردن و لکه دار شدن مقاوم است.
 • بذر هندوانه کاریستان
رقم کاریستان نیز یکی دیگر از ارقام هیبرید شرکت سینجنتا است. بذر هندوانه کریمسون سوئیت کاریستان بیضی شکل است، پوست ضخیمی دارد و از لحاظ رسیدگی میوه، میان رس است. سازگار با آب و هوای سرد و گرم و قادر به تولید میوه است. بوته دارای شاخ و برگ زیادی است که محافظ خوبی در برابر آفتاب سوختگی است. پوست دارای ضخامت مناسبی است و جهت حمل و نقل به نقاط دور برای صادرات مناسب است. 
 • بذر هندوانه بونتا
رقم بونتا جز ارقام زودرس است و تولید و عملکرد بالایی دارد. گرد و کروی شکل است و پوست سفت و ضخیمی دارد. اندازه متوسطی دارد و وزن آن به 10 کیلوگرم می رسد. 
 • بذر هندوانه یونی ژن
رقم یونی ژن یکی از معروف ترین برندهای بذر هندوانه است که تولید شرکت یونیژن آمریکاست. بذر هندوانه کریمسون سوئیت یونی ژن دارای بوته های پر شاخ و برگ است که بر روی هر کدام سه چهار میوه تشکیل می شود. میوه ها گرد و کروی شکل است و دارای وزن متوسطی 11-9 کیلوگرم هستند. این بذر از نوع رقم استاندارد بوده که در قوطی های 500 گرمی بسته بندی شده است.
این رقم زودرس بوده و یکی از پرطرفدارترین بذر هندوانه خط دار استاندارد است و گزینه مناسبی برای پرورش جهت صادرات است. جهت خرید و استعلام قیمت بذر هندوانه یونی ژن با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.
 • بذر هندوانه نیاگارا
رقم نیاگارا در انواع کریمسون و چارلستون وجود دارد. بذر هندوانه کریسون سوئیت نیاگارا از نوع استاندارد تولید شرکت نیاگارا آمریکاست. مقاومت خوبی نسبت به بیماری ها دارد. پوست ضخیم آن باعث سهولت در حمل و نقل در مسافت های طولانی می شود. یکی از انواع دیر رس بوده و 90 روز طول می کشد تا آماده برداشت شود. قیمت بذر هندوانه نیاگارا در مقایسه با ارقام هیبرید پایین بوده و بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. 
بذر هندوانه چارلستون نیاگارا آمریکا از رقم استاندارد می باشد و در قوطی 500 گرمی به فروش می رسد. این بذر مخصوص کاشت در جالیز است. گوشت قرمز و سفت، پوست ضخیم و جابجایی به مقاصد دور از دلایل گزینش این هندوانه برای صادرات گشته است. هندوانه دیررس که طی 95 تا 100 روز قابل برداشت است و میوه های درشتی در وزن 10 تا 16 کیلو گرم تولید می کند. جهت خرید و استعلام قیمت بذر هندوانه نیاگارا با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.
 • بذر هندوانه ناسکو
یکی از انواع بذر هندوانه ناسکو آمریکا، بذر کریمسون سوئیت بیضی شکل است. نوع رقم آن استاندارد بوده و در قوطی های 500 گرمی بسته بندی شده است. این بذر در فضای باز کشت می شود. یک هندوانه پر محصول که میوه هایی با وزن 10-8 کیلوگرم با گوشت قرمز و ترد تولید می شود. دارای پوست سفت و ضخیم است که باعث سهولت در حمل و نقل های طولانی می شود. جهت خرید و استعلام قیمت بذر هندوانه ناسکو با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید

زمان کاشت بذر هندوانه

همان طور که پیش تر گفتیم هندوانه نسبت به سرما و یخبندان حساس است و به گرما و آفتاب زیادی نیاز دارد لذا زمان کاشت باید بعد از رفع یخبندان و سرمای زمستانه باشد که معمولا کشاورزان در مناطق گرمسیر در اسفند ماه و در مناطق معتدل در اواخر فروردین ماه اقدام به کاشت بذر هندوانه می کنند.

زمان کاشت بذر هندوانه

زمان کاشت بذر هندوانه

خرید و قیمت بذر هندوانه صادراتی

همان طور که می دانید بذر هندوانه صادراتی باید از درجه کیفی بالایی برخوردار باشد و لازمه آن خرید بذر مرغوب هندوانه صادراتی از یک شرکت و برند معتبر است. هندوانه صادراتی باید اولا از پوست سفت و ضخیمی بر خوردار باشد تا هنگام جابجایی و حمل و نقل به مقاصد دور دچار شکستگی نشود. ثانیا دوام و ماندگاری آن پس از چیدن بالا باشد. قیمت بذر هندوانه صادراتی به عوامل متعددی بستگی دارد که برند تولیدی بذر، میزان درخواست و تقاضا، نوع بذر، تاریخ تولید و تعداد خرید از جمله آن ها هستند.

معمولا در ایران، بذوری که با مقاصد صادراتی کشت می شوند عبارتند از : 

بی 32 (B32)، باراکا، تاپ گان، آستاراخان، 40C، گالاتا، قالینا، افرا، رودخان، کی تو 16، فارائو، سانتا ماتیلده

نحوه کاشت بذر هندوانه

کاشت بذر هندوانه به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم (نشاء) صورت می گیرد.
مراحل کاشت به صورت مستقیم :
 1. انتخاب و خرید بذر مرغوب: بذر هندوانه موردنظر خود را انتخاب نمائید از انواع هیبرید یا استاندارد. جهت خرید بذر هندوانه خوب و درجه یک می توانید از طریق سایت بذر کالا اقدام نمائید.
 2. انتخاب مکان کاشت مناسب: مکانی آفتاب گیر را برای کاشت بذر هندوانه انتخاب نمائید زیرا هندوانه به 6 الی 8 ساعت نور آفتاب نیاز دارد. با توجه به اینکه هندوانه رشدی رونده دارد و فضای زیادی را اشغال می کند، این موضوع را نیز باید درنظر گرفت.
 3. آماده سازی خاک: هندوانه به خاک لومی، غنی و با زهکشی مناسب نیاز دارد. برای زهکشی بهتر باید زمین را شخم بزنید تا خاک نرمی بدست آید و هر گونه کلوخ، سنگ و زباله را از آن خارج نمائید. سپس خاک (عمق 15سانتی) را با کود دامی پوسیده یا ورمی کمپوست ترکیب نمائید و سطح زمین را مسطح نمائید.
 4. ایجاد پشته: پشته ها را بسته به نوع بذر هندوانه با فاصله 60 تا 220 سانتی متر از هم ایجاد نمائید. پشته خاک سبکی را برای رشد هندوانه فراهم می نماید.
 5. کاشت بذر هندوانه: بذرها باید به مدت 24 ساعت خیس بخورند. حفره هایی به عمق 3 سانتی متر ایجاد نمائید که فاصله آن ها از یکدیگر 50 تا 90 سانتی متر باشد. سپس درون حفره ها 2 الی 3 بذر قرار دهید و روی آن ها را با خاک بپوشانید و خاک را فشرده کنید. هر روز آبیاری انجام شود و خاک مرطوب بماند. بذر ها با گذشت 6 الی 10 روز سبز شده و شروع به جوانه زنی می کنند. طی این مدت باید آبیاری به طور منظم انجام شود و خاک مرطوب بماند. زمانی که جوانه ها 4 تا 6 برگی شدند باید جوانه های ضعیف را تنک کنید. زمان گلدهی از میزان آبیاری بکاهید و زمانی که خاک خشک شد (10 – 14 روز یکبار) آبیاری نمائید.
 6. مالچ پاشی و حذف علف های هرز: مالچ علاوه بر اینکه مانع از رشد علف های هرز می شود به حفظ رطوبت کمک می کند. علف های هرز را به محض رویت از ریشه خارج نمائید.
با گذشت 2.5 تا 4 ماه هندوانه ها رسیده و قابل برداشت هستند.
 
کاشت بذر هندوانه
کاشت بذر هندوانه
کاشت غیر مستقیم بذر هندوانه :
ابتدا سینی نشاء را با خاک شنی رسی پر کنید، سپس بذرهای خیس خورده را در سینی بکارید. سپس روی سینی یک پلاستیک شفاف قرار دهید. محل نگهداری نشاها باید گرم باشد. با گرم شدن هوا و رشد نشاها، آن ها را به زمین اصلی انتقال دهید.

شرایط رشد و نگهداری هندوانه

برای رشد بهینه بذر هندوانه باید به عوامل توجه نمود:
 • نور
هندوانه برای رشد حداقل به 6 تا 8 ساعت نور خورشید نیاز دارد.
 • خاک
هندوانه در خاک لومی، غنی و با زهکشی مناسب رشد خوبی دارد. PH خاک در بازه 5 تا 6.8 مناسب است.
 • آب
معمولا هندوانه هر 10 – 12 روز یکبار آبیاری می شود ولی بهتر است با توجه به خشکی خاک، دوره آبیاری را مشخص کرد لذا میتوان برای اطمینان، نیمی از انگشت خود را در خاک فرو کرد و در صورتی خشکی خاک، آبیاری کرد.
 • دما  
هندوانه در مناطق گرم رشد می کند. دمای مناسب برای رشد و جوانه زنی بذر بازه 15 تا 20 درجه سانتی گراد و برای رشد گیاه دمای بالای 21 درجه است.
 • کود 
کود دامی پوسیده

خرید بذر هندوانه

برای خرید بذر هندوانه باید با انواع آن آشنایی داشته باشید تا بر اساس شرایط آب و هوایی منطقه کاشت، شرایط مزرعه و مقاصد خود اقدام به این امر نمائید.

قیمت بذر هندوانه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

 • نوع رقم هندوانه
 • سال تولید 
 • تعداد خرید
 • سیاست های دولت در جهت حمایت از مصرف کننده

بنابرین جهت استعلام قیمت بذر هندوانه با ما در تماس باشید، زیرا با توجه به عوامل ذکر شده و همچنین نوسانات عرض، در قیمت تاثیر دارد.

فروش انواع بذر صیفی جات و سبزیجات، انواع بذر چمن، بذر گیاهان علوفه ای، بذر گل و ... در فروشگاه بذر کالا، با قیمت بسیار مناسب صورت می گیرد.

قیمت بذر هندوانه

قیمت بذر هندوانه تابع عوامل متعددی است که به تعدادی از آن ها می توان اشاره کرد : 1. برند شرکت تولیدی 2. نوع بذر که بذر اصلاح شده قیمت و کیفیت بالاتری دارد و شامل هیبرید (F1) و استاندارد است.  3. میزان تقاضا 4. نوسانات نرخ ارز

بهترین بذر هندوانه صادراتی

یکی ازبهترین و پرفروش ترین بذر هندوانه صادراتی ، بذر b32 است که قیمت آن، با توجه به عملکرد بالا و حاشیه سود حاصل از هندوانه صادراتی آن، مناسب است.

اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .