بذر چغندر سفید | آموزش کاشت | کیفیت عالی

بذر چغندر سفید به دلیل این که محصول گوشتی خوبی دارد، از حجم تقاضای بالایی برخوردار است. شیارهای بسیار ظریفی روی برگ های چغندر سفید وجود دارند. وجود همین شیارها سبب شده است که این محصول از خواص زیادی برخوردار باشد. معمولا از برگ های پهش چغندر سفید برای مصارف مختلف خانگی و دارویی استفاده می شود. خیلی از خانم های خانه دار برای پختن غذا، از برگ های خام و یا پخته شده آن استفاده می کنند.
نکته قابل توجه در مورد برگ ها چغندر سفید این است که برگ های آن، به صورت مستقیم از خود ریشه های آن انشعاب می گیرند. به علاوه این که این گیاه جزو گیاهان یک ساله طبقه بندی می شود. از جمله مزایای آن می توان به سازش پذیری این گیاه با انواع آب هوا است؛ به طوری که می توانید آن را در هر منطقه ای کشت دهید. علت نامگذاری این برگ ها با این نام هم به این دلیل است که شکلی شبیه خود چغندر دارند. 

چگونه بذر برگ چغندر سفید را بکاریم؟

برای این که بتوانید محصولی با کیفیت و مرغوب برداشت کنید، بهتر است در هنگام آماده سازی بستر مناسب برای آن، از کودهای مخصوص استفاده کنید. معمولا کوددهی مناسب در زمان مناسب به این گیاهان سبب می شود تا مواد مورد نیاز آن ها تامین شده و محصول خیلی با کیفیت به شما تحویل دهند. بعد از این که کود مناسب برای خاک تامین کردید، می توانید خود بذرها را در عمق مناسبی از خاک قرار دهید. هر چه فواصل بین این بذرها منظم تر باشد، کار شما برای برداشت محصول نیز راحت تر خواهد بود.
بعد از آن باید در فواصل منظم به این بذرها آب دهید. اگر خاک به هنگام جوانه زدن خشک بماند، می تواند از کیفیت محصول شما بکاهد. به همین دلیل هم باید نظارت خوبی برای میزان رطوبت خاک داشته باشید و در زمان مناسب آبیاری را انجام دهید. وجود همین رطوبت سبب می شود تا فرایند جوانه زدن بذرها در مدت زمان کمتری انجام شود. معمولا پروسه جوانه زدن حدود 7 تا 14 روز زمان می برد. این را هم بدانید که چغندرهای سفید در کل محصولات زودرسی هستند؛ به طوری که شما می توانید پس از حدود 30 تا 60 روز، آن ها را برداشت کنید. دقت داشته باشید که کار کاشت این بذرها را در فصول گرم سال انجام دهید. چرا که گرمای فصل بهار و تابستان سبب می شود تا کیفیت محصول شما خیلی بیش تر از سایر فصول باشد.
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .