بذر ذرت شیرین | آموزش کاشت | قیمت و کیفیت عالی

ذرت جزو کالاهای استراتژیک در سراسر جهان به شمار می رود. حتما تا به حال نام ذرت مکزیکی را شنیده اید؛ این به دلیل این است که ذرت جزو گیاهان بومی این کشور و آمریکا مرکزی به شمار می رود. مکزیک یکی از صادر کنندگان بزرگ این محصول استراتژیک است. در کل دنیا، مزارع کشاورزی اول با گندم و سپس با ذرت کشت شده اند. این یعنی ذرت رتبه دوم محصولات زراعی دنیا را به خود اختصاص داده است.
ساقه این گیاه گاهی اوقات به قدری بلند است که ارتفاع آن تا 4 متر هم رسیده است. این گیاه جزو گیاهان یک ساله است و معمولا پس از یک سال، دوباره باید بذر آن را بکارید. گل های نر آن معمولا از یکسری سنبل های قرمز رنگی برخوردار است. این در حالی است که گل های ماده آن معمولا در کنار برگ های آن قرار گرفته اند. اگر تا به حال بلال را دیده باشید، حتما متوجه پوسته سبز رنگ و نازک آن شده اید. به علاوه، دانه های ذرت معمولا به رنگ های زرد و قهوه ای در مرکز آن متراکم شده اند. 

ذرت چه خواصی دارد؟

همه پزشکان بر نقش پر رنگ این محصول در تامین مواد مغذی بدن تاکید دارند؛ اما تنها تفاوتی که ذرت با گندم دارد، در این است که حاوی گلوتن نیست. به همین دلیل هم معمولا آرد خالص ذرت را برای تهیه نان استفاده نمی کنند؛ زیرا خاصیت چسبندگی زیادی ندارد و نمی توان به خوبی با آن کار کرد. اگر هم در جایی مشاهده کردید که از آرد ذرت برای نان پختن استفاده می کنند، بدانید که آن آرد، با آرد سایر غلات ترکیب شده است. 
از لحاظ محتوی ویتامینی که دارد، گفته شده است که این محصول اکثر ویتامین های موجود در طبیعت را دارا می باشد. به علاوه، در منابع طب سنتی ذکر شده است که ذرت طبع سرد و خشکی دارد. یکسری ترکیبات دیگر مثل آنتی اکسیدان هم در ذرت یافت می شوند. همین ترکیبات سبب می شوند تا ذرت، به عنوان یک درمان خانگی برای افراد دیابتی، بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی و حتی بیماری های گوارشی بشناسند.

انواع ذرت به چه صورت است؟

بذر ذرت نیز همانند سایر بذرها از انواع مختلفی برخوردار است. به عنوان مثال، شما می توانید ذرت با رنگ بنفش هم تهیه کنید. حتی می توانید ذرت های رنگین کمانی، ذرت های حنایی و ذرت توت فرنگی هم برای زمین خود کشت دهید. هر این انواع این بذرها، با توجه به این که محتوی مواد مغذی متفاوتی اند، ممکن است در درمان برخی از بیماری ها، به کار گرفته شوند.

سوالات متداول در مورد بذر ذرت

برای کشت بذر ذرت، چند دانه آن را باید بکاریم؟
معمولا اگر فواصل بین بخش های مختلف را رعایت کنید، می توانید سه دانه ذرت را در کنار هم بکارید. 
آبیاری بذر ذرت به چه صورت است؟
معمولا توصیه می شود تا آبیاری بذرهای ذرت به صورت عمیق صورت بگیرد؛ چرا که ریشه های آن در عمق خاک قرار گرفته اند. در اکثر اوقات، یکبار در هفته آب دادن به این بذرها کفایت می کند.
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .