شما اینجا هستید : فروشگاه بذر کالا  -> بذر فلفل

بذر فلفل | آموزش کاشت | کیفیت و قیمت عالی

فلفل از جمله محصولاتی است که می تواند یک گرمای زیادی برای فرد فراهم کند. معمولا افرادی که از غذاهای تند استفاده می کنند، وجود نسبتا گرمی دارند. اما جالب این است که مناطق گرمسیر کشور، مصرف فلفل بیش تری نسبت به سایر مناطق دارند. به عنوان مثال، سیستان و بلوچستان از غذاهای نسبتا تندی برخوردار است که به دلیل استفاده از همین فلفل می باشد. فلفل خود محصول گیاهی است که بیش تر در مناطق گرمسیری رشد می کند. البته در سراسر دنیا، دیده شده است که قابلیت رشد در مناطق معتدل را هم دارد. این محصول بیش تر بومی مکزیک و آمریکای شمالی بوده و در این کشورها تولید می شود. 
این نکته را هم به خاطر بسپارید که فلفل با اینکه فرد را تشنه تر می کند، اما خود از آب زیادی تشکیل شده است. به علاوه، فیبر موجود در آن سبب می شود تا بدن آب زیادی هم به خود جذب کند. ناگفته نماند که فلفل در دو مزه تیز و شیرین به بازار عرضه می شود و هر یک با توجه به همین ویژگی ها، از خواص متفاوتی برخوردار اند.

معرفی گیاه فلفل

گیاه فلفل معمولا ساقه های منشعب و نسبتا بلندی دارد؛ به طوری که گاهی اوقات ارتفاع آن ها به بیش از دو متر هم می رسد. گل هایی که روی این گیاهان نمایان می شوند، معمولا به رنگ سبز کم رنگ و متمایل به سفید هستند. خود میوه آن هم از گوشته قرمز رنگ و یا رنگ های متفاوتی تشکیل شده است. به علاوه این که در وسط آن، دانه های فلفل جای گرفته اند. 

فلفل چه کاربردهایی دارد؟

فلفل معمولا در دو رنگ سبز و قرمز به بازار عرضه می شود. اگر کشاورزان فلفل را زمانی برداشت کنند که رنگ سبزی دارد، معمولا مزه نسبتا تیزی خواهد داشت. اما اگر بگذارند رنگ آن کامل به سمت قرمز متمایل شود، تیزی آن خیلی بیش تر خواهد شد.؛ به گونه ای که اگر یک تکه کوچک از آن را داخل دهان خود قرار دهید، حتی شاید اشکتان را هم در بیاورد! معمولا فلفل ها را خشک می کنند تا بتوانند از آن ها در انواع مختلف غذا استفاده کنند. به علاوه این که با این کار، طول عمر و ماندگاری فلفل را افزایش می دهند.

فلفل چه خواصی دارد؟

ضرب المثل فلفل نبین چه ریزه، اینجا خیلی کاربرد دارد؛ چرا که فلفل با این چثه کوچکی که دارد، اما توانسته مواد مغذی زیادی را در خود جای کند. به عنوان مثال ویتامین C زیادی دارد؛ همین ویتامین خود می تواند خواص زیادی برای بدن فراهم کند که اگر بخواهیم هر کدام را جداگانه توضیح دهیم، شاید یک مقاله کامل بتوان برای آن نوشت! به عنوان مثال، وجود همین ویتامین سی و طعم تندی که دارد، می تواند به بدن کمک کنند تا متابولسیم خود را افزایش دهد. از دیگر خواص آن می تواند خاصیت کالری سوزی فلفل اشاره کرد. فلفل می تواند انرژی بدن را بالا ببرد و از آن طرف، با فرایند گرمازایی که دارد، وزن بدن را تا حدی کاهش خواهد داد. 

انواع بذر فلفل

این را بدانید که فلفل خود از انواع متنوعی از محصولات برخوردار است. به عنوان مثال، شما می توانید به مراجعه به بازار، فلفل بند انگشتی، فلفل پادرون، فلفل تند زبان شیطان و یا فلفل بنفش کاین را تهیه نمایید. دقت داشته باشید که هر یک از این موارد، می توانند برای مصارف مختلفی کاربرد داشته باشند.

اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .