بذر لوبیا قرمز | آموزش کاشت | قیمت و کیفیت عالی

لوبیا قرمز از جمله محصولاتی است که در کشور کلمبیا به ثمر می رسد. دقت داشته باشید که Phaseolus vulgaris نام علمی این محصول است. این گیاه معمولا به صورت نیمه رونده در نظر گرفته می شود و محصول آن، از دو لپه تشکیل شده است. اگر به ریشه های آن دقت کرده باشید، حتما متوجه ریشه راست و اصلی آن شده اید. در کنار این ریشه اصلی، یکسری ریشه های فرعی نیز قرار گرفته اند که تعداد آن ها خیلی بیش تر است. برگ های این گیاه نیز همانند سایر انواع لوبیاف به شکل سه برگچه است. دانه های گیاه لوبیا قرمز معمولا به صورت آویزان و درون یک غلاف قرار گرفته اند. رنگ آن ها در ابتدا کمی تیره تر است و به مرور زمان، از این تیرگی کاسته می شود.
یکی از مزایایی که لوبیا قرمز از آن بهره می برد، مقاومت آن نسبت به بیماری های ویروسی است. به گونه ای که تحت تاثیر ویروس های گیاهی قرار نگرفته و کیفیت خود را حفظ می کند. اما از آن طرف هم یکسری مشکلاتی خواهد داشت. این گیاه علی رقم مقاومت خوبی که نسبت به عوامل ویروسی دارد، اما نمی تواند در برابر کنه دو نقطه ای مقابله کند و در برابر این عامل، دچار آسیب های زیادی می شود. به همین دلیل هم باید حتما مراقب چنین مشکلاتی باشید.

آبیاری بذر لوبیا قرمز به چه صورت است؟

اگر آبیاری متوسطی برای این بذرها در نظر بگیرید، می توانید به محصول خوبی دست پیدا کنید. اما باید دقت کنید که خاک آن باید از رطوبت کافی برخوردار باشد. خیلی از اوقات به دلیل سهل انگاری کشاورز، آب کافی در ابتدای مرحله گلدهی به گیاه نمی رسد و همین مسئله سبب بروز خسارت های زیادی می شود. همانطور که پیش تر هم اشاره شد، این گیاه نسبت به کنه مقاوم نیست و باید در آبیاری آن، این نکته را لحاظ کنید. به عنوان مثال، می توانید به جای آبیاری به روش های سنتی، از روش های نوین و قطره ای استفاده کنید تا در هنگام این فرایند، خاک به روی برگ های آن پاشیده نشود. آبیاری آن اگر به صورت منظم انجام نشود، گیاه خشک خواهد شد و محصولی نصیب شما نخواهد شد.

دمای لازم برای رشد لوبیا قرمز

اگر قصد کاشتن لوبیا قرمز را در سر دارید، حتما باید گرمای مناسب آن را تامین کنید. دقت داشته باشید که اگر در فصل سرد سال با سرما و یخبندان مواجه شوید، این گیاه نمی تواند در برابر این شرایط جوی مقاومت کند و از بین خواهد رفت. معمولا توصیه شده است تا برای رشد بهتر آن، دمای حدود 15 تا 30 درجه ای را تامین کنید. در این رنج دما، این گیاه به سرعت جوانه می زند و در کمتر از یک هفته؛ این پروسه عملیاتی می شود. این نکته را هم به خاطر بسپارید که بذرهای لوبیا قرمز، نه در دمای بالای 35 درجه و نه در دمای صفر درجه جوانه نخواهند زد. 

خاک مناسب برای رشد لوبیا قرمز

اگر از خاک های شنی برای کشت آن استفاده کنید، نتایج خیلی بهتری کسب خواهید کرد. توجه داشته باشید که PH مورد نیاز برای رشد این گیاه نیز باید کمی اسیدی تر از حالت خنثی باشد. به طوری که در خیلی از مقالات به PH حدود 5.5 اشاره شده است. 

اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .