بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال کدام است ؟ زمان کاشت و نحوه نگهداری

همانطور که می دانید، بذر چمن در انواع مختلفی وجود دارد که هر یک از مزایا و معایب خود برخوردار است. بذر های مخصوصی برای زمین های ورزشی و زمین های فوتبال وجود دارند که بعضی از آن ها از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر بذر های چمن برخوردار هستند. اگر می خواهید با بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال اشنا شوید،‌ به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

بذر برای زمین فوتبال چمنی

معرفی بذر چمن سوپر اسپرت PSB ایتالیا ، بهترین برای چمن زمین فوتبال

از بهترین و با کیفیت ترین بذر چمن هایی که معمولا برای زمین فوتبال و زمین های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد، بذر چمن سوپر اسپرت PSB ایتالیا نام دارد. این بذر پس از گذشت ۱۴ روز شروع به جوانه زنی خواهد کرد و چمن های یک دست و خوش رنگی را به شما تحویل خواهد داد. 
دقت داشته باشید بذر چمن سوپر اسپرت PSB در برابر شرایط جوی بسیار مقاوم عمل می کند و گرما و کم آبی باعث اسیب دیدن آن نخواهد شد.
بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال
بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند به چه دلیل این بذر به عنوان بهترین بذر زمین فوتبال معرفی می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این بذر چمن از پوآ، لولیوم و فستوکا تشکیل شده است که مقاومت آن را در برابر پاخوری بالا می برد. در ادامه با ما همراه بمانید تا شما را با زمان مناسب برای کاشت بذر چمن PSB آشنا کنیم.
چه زمانی به کاشت بذر چمن PSB بپردازیم؟
دقت داشته باشید زمان کاشت بذر چمن PSB با توجه به دمای هوا و شرایط جوی آن منطقه تعیین می گردد. به طور کلی می توان گفت این بذر چمن را در ماه های اسفند، فروردین، شهریور و مهر می کارند تا بتوان یک چمن عالی را شاهد بود. بسیاری از افراد بذر چمن PSB ایتالیا را در اواسط زمستان می کارند، لذا لازم به ذکر است در این فصل امکان جوانه زدن بذر ها کاهش یافته و نتیجه دلخواه کسب نخواهد شد.
نحوه نگهداری از چمن PSB ایتالیا
پس از آنکه بذر چمن PSB را کشت کردید و چمن آن به دست آمد، باید مراقبت های لازم را انجام داده تا بتوانید چمن تان را سر زنده نگهدارید. از مهم ترین نکاتی که به هنگام نگهداشتن چمن PSB باید مد نظرتان قرار دهید عبارت اند از:
حذف کردن علف های هرز زمین فوتبال
در زمین های فوتبال دیده می شود که علف های هرز به شکل گل یا بذر می رویند. این علف ها باعث می شوند ریشه چمن مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت نکرده و از بین بروند. به همین خاطر توصیه می شود تا حد امکان علف های هرز زمین فوتبال را به همراه ریشه های آن بیرون بیاورید و از خراب شدن زمین چمن تان جلوگیری کنید. توجه داشته باشید علف های هرز در صورتی که رشد بی رویه داشته باشند، باید سم پاشی شده و از بین بروند.
تغذیه مناسب و ابیاری اصولی
برای نگهداری از چمن PSB باید تغذیه مناسب و ابیاری اصولی آن را حائز اهمیت تان قرار دهید. این چمن نیاز به ابیاری مکرر و کم داشته، به هیچ وجه فواصل طولانی آن را تشنه نگه ندارید. چرا که این موضوع باعث می شود چمن ها پلاسیده شده و به مرور زمان از بین بروند. همچنین برای تغذیه آن باید از کودهای مناسب موجود در بازار استفاده نمایید.
بذر مناسب برای زمین فوتبال چمن
چمن زنی
همانطور که می دانید،‌ چمن های زمین فوتبال هرچند وقت یکبار باید زده شوند تا امکان رشد مجدد برای آن ها فراهم گردد. به هنگام چمن زنی به شما پیشنهاد می دهیم تا تنها یک سوم چمن ها را بزنید. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند چمن ها را در چه فصولی باید زد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم چمن زنی بهتر است در فصل های تابستان انجام شود. البته در فصل های سرد سال نیز چمن زنی باید انجام شود، اما یک الی دو بار کافی است. چمن زنی را پس از ابیاری انجام ندهید،‌ این کار باعث می شود چمن زمین فوتبال شما اسیب جدی ببیند.
هوادهی مناسب
اگر می خواهید چمن تان مواد مغذی را بهتر دریافت کند، به شما پیشنهاد می دهیم تا هر چند سال یک بار زمین آن را به خوبی هوادهی کنید. 
همانطور که تا به الان متوجه شده اید، انتخاب بذر چمن فوتبال باید با دقت و ظرافت بسیاری انجام شود تا بتوان شاهد بهترین و با دوام ترین چمن ها در زمین فوتبال بود. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال اشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل به سفارش بذر چمن PSB ایتالیا بپردازید.
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .