نحوه آبیاری بذر چمن به صورت کامل و مرحله به مرحله

همانطور که می دانید، امروزه افراد بسیاری برای زمین های ورزشی و ویلاهای خود از بذر چمن استفاده می کنند. ابیاری و نحوه نگهداری از بذر چمن پس از کاشت بسیار مهم بوده و باید حائز اهمیت افراد قرار گیرد. ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند نحوه ابیاری بذر چمن چگونه است؟ برای دریافت پاسخ این سوال به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

آبیاری بذر چمن

نحوه ابیاری بذر چمن از قبل تا بعد کاشت

همان گونه که می دانید، بذر چمن برای رشد سالم نیاز به رطوبت و ابیاری زیادی دارد. پیش از آنکه بخواهید به کاشت بذر چمن بپردازید، باید زمین مد نظر را تا عمق ۱۵ سانتی متر به خوبی ابیاری کنید تا زمین خشک نباشد. پس از آنکه بذر چمن را کاشتید، باید به مدت زمان ۱۰ دقیقه آن را ابیاری نمایید تا بتوانید شاهد جوانه زنی آن باشید. ابیاری بذر چمن را می توانید به صورت دستی یا اتومات انجام دهید که این موضوع بستگی به سلیقه و وقت خودتان دارد.

چه زمانی از روز به ابیاری بذر چمن بپردازیم؟

همواره سعی کنید ابیاری بذر چمن را زمانی انجام دهید که گرمای هوا کاهش یافته باشد تا مقدار زیادی از آب جذب زمین شود و به ریشه بذر برسد. به همین خاطر توصیه می شود در دو نوبت صبح و عصر به ابیاری بذر چمن بپردازید تا هوا خنک تر باشد و آب تبخیر نگردد.

آموزش آبیاری چمن

از چه آب پاشی برای ابیاری بذر چمن استفاده کنیم؟

سیستم ابیاری مختلفی برای چمن ها وجود دارند که هر یک مزایا و معایب مخصوص به خود را دارا می باشند. آبپاش از نوع اسپری، آبپاش روتاری و آب پاش های بردبلند هر یک به ترتیب برای حیاط ها، باغ ها و زمین های ورزشی مناسب می باشند که می توانید به انتخاب و تهیه آن ها بپردازید.

برای ابیاری بذر چمن چه مقدار آب نیاز است؟

مقدار اب مورد نیاز برای ابیاری چمن به عوامل مختلفی همچون میزان گرمای محیط دارد. اگر در فصل سرد سال هستیم و دمای هوا بالا نمی باشد، می بایست ۲ لیتر روزانه به بذر چمن خود در ازای هر متر مربع اب بدهید. اما در فصول گرم سال حداقل ۱۰ لیتر آب برای ابیاری نیاز خواهد بود. با این حال می توانید از یک فرد متخصص در این زمینه مقدار آب مورد نیاز برای ابیاری را جویا شوید تا بتوانید با اطمینان حاطر چمن هایتان را ابیاری کرده و همواره آن ها را شاداب و سر زنده نگهدارید.
آب دادن به بذر چمن
همانطور که تا به الان متوجه شده اید، برای داشتن یک چمن سرسبز و متراکم باید به طور اصولی آن را ابیاری نمود. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با نحوه ابیاری مناسب بذر چمن اشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده باشید.
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .