بذر لوبیا چیتی | آموزش کاشت | بهترین کیفیت و قیمت

اگر در منابع علمی با نام Phaseolus vulgaris نیز مواجه شدید، تعجب نکنید! چرا که این نام متعلق به لذر لوبیا چیتی است. این گیاه هم به صورت یک ساله کشت می شود و از دو لپه تشکیل شده است. میوه ای که می توان از این نوع گیاه برداشت کرد، معمولا به رنگ سفید یا خاکستری است؛ البته دقت کنید که یکسری لکه های قرمز رنگی هم ممکن است روی آن ها دیده شوند. خود میوه آن نیز داخل یک غلاف قرار گرفته است. اگر این غلاف را باز کنید، متوجه خواهید شد که تعدادی لوبیا داخل آن قرار گرفته اند. 
نمای برگ های این گیاه خیلی جذاب است! به طوری که هم اندکی پهن هستند و هم این که یک شکل قلب مانند به خود می گیرند. در تهیه کنسرو و پخت انواع وعده های غذایی استفاده می شود. به علاوه این که می توان از خواص دارویی لوبیا چیتی هم استفاده کرد. 

آبیاری بذر لوبیا چیتی به چه صورت است؟

معمولا آب زیادی برای آن نیاز نیست؛ اگر شما نظارت خوبی بر آن داشته باشید، می توانید با آبیاری در سطح متوسط نیز محصول با کیفیت به دست آورید. اما توجه کنید که آبیاری در برهه ای از زمان رشد آن، خیلی حیاتی است. به گونه ای که نباید کمبود آبی در زمان تشکیل غلاف آن، متوجه این گیاه باشد. اگر مشاهده کردید که حدود یک چهارم غلاف های لوبیا رسیده اند، می توانید مرحله آخر آبیاری را هم شروع کنید. برای رشد بهتر این گیاه، بهتر است نور کافی برای آن تامین کنید. البته که برخی از این گیاهان، نیاز به نیم سایه دارند.

بیماری ها و آفاتی که متوجه بذر لوبیا چیتی می شوند.

مگس لوبیا، شته و هلیوتیس از جمله آفاتی هستند که می توانند از کیفیت محصول شما بکاهند. به علاوه، کنه دو نقطه‌ای، زنجرک و تریپس نیز می توانند روی کیفیت این محصولات تاثیر بگذارند. خیلی از آفات دیگر نیز ممکن است کیفیت این محصولات را تحت الشعاع قرار دهند. به همین دلیل هم توصیه ما این است که به سراغ استفاده از روش های شیمیایی بروید. به گونه ای که می توانید با سم پاشی در زمان مناسب، از بروز چنین آفاتی جلوگیری به عمل آورید. 

روش کشت لوبیا چیتی

حدود 1 تا 2 روز بذرهای لوبیا چیتی را داخل آب بخیسانید. سپس در این مدت بستر لازم برای رشد چنین بذرهایی را آماده کنید. بعد از این که بذر آن ها خیسانده شدند، می توانید به کندن حفراتی با عمق 2 سانتی متر، نسبت به کاشتن این بذرها اقدام کنید. برای کشت آن می توانید تا پایان فصل زمستان صبر کنید. اگر دو سوم غلاف ها رسیده باشند، می توانید برای برداشت این محصولات اقدام کنید. این را هم بدانید که برای گلدهی این گیاه، باید حدود 40 روز منتظر بمانید.

اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .