شما اینجا هستید : فروشگاه بذر کالا  -> بذر اسفناج

بذر اسفناج در انواع مختلف + قیمت عالی + ارسال فوری

بذر اسفناج با نام علمی spinacia oleracea و نام لاتین spinach، که یک سبزی پرخاصیت و محبوب می باشد، گیاهی یک ساله می باشد. جهت خرید انواع بذر اسفنج با فروشگاه بذر کالا همراه باشید.

ریشه های اسفناج عمیق و تا عمق یک مترو نیم قابل نفوذ می باشد. ساقه بسیار کوتاه بوده و گلها با آرایش رزت در اطراف ساقه قرار گرفته اند. برگ ها به شکل های گوناگون ازجمله پهن برگ، نازک برگ، تخم مرغی، پیکانی، مثلثی، قلبی شکل و ... با کناره های صاف یا دندانه دار می باشند.

اسفناج به دو شکل تقسیم بندی می شوند.:

 • ایستاده (مانند اسفناج استرانگ و داش)
 • رونده (مانند مالابار)

 برخی ارقام بذر اسفناج مقاوم به گرما و برخی نیز مقاوم به سرما می باشند.

تمام بذر های اسفناج موجود در مجموعه بذر کالا از نوع هیبرید و خارجی بوده و شما با اطمینان کامل می توانید آنرا خرید کنید.

برگ های سبزی اسفناج همگی خوراکی بوده و به صورت خام، پخته و کنسرو قابل استعلام می باشد.

تکثیر سبزی اسفناج از طریق بذر صورت می گیرد و کاشت بذر اسفناج در گلدان خانه و در باغچه بسیار ساده است که در ادامه مطلب به طور گام به گام به انواع بذر اسفناج خواهیم پرداخت.

بذر اسفناج خرید

اسفناج

نحوه کاشت بذر اسفناج در باغچه

بهترین ترکیب خاک برای کاشت اسفناج 3/1 خاک باغچه، 3/1 کود حیوانی پوسیده و 3/1 ماسه بادی می باشد. برای کاشت اسفناج باید ردیف هایی به فاصله 15-10 سانتی متر از هم ایجاد کرد و روی هر ردیف شیارهایی به فاصله 15 سانتی متر از هم ایجاد نمود و داخل هر شیار حداکثر سه عدد بذر اسفناج را به سه برابر ماسه بادی ترکیب کرد و داخل شیار ریخت و سپس روی آنها را یا ماسه بادی پوشاند.
آبیاری تا زمان جوانه زدن باید به گونه ای باشد که سطح خاک همیشه مرطوب باشد و خشک نشود. پس از جوانه زنی میزان آبیاری کاهش یافته و در هفته 3-2 بار به آبیاری نیاز می باشد.
کاشت بذر اسفناج

نحوه کاشت بذر اسفناج در گلدان خانه

در رابطه با اینکه چگونه بذر اسفناج را در گلدان بکاریم ابتدا باید گلدان نسبتا وسیعی انتخاب نمایید. ترکیب خاک بهتر است 60% خاک باغچه، 20%ماسه بادی و 20% ورمی کمپوست باشد. بذرها را روی خاک بپاشید و روی آنرا با نیم سانتی متر خاک بپوشانید و سپس آبیاری نمایید. گلدان باید در ضلع جنوبی ساختمان یا تراس باشد و روزانه 6 الی 8 ساعت در معرض نور خورشید قرار گیرد. آبیاری گلدان نیز همانند آبیاری کاشت در فضای باز صورت می گیرد.

کاشت بذر اسفناج در گلدان

زمان کاشت بذر اسفناج

زمان کاشت، یکی از مهمترین عوامل در کیفیت محصول می باشد. اگر بذرها در زمان مناسبی کشت شود شاهد رشد گیاهان باکیفیت تری می باشیم. در ارقام اسفناج مقاوم به سرما، بهترین زمان کاشت بذر اسفناج، فصل پاییز به صورت کشت پاییزه بوده و در مناطق سردسیری بهترین زمان کاشت، فصل بهار به صورت کشت بهاره می باشد. این ارقام اسفناج قادر هستند بدون آسیب دیدگی دما را تا 6- درجه تحمل نمایند.

نیازهای آب و هوایی مورد نیاز اسفناج

برای رشد بهینه اسفناج باید به موارد زیر توجه نمایید:

 • خاک: خاک های هوموس دار و نم دار لومی عمیق بهترین خاک برای کاشت اسفناج می باشد. زمین های سنگین و غیرقابل نفوذ برای رشد این گیاه مناسب نیستند زیرا اسفناج دارای ریشه های عمیق است و برای رشد بهتر، به نفوذ ریشه ای بیشتری نیاز دارد. از طرفی زمین های سبک و شنی نیز برای کاشت بذر اسفناج مناسب نیست. اسفناج در برابر خاک های شور و قلیایی بسیار مقاوم است.
 • نور: اسفناج به روزانه 8-6 ساعت نور مستقیم نیاز دارد و گیاهی آفتاب دوست محسوب می شود.
 • آبیاری: تا قبل جوانه زنی آبیاری به گونه ای است که سطح خاک خشک نشود و نیاز به آبیاری بالایی دارد. پس از جوانه زنی نیز هفته ای 2 الی 3 بار باید آبیاری صورت گیرد.

خواص بذر اسفناج

در هر صفحه از سایت تمامی اطلاعات لازم برای کاشت بذر اسفناج، شرایط نگهداری و مراقبت، خواص و ... آمده است. با مطالعه آنها می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت به سایت مراجعه نموده و یا با کارشناسان ما در تماس باشید و بهترین و با کیفیت ترین بذرهای اسفناج هلندی، ژاپنی و ... را خرید نمایید. فروش کلیه محصولات در مجموعه بذر کالابه صورت عمده و خرده صورت می گیرد.

انواع بذرسبزیجات، همچون بذر تربچه، بذر صیفی جات، بذر چمن، بذر گل، بذر گیاهان علوفه ای و ... در این فروشگاه عرضه می گردد.

سوالات متداول در مورد اسفناج

       1. دوره رشد اسفناج چند روزه است؟

این دوره بسته به نوع رقم اسفناج متفاوت است. در انواع هیبرید معمولا 35 روز بعد از کاشت بذر، اسفناج قابل برداشت است.

 1. آیا خودمان می توانیم بذر گیری اسفناج را انجام دهیم؟

ابتدا یک کیسه کاغذی را زیر گلهای اسفناج قرار می دهیم و بذر های آنرا به آرامی داخل کیسه کاغذی میریزیم. سپس بذرها را در جای خشک و خنک قرار دهید.

 1. روش آسان برای رشد و تکثیر اسفناج چیست؟

بهترین روش برای تکثیر اسفناج، کاشت بذر آن می باشد. اسفناج گیاهی یک ساله است از این رو باید کاشت آن را هر سال تکرار کنید.

 1. آیا برای کاشت بذر اسفناج، باید بذر را از قبل خیس کنیم؟

بایدی وجود ندارد، اما اگر حدود یک هفته قبل از کاشت ، دانه های اسفناج را به مدت 24 ساعت در آب بخیسانید و سپس بذرها را در یک مکانی با هوای بسته انتقال دهید و تا فرا رسیدن زمان کاشت، آنها را در جای خنک نگه دارید، بذرها راحت تر و سریعتر جوانه خواهند زد.

 1. اسفناج را در چه فصل و ماهی باید کاشت؟

همانطور که در بالا اشاره شد اسفناج یک سبزی فصل خنک است و در هر منطقه ای باید در ماه های خنک سال کشت شود.

 1. آیا پس از برداشت اسفناج، دوباره اسفناج رشد می کند؟

اگر تنها 3/1 اسفناج را برداشت کنید بعد از مدتی دوباره شاهد رشد برگ های جدید خواهید بود.

 1. در هنگام کاشت باید چند عدد بذر اسفناج در هر شیار بکاریم؟

حداکثر 3 بذر

 1. آیا می توان اسفناج را در گلدان کاشت؟

بله، امکان کاشت اسفناج هم در فضای باز و هم در گلدان منزل وجود دارد که در بالا تمامی نکان لازم برای کاشت ذکر شده است.

اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .