خرید بذر شنبلیله با کیفیت و ارزان - بذر کالا

دسته بندی : بذر سبزی خوردن

شنبلیله از سبزیجات پرخاصیت و کاربردی می باشد. کاشت بذر شنبلیله در باغچه و گلدان بسیار ساده بوده و به راحتی صورت می گیرد. جهت خرید بذر شنبلیله از فروشگاه بذر کالا به سایت مراجعه نمایید.

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر شنبلیله

دسته بندی : بذر سبزی خوردن

شنبلیله از سبزیجات پرخاصیت و کاربردی می باشد. کاشت بذر شنبلیله در باغچه و گلدان بسیار ساده بوده و به راحتی صورت می گیرد. جهت خرید بذر شنبلیله از فروشگاه بذر کالا به سایت مراجعه نمایید.

لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر شنبلیله
مشخصات بذر شنبلیله

خرید بذر شنبلیله از بذر کالا

شنبلیله با نام علمی Trigonella foenumgraecum و نام لاتین Fenugreek،  یکی از سبزیجات خوش عطر و طعم و شناخته شده می باشد. فروشگاه بذر کالا انواع مختلفی از بذر سبزیجات و بذر صیفی جات را به صورت عمده و خرده با قیمت بسیار مناسب به فروش می رساند.

برای خرید بذر شنبلیله و سایر سبزیجات نیازی به حضور در شهر آن هم با این همه ترافیک و شلوغی نیست؛ فروشگاه بذر کالا امکان خرید اینترنتی بذر شنبلیله و سایر سبزیجات را فراهم نموده است. با  این کار هم بذر های باکیفیت تهیه می نمایید و هم در زمان خود صرفه جویی می کنید و بذرهای با قیمت مناسب تهیه نمایید.

جهت خرید بذر شنبلیله به صورت فله و یا خرده، همچنین می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گیرید. تمامی بذر های موجود در فروشگاه بذر کالا با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا عرضه می شوند.

بذر شنبلیله

شنبلیله

برخی از انواع شنبلیله به عنوان غذای دام و علوفه و همچنین کود سبز مورد استفاده قرار می  گیرد. در فرهنگ ایرانی از خشک شده و سرخ شده این سبزی در انواع غذاها استفاده می شود. همچنین در برخی جاها از پودر شنبلیله به عنوام ادویه استفاده می شود. عصاره این گیاه در انواع شامپو و صابون نیز استفاده می شود.

برای خرید سایر انواع بذر سبزی خوردن؛ همچون بذر جعفری، بذر گشنیز و ... با ما همراه باشید.

نحوه کاشت بذر شنبلیله

بذر شنبلیله را می‌توان به راحتی هم در گلدان و هم باغچه کاشت. اولین مرحله از کاشت هر نوع بذری، خرید بذر با کیفیت می باشد. هر چقدر بذرها از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، محصول با کیفیت تری برداشت خواهد شد.

نحوه کاشت بذر شنبلیله در باغ و باغچه

شنبلیله از طریق بذر کشت می شود و کاشت نشا مرسوم نمی باشد. دو روش برای کاشت بذر شنبلیله وجود دارد:

  1.  به صورت کشت در کرت و به صورت مسلسل که این روش در بین ایرانیان مرسوم می باشد.
  2. به صورت کشت در جوی پشته ای به صورت ردیفی که فاصله بین ردیف ها 25 سانتی متر بوده و میزان بذر مصرفی حدود 25-20 کیلوگرم در هکتار می باشد. ما این روش را برای کاشت بذر شنبلیله پیشنهاد می کنیم.

بذرها در عمق 1.5-1 سانتی متری از سطح خاک باید کاشته شوند.

کاشت بذر شنبلیله در باغچه

نحوه کاشت بذر شنبلیله در گلدان

ابتدا گلدانی با عمق حداقل 15 ساتی متر تهیه نمایید. بهتر است از روز قبل بذرها را بخیسانید تا باعث تسریع جوانه زنی شود. گلدان را با خاک غنی پر کنید. بذر ها را روی خاک با فاصله از هم بپاشید و حدود نیم الی یک سانت خاک روی بذر ها بریزید. سپس با استفاده از آبپاش خاک را آبیاری کنید. بذرهای شنبلیله بعد از ۳ تا ۶ روز جوانه می‌زنند، در این مدت هر روز آبیاری کنید. بعد جوانه زنی هر سه روز یکبار آبیاری نمایید. گلدان را در ضلع جنوبی ساختمان، جایی که نور کافی دارد قرار دهید.

کاشت بذر شنبلیله در گلدان

شنبلیله برای رشد بهینه خود به فاکتورهای زیر نیاز دارد:

  • آبیاری: خاک این گیاه را باید همواره مرطوب نگه دارید.
  • خاک: شنبلیله در هر خاکی رشد می کند، اما بهترین بستر کاشت برای بذر شنبلیله، خاک های غنی و نیمه سنگین تا نیمه سبک با هوموس کافی و زهکشی مناسب مانند ترکیبی ازورمی کمپوست و خاک باغچه است.
  • نور: شنبلیله آفتاب‌ دوست است و آفتاب را به سایه ترجیح می‌دهد. زمین های آفتابگیر برای رشد این بذر بسیار مناسب است.

بهترین زمان کاشت بذر شنبلیله

بذر سبزی شنبلیله را در فصل بهار می کارند؛  در واقع اوایل بهار (فروردین) زمان مناسبی برای کشت مستقیم بذر در زمین اصلی می باشد. رشد این گیاه دارای سرعت متوسطی بوده و معمولا 5 الی 8 روز بعد از کاشت بذر شنبلیله، جوانه ها سبز می شوند.

در رابطه با برداشت شنبلیله، زمان برداشت نباید به درازا بکشد، چون تاخیر در برداشت باعث زرد شدن و تلخی گیاه می‌شود. حداقل یک ماه بعد از کاشت بذر شنبلیله میتوان آنرا برداشت کنید.

خواص شنبلیله

شنیلیه خواص بسیار زیادی دارد:

  • شنبلیله دارای خاصیت ضد‌التهابی می باشد و نواع عوارض پوستی و ازخم‌ها را بهبود می بخشد.
  • شنبلیله باعث کاهش خطرات قلبی می شود.
  • شنبلیله دارای خاصیت ضد دیابتی است و مانع افزایش قند خون می شود.
  • شنبلیله برای کاهش ریزش مو موثر است.
  • شنبلیه برای لاغری، مفید است و باعث جلوگیری از لاغر شدن مبتلایان به بیماری قند می شود.

 

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر شنبلیله
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .