فروشگاه بذر کالا  -> بذر چمن   -> بذر چمن اسپرت گلدلاین

بذر چمن اسپرت گلدلاین🌱 اورجینال ایتالیا

دسته بندی : بذر چمن

بذر چمن اسپرت گلدلاین یکی از پرمصرف ترین انواع بذر چمن است که به دلیل سازگاری به انواع خاک و نگهداری آسان آن می باشد. خرید بذر چمن گلدلاین با توجه به کاربرد بسیار در زمین های ورزشی، اماکن تفریحی، باغات و عمارات با مقادیر قابل توجهی روبروست. تولید شرکت کانتیننتال سمینیس ایتالیاست و در بسته های 5 و 10 کیلوگرمی عرضه می گردد.

جوانه‌زنی و استقرار بسیار سریع
بهترین بذر چمن برای زمین فوتبال و فضای سبزپارک ها و ویلاها
ظاهر و بافت زیبا و حفظ سرسبزی حتی در زمستان
مقاومت در برابر بیماری ها
مقاومت در برابر حشرات
تراکم بالا و فرش مانند
بذر چمن مخصوص زمین فوتبال
معرفی کامل بذر چمن اسپرت گلدلاین
مشخصات بذر چمن اسپرت گلدلاین
بذر چمن گلدلاین تولید شرکت کانتیننتال سمینیس ایتالیا یک چمن چهار تخم است که از لولیوم ، پوآ و فستوکا تشکیل شده است. خرید بذر چمن گلدلاین برای مقاصدی چون کاشت در زمین فوتبال، باغات و  پارک ها صورت می گیرد. لولیوم موجود در این چمن، جوانه زنی سریع و پنجه زنی فراوان را به همراه دارد. ترکیبات پوآ به دلیل قابلیت تشکیل گیاهان جدید با سیستم ریشه‌ای که به صورت افقی رشد می کنند، قادر به تشکیل یک چمن بسیار متراکم و پرپشت و مقاوم به پاخوری میشود. ترکیبات فستوکا نیز باعث ایجاد ظرافت در چمن، مقاومت به خشکی، پاخوری و انواع بیماری ها بویژه زنگ زدگی میشود.
بذر چمن گلد لاین
چمن گلد لاین
چمن گلدلاین در دسته بندی چمن سرد سیری قرار می گیرد. چمن سردسیری به چمنی گفته می شود که در فصول خنک سال یعنی در اوایل پاییز یا اوایل بهار کشت می شود. گلدلاین یک چمن اسپرت نیز می باشد و پنجه زنی، تحمل سایش و طول عمر بالایی دارد و برای کاشت در استادیوم ها و زمین های ورزشی که تردد و رفت و آمد بسیاری دارند مناسب است. علاوه بر آن یک چمن زینتی هم محسوب می شود و در باغات و پارک ها در کنار گل ها جلوه زیبایی ایجاد می کند. انواع بذر گل برای فضای سبز موجود است. گلدلاین جهت ترمیم چمن زمین فوتبال نیزاستفاده می شود. یکی دیگر از انواع چمن که برای زمین فوتبال، فوق العاده است چمن اسپرت فیتو است. جهت استعلام قیمت بذر چمن گلدلاین به صورت عمده با ما تماس بگیرید.
بذر چمن گلد لاین
بذر چمن گلد لاین در زمین فوتبال 
بذر چمن گلدلاین در بسته های 10 کیلویی موجود می باشد که هر کیلو از آن 15 تا 20 مترمربع را پوشش می دهد. با قارچکش کوتینگ شده و مانع از ابتلای بذر چمن به انواع بیماری های قارچی و باکتریایی از جمله خفگی و پوسیدگی بذر می شود.
 

انتخاب و خرید بذر چمن گلدلاین

بذر چمن در انواع و گونه های مختلفی وجود درد که هر کدام کاربری خاص و متفاوتی دارد. قبل از ایجاد فضای سبز و زمین های ورزشی باید نوع بذر چمن انتخاب شود. عوامل زیادی در انتخاب و خرید بذر چمن موثرند که عبارتند از:

 • نوع کاربری
 • شرایط جغرافیایی
 • شرایط آب و هوایی
 • میزان آفتاب/سایه
 • دما
 • رطوبت
 • نوع خاک
از جمله معیارهای مهم برای خرید بذر چمن گلدلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد :
 • تحمل ترافیک و پاخوری و بهبودی سریع
 • سرعت بالای جوانه زنی و استقرار
 • رنگ سبز دلپذیر و زیبا
 • امکان رشد در دماهای پایین
 • مقاومت در برابر گرما و خشکی
 • مقاومت نسبت به بیماری ها

زمان کاشت بذر چمن گلدلاین

زمان کاشت به شرایط آب و هوایی منطقه کاشت بستگی دارد. باتوجه به اینکه این چمن، چمن فصل سرد است لذا بهترین زمان کاشت بذر چمن گلدلاین اوایل پاییز است. در اوایل پاییز خاک هنوز گرم است، دما برای جوانه زنی مناسب است، آفتاب و گرما زیاد نیست بنابرین شرایط ایده آل برای جوانه زنی و استقرار سریع بذر چمن گلدلاین فراهم است. اوایل بهار نیز کاشت به خوبی انجام می گیرد.

زمان کاشت بذر چمن گلد لاین

زمان کاشت بذر چمن گلد لاین

کاشت بذر چمن گلدلاین

برخلاف تصور عموم، کاشت بذر چمن کار چندان آسانی نیست و نیاز به مهارت و تجربه دارد که پیمانکاران و باغبانان زیادی در این زمینه تخصص دارند. البته می توانید با انجام مراحل زیر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان فروشگاه بذر کالا، این امر را به سادگی انجام دهید.
 • زمین موردنظر را باید حداقل تا عمق 10 سانتی متر شخم بزنید و خاک را زیر و رو کنید تا هوادهی بهتر صورت گیرد و اکسیژن کافی در اختیار بذرها قرار گیرد. جهت خرد کردن کلوخ ها از چنگک استفاده کنید. خاک باید دارای زهکشی مناسبی باشد تا آب به خوبی از میان خاک عبور کند و بذر چمن گلد لاین دچار پوسیدگی نشود. 
 • سپس زمین را صاف و مسطح کنید. می توانید از شلنگ تراز برای ایجاد شیب یکسان در زمین استفاده کنید تا هنگام آبیاری به مشکل برنخورید. با استفاده از غلتک نیز می توانید زمین را صاف کنید.
 • در این مرحله بذر چمن گلد لاین را روی زمین بپاشید معمولا در فضای سبز برای هر مترمربع  50 گرم و در زمین ورزشی 70 گرم برای هر مترمربع کافی است. سپس لایه نازکی (2-3 میلی متر) خاک سرند شده و (نیم سانتی متر) کود پوسیده دامی یا ورمی کمپوست بر روی خاک اضافه کنید. 
 • تا زمان جوانه زنی آبیاری روزی 2 مرتبه (صبح زود و غروب) انجام شود. اما پس از آن روزی یک مرتبه کافی می باشد. آبیاری با آبپاش باعث می شود تا بذرها جابجا نشود. آبیاری نباید کم و بیش از حد(غرقابی) باشد. 
 • وقتی که ارتفاع چمن ها به 8 سانتی متر رسید چمن را کوتاه کنید تا چمن های بعدی با ضخامت و استحکام بیشتری رشد کنند.

کاشت چمن گلد لاین

کاشت چمن گلد لاین

ترکیبات بذر چمن گلدلاین

بذر چمن گلدلاین از چهار تخم تشکیل شده که بیشترین گونه های چمن فصل سرد که در زمین های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند همین چهار بذر هستند که در جدول زیر اسامی و درصد هر یک از بذرهای تشکیل دهنده قرار گرفته است.

نوع بذر درصد

Lolium Perenne CAPRI 

30%

Lolium Perenne BELID

30%

Festuca Arundinacea STARLETT 

20%
Poa Pratensis GEISHA

20%


درصد ترکیبات بذر چمن گلدلاین اسپرت

 • چمن لولیوم پرنه lolium perenne

سریع ترین گونه در جوانه زنی و ریشه دهی است. در واقع پس از سی روز از جوانه زنی، چمن عالی قابل مشاهده است. در چمن گلدلاین اسپرت دو نوع از این چمن به کار رفته است :

 1. Lolium Perenne Capri : این چمن مورد آزمایش قرار گرفته و مشخص شده که تحمل گرمای بسیار خوبی دارد، در آب و هوای معتدل عملکرد خوبی دارد. در زمستان ظاهر، رنگ و تراکم خوبی دارد. در شرایط گرم و مرطوب مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی، لکه برگ خاکستری و سایر بیماری ها دارد. عامل مهم در تعیین کیفیت چمن، سرعت استقرار است زیرا استقرار سریع باعث می شود که علف های هرز از بین روند. Capri از این ویزگی ممتاز برخوردار است. وجود این چمن در بسته بذر چمن گلدلاین، باعث این عملکردها شده است.
 2. Loliume Perenne Belida : برگ هایی با بافت نازک دارد.شرایط سخت را به خوبی تحمل می کند. تحمل شوری ، مقاومت خوب نسبت به خشکی و ...
 • فستوکا آروندیناسه FESTUCA ARUNDINACEA
گونه های فوق العاده در برابر گرما و خشکی و حتی زمستان. مقاوم در برابر ترافیک و سایش. برگ های درشت که یک چمن متراکم را ایجاد می کنند. اخیرا واریته هایی با برگ های نازک تر ایجاد شده اند. سرعت استقرار تقریبا کند است ولی با این حال به طرز قابل توجهای به رقابت با علف هرز می پردازد. در هر نوع خاکی به خوبی می روید. قابل کشت در زمین های با استفاده شدید مثل فوتبال، راگبی و ...
چمن گلد لاین
بذر چمن گلد لاین در فضای باز
در ترکیب بذر چمن گلدلاین اسپرت، یک نوع چمن فستوکا آروندیناسه به کا رفته است که در زیر به آن اشاره کرده ایم.
Festuca Arundinacea Starlett : بهبود ظرافت برگ ها، تحمل پاخوری بالا، بسیار سازگار با انواع دیگر، مقاوم در برابر بیماری ها مخصوصا زنگ
 • پوآ POA PRATENSIS
یک جزء اساسی در اکثر چمن های اسپرت است. به لطف ویژگی خزنده خود قادر به تشکیل یک چمن بسیار متراکم و فشرده است، قادر به تشکیل گیاهان جدید از طریق ریزوم های افقی در حال گسترش است. نیاز آبیاری متوسطی دارد. تقریبا کند جوانه می زند، بنابراین در مخلوط ها آخرین جزء است که سبز می شود. وجود این چمن در بسته بذر چمن گلدلاین، باعث این عملکردها شده است. هنگامی که به عنوان یک گونه مجزا کاشته می شود باید کاملاً نزدیک سطح کاشته شود و بذر را فقط با 1-2 میلی متر خاک پوشاند معمولاً برگهای بزرگتری نسبت به فستوکا قرمز دارد.

مرکز فروش بذر چمن اسپرت گلدلاین ایتالیایی تهران کرج و سایر استانها

بذر چمن در اجرای فضای سبزشهری، زیبایی و طراوت فضا بسیار با اهمیت بوده و در ایران، مراکز بسیاری اقدام به فروش بذر چمن به صورت خرده و عمده می کنند. اگر به دنبال یک مرکز خرید بذر چمن در تهران و کرج و سایر استان ها هستید که انواع بذر را با اطمینان خاطر و قیمت مناسب از آن تهیه کنید، فروشگاه بذر کالا در خدمات شماست و با کمال میل تمامی تلاش خود را برای برآورده کردن خواسته های شما خواهد کرد. این فروشگاه بهترین انواع بذر چمن را از معتبر ترین شرکت های تولید و اصلاح کننده بذر چمن تهیه نموده و با قیمت مناسب به مشتریان عزیز عرضه می کند.

بذرها همگی درصد خلوص بالایی دارند و از قوه نامیه و درصد جوانه زنی بالایی برخوردار هستند. بذر چمن اسپرت گلدلاین ایتالیایی بوده و چون این بذور وارداتی هستند، قیمت بذر چمن در تهران و کرج و سایر استان ها، به قیمت ارز وابسته بوده و مطمئنا نوسانات ارز روی آن تاثیر مستقیم دارد. فروشگاه بذر کالا برای رفع این مشکل، از بسته بندی کوچک بذر چمن به صورت کیلویی و فله استفاده می کند تا همه بتوانند با هر قدرت خریدی، اقدام به تهیه آن نمایند.

این مجموعه عرضه بذر چمن را به گونه ای انجام می دهد که هم قیمت ها مناسب باشند و هم چیزی از کیفیت کار کاسته نشود. کارشناسان مرکز فروش بذر چمن در تهران و کرج، به شما کمک می کنند که با توجه به فضای مورد نظر، آب و هوا و دیگر فاکتورهای مهم، بهترین تخم چمن را تهیه و خریداری نمایید.

معمولا قیمت بذر چمن کرج و تهران مناسب تر از سایر استان ها است به خصوص در فروشگاه بذر کالا. بسیاری از هموطنان عزیز از سراسر کشور، بذرچمن اسپرت گلدلاین ایتالیایی مورد نیاز خود را از طریق اینترنتی یا تلفنی ثبت سفارش می نمایند به این دلیل که خرید بذر چمن در تهران و کرج ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر چمن اسپرت گلدلاین
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .