فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل بابونه (50 گرم)

خرید بذر گل بابونه درجه یک ✅

دسته بندی : بذر گل

قیمت های درج شده برای 50 گرم بذر گل می باشد.

بابونه زینتی از گل هایی است که بسیار به زیباسازی محیط کمک می‌کند و انتخاب اول افرادیست که به گل و گیاه علاقه دارند. این گل زیبا با محیط باغچه و منزل شما را بسیار زیبا تر می کند و رنگ و بوی زیبا و تابستانی به حیاط شما می بخشد. جالب است بدانید که این گل یکساله و یا چند ساله است و شما می‌توانید با توجه به کاربرد مدنظرتان هر یک از این بذر ها را خریداری کنید.

معرفی کامل بذر گل بابونه (50 گرم)
مشخصات بذر گل بابونه (50 گرم)

بابونه زینتی با نام علمی matricaria chamomilla از خانواده Asteraceae، می باشد. گلها به صورت منفرد در انتهای ساقه ها در رنگ های زرد و سفید قرار دارند. امروزه برای تزیین محوطه خانه از بذر گل بابونه زینتی استفاده می کنند. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس بزنید.

گل بابونه زینتی یکی از انواع گل های زینتی یکساله و چند ساله است که ظاهری بسیار جذاب و زیبا دارد. از این رو تاثیرات مثبتی بر روی افزایش زیبایی بصری محیط باغچه می گذارد. بذر گل بابونه را در زمین می کارند. اما اگر شما محیط مناسبی برای کاشت گل بابونه ندارید می توانید بذر آن را درون گلدان های بزرگ بکارید.

زمان کاشت بذر گل بابونه زینتی در اواخر زمستان به صورت کاشت درخزانه می باشد و نشاها در بهار به زمین اصلی منتقل می شوند. آموزش روش کاشت بذر گل بابونه زینتی در ادامه مطلب به طور کامل آمده است.

جالب است بدانید که این گل در هر سال در محیط اطراف خود پراکنده می‌شود و مانند گل همیشگی رفتار می کند که این گل هر سال مقدار آن افزایش پیدا می‌کند و در خانواده‌ای بزرگ زندگی می کند. ریشه اصلی گل بابونه مربوط به اروپا است و می توان گفت که به دلیل زینتی بودن و تزیینی بودن این گل لقب بابونه زینتی را گرفته است. چای بابونه یکی از نوشیدنی های معروف ایرانی است که میان افراد مختلف محبوبیت زیادی به دلیل عطر و بوی خود دارد.

بذر گل بابونه فرآیند کاشت آسانی دارد و شما می توانید این گل را در هر کجا که می خواهید به کار اید و نگران آسیب آن برای حیوانات و انسان ها نباشید. جالب است بدانید که عسل بابونه یکی دیگر از محصولات تولیدی گل بابونه زینتی است که بسیار خواص درمانی زیادی دارد و در دشت های مختلف توسط زنبورهای عسل تهیه می شود. 

بذر گل بابونه زینتی یکی از انواع گل های تزیینی محسوب می شود. اکثر افراد گل بابونه را می‌ شناسند. این گل در آب و هوای مناسب رشد می کند و بعد از مدتی پراکنده می شود. در این صورت شما در محیط باغچه منزل تان گل های بابونه جذابی را مشاهده می‌ کنید که یک خانواده بزرگی دارند‌.

گل بابونه

گل بابونه زینتی

اگر قصد کاشت بذر گل بابونه را در گلدان دارید باید بدانید که این گل زیبا نیاز به فضای بزرگی دارد. از این رو به هیچ عنوان این گل را در گلدان های کوچک و تنگ نکارید. زیرا فضای کافی برای رشد کردن نخواهد داشت. بذر گل بابونه برای جوانه زدن و رشد کردن نیاز به محیط مناسب دارد. از این رو انتخاب یک محیط مناسب که آب و هوای مطلوبی داشته باشد برای کاشت گل بابونه اهمیت بسیار زیادی دارد. بذر گل بابونه را برای رشد بهتر باید در محیطی قرار دهید که نور خورشید داشته باشد. زیرا گل بابونه علاقه بسیار زیادی به نور خورشید دارد. از این رو همواره فراهم کردن نور خورشید برای گل بابونه به خصوص گل هایی که درون گلدان کاشته شده‌اند اهمیت بسیار بالایی دارد. 

ویژگی های گل بابونه عبارتند از:

فصل کاشت بهار
زمان گل دهی بهار و تابستان
عمق کاشت بذر 4 میلی‌متر
اگر شما قصد خرید بذر گل بابونه زینتی را دارید به سایت بذرکالا مراجعه نمایید و با کیفیت ترین بذر گل های زینتی را با قیمت مناسب خریداری نمایید. فروش بذر گل بابونه زینتی به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد.

 

ویژگی ها گل بابونه زینتی

گل بابونه زینتی که شباهت زیادی به گل آفتابگردان دارد. این گل به عنوان یک گل تزیینی در باغچه ها کشت می شود. گل بابونه دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب است. از این رو یکی از زیباترین انواع گل های تزیینی کوچک محسوب می‌ شود. ارتفاع گل بابونه تا ۳۰ سانتی متر می‌ رسد.این گل در فصل بهار کاشت می شود و در فصل گرم شروع به گل دهی می کند.

گل بابونه انواع متفاوتی دارد و به چند دسته تقسیم بندی می شود:

 1. یکی از آن گل بابونه زرد است. این گل دارای ساقه های خشن و برگ های زاویه دار می باشد.
 2. گل بابونه ایرانی یکی دیگر از انواع گل های جذاب بابونه است که در چمنزار های زیادی یافت می شود.
 3. گل بابونه شیرازی یک گیاه علفی است که در جنوب ایران کشت می شود.

اگر شما قصد خرید بذر گل بابونه زینتی را دارید می توانید به بذرکالا مراجعه کنید. در واقع زیبایی بی نظیر گل های بابونه زینتی موجب شده تا بیش از پیش مورد نظر علاقه مندان به گل و گیاه و طبیعت قرار بگیرد. شرایط ایده آل برای کشت گل بابونه این امکان را به شما می‌ دهد تا بتوانید از گل های زیبا که تاثیرات زیادی بر روی محیط می گذارند بهره بگیرید. 

نحوه کاشت بذر گل بابونه زینتی

توجه داشته باشید که برای کاشت بذر گل بابونه زینتی باید قبل از سرد شدن هوا اقدام به کاشت کرد یعنی حدود ۶ هفته قبل از سرمای شدید هوا. شما باید در آن زمان بذر گل ها را در خاک مناسب و طبیعی بکارید و در گلدان های مخصوص به آنها که همان گلدانهای کوچک هستند قرار دهید تا در محیط خانه کاشت گل خود را انجام دهید. باید بدانید که در زمان کاشت بذر گل بابونه زینتی باید گرمای آن را تامین کنید اما این گرما همان گرمای معمولی محیط است.

در قالب کلی می‌توان گفت که ۷ تا ۱۴ روز طول میکشد که بابونه زینتی جوانه بزند.

 • نور خورشید برای رشد بذر گل بابونه زینتی بسیار اهمیت دارد.
 • هنگام آبیاری گل بابونه زینتی توجه داشته باشید که خاک آن خیلی خیس نشود و پی هاش طبیعی خاک طبیعی برای این گل حفظ شود.
 • بعد از اینکه بذر گل بابونه زینتی جوانه زد و دو برگ اصلی آن در آمد می‌توانید اواخر تابستان و شروع پاییز این گل را به خاک بسپارید.
 • توجه داشته باشید بعد از اینکه آنها را در خاک قرار دادید نیاز نیست که دوباره روی آن ها خاک بگذارید.
 • دقت کنید که هر بذر گل بابونه زینتی باید چیزی در حدود ۱۵ سانتی متر با بذر بعدی فاصله داشته باشد تا گل ها مزاحم رشد یکدیگر نشوند.

جالب است بدانید که در ابتدای کار هنگامی که تازه گلها سر از خاک بیرون آوردند ممکن است قیافه آنها شبیه شوید باشد اما بعد از اینکه این بذر گل داد متوجه می شوید که این گل بابونه زینتی است. با رعایت موارد گفته شده به راحتی می‌توانید بذر گل بابونه زینتی را تبدیل به گل بابونه زینتی کنید. 

بذر گل بابونه

کاشت بذر گل بابونه زینتی

شرایط نگهداری بذر گل بابونه زینتی

توجه داشته باشید که برای رشد بذر گل بابونه زینتی باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید مواردی مانند:

 • نور

این که این گل به نور خورشید زیادی نیاز دارد تا گلدهی خود را آغاز کند بنابراین استفاده از نور مستقیم خورشید برای این گل بسیار مناسب خواهد بود.

 • خاک

در مراحل بعدی باید مخلوط خاک و کوددهی برای این گل رعایت شود و نوع آن ارگانیک و طبیعی انتخاب شود تا این گل بتواند رشد منحصر به فردی داشته باشد. اگر خاکی که برای کاشت بذر گل بابونه زینتی انتخاب می کنید مناسب باشد دیگر نیازی نیست که مراحل کوددهی را برای تقویت این گل اجرا کنید.

 • آبیاری

توجه داشته باشید که باید مرتباً آبیاری بذر گل بابونه زینتی را انجام دهید اما این آبیاری نباید به گونه‌ای باشد که خاک گلدان را مرطوب کند، زیرا این حالت برای بذر گل بابونه زینتی اصلا مناسب نخواهد بود.

 • هرس

جالب است بدانید که بعد از رشد این گل در تمام تابستان این گل گل های زیادی را به شما هدیه می‌کند که در همین زمان می‌توانید گلهایی که زمان مرگ آنها فرا رسیده است را بچینید و خشک کنید و برای استفاده های مختلف نگه دارید. اگر بیش از حد به هرس کردن و چیدن این گل مشغول باشید این ماجرا باعث می شود که در پاییز دیگر گل بابونه در باغچه خود نداشته باشید.

هرس گل بابونه

هرس کردن گل بابونه زینتی

با رعایت شرایط نگهداری گل بابونه زینتی می توانید به هنگام پاییز نیز از این گل ها استفاده کنید و آنها را در باغچه خود داشته باشید. 

زمان برداشت گل بابونه

توجه داشته باشید که بهترین موقع برای برداشت گل بابونه شش هفته بعد از کاشت اولیه گل بابونه و قرار دادن آن در خاک می باشد. بعد از اینکه گلدهی بذر گل بابونه زینتی شروع شد می توانید در پاییز گل برگ های آن را نگهداری کنید. جالب است بدانید که در سال اول کاشت این گل گلدهی آن در طول پاییز صورت می گیرد و در زمستان به طور کامل متوقف خواهد شد و در سال دوم کاشت کل تابستان و پاییز شما می توانید پذیرای گل های بابونه زینتی باشید.
بهتر است که در سال اول کاشت گل های بابونه زینتی بیش از حد گل و گیاهان خودران چین و از حرص آنها برای تمیز تر شدن فضای باغچه تان جلوگیری کنید زیرا این ماجرا باعث می شود که در فصل بعدی گلدهی این گلها به اندازه کافی گل ندهند. بهتر است که هنگام برداشت فقط قسمت گل را بچینید. شما می توانید گل ها را در مایکروویو و دستگاه های خشک کن میوه و سبزی قرار دهید و آنها را خشک کنید تا بتوانید از عطر و بوی آن ها استفاده کنید. 
برداشت گل بابونه
زمان برداشت گل بابونه
نگهداری درست و مناسب و داشتن اطلاعات کافی در مورد زمان کاشت و زمان برداشت گل بابونه زینتی و آشنایی با نحوه کاشت به شما کمک می کند تا گل های جذابی داشته باشید. برای برداشت گل بابونه شما می توانید گل های آن را بچینید و بشورید.
برای خشک کردن گل بابونه به حدود دو هفته زمان نیاز دارید. توجه کنید که گل بابونه را باید در زمان مناسب برداشت کنید. در غیر این صورت ممکن است آسیب زیادی به گل وارد کنید و در فصل بعدی شاهد گل ندادن آن باشید. برای خرید بذر گل بابونه زینتی می توانید وارد سایت بذرکالا شوید. سایت بذرکالا انواع گل بابونه زینتی را به فروش می گذارد.

خواص گل بابونه زینتی

گل بابونه خواص بسیار زیادی دارد. در واقع کاشت بذر گل بابونه زینتی در بسیاری از مواقع به علت خواص منحصر به فرد آن است. در گذشته از گل بابونه برای مصارف پزشکی استفاده می کردند. بذر گل بابونه در گذشته برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد زیادی داشت. دم کرده بابونه یکی از روش های درمان بی خوابی است. در واقع خواص دم کرده بابونه بسیار زیاد است. زیرا موجب آرامش ذهن می شود. علاوه بر این از دم کرده بابونه برای درمان زخم ها هم استفاده می کنند.
گل بابونه زینتی به طور کلی برخلاف نام آن که فقط معنای زینتی بودن را می رساند کاربردهای بسیار زیادی در روزمره ما دارد و خواص درمانی آن باعث می شود که معروفیت بسیار بالایی میان افراد مختلف کسب کرده باشد.
در قالب کلی برای:
 • کاربردهای پزشکی و آشپزی از این گل استفاده می کنند.
 • برای درمان بیماری‌های مختلفی مانند تب یونجه، بیماری اسپاسم عضلانی اختلالات مربوط به قاعدگی، شبهای بی خوابی، اختلالات مربوط به دستگاه گوارش و سایر بیماری‌ها از گل بابونه زینتی استفاده خواهد شد.
 • جالب است بدانید که اگر در شب‌های زمستان دچار بیخوابی می شوید می توانید از دم کرده بابونه استفاده کنید که ذهن شما را آرام کند و شما را به خوابی عمیق دعوت کند.

دم نوش بابونه

 • برای درمان زخم های مختلف و عفونت های چشمی از دم کرده بابونه استفاده می کنند البته هنگامی که می خواهید عفونت ها را درمان بدهید نباید از شیرین کننده ها درون دمکرده ها استفاده کنید.
 • جالب است بدانید که در لوازم آرایشی و بهداشتی و آشپزی های مختلف از روغن بابونه استفاده می شود.
 • استفاده از دم کرده بابونه با توجه به تحقیقات دانشمندان روی بذر گل بابونه زینتی باعث شده که میزان قند خون تا حد بسیار زیادی پایین بیاورد و در دیابت شما عملکرد مثبتی رخ دهد شما میتوانید برای کاهش فشار خون خود نیز از دم کرده بابونه استفاده کنید. جالب است بدانید که این دم کرده برای جلوگیری از پوکی استخوان و آهسته کردن روند فرسایش استخوان های شما نیز به کار می رود. 

معرفی کامل بذر گل بابونه زینتی

بذر گل بابونه زینتی برای رشد باید در آب و هوای گرمسیری قرار بگیرد.

 • این گل زینتی در برابر رطوبت کم و دمای زیاد مقاومت مناسبی دارد‌. لذا عوامل بیرونی نمی توانند تاثیرات زیادی بر روی گل بابونه بگذارند.
 • گل بابونه زینتی در مکان های بسیار گرم و خشک به ادامه حیات خود ادامه می دهد. البته این گل تا دمای ۳۷ درجه سانتیگراد تحمل دارد. لذا حتماً باید به دمای محیطی که گل بابونه در آن قرار دارد توجه داشته باشید.
 • از آنجایی که گل بابونه در محیط اطراف خود میزان سازگاری بالایی دارد برای ادامه حیات به آب زیادی احتیاج نخواهد داشت. اما شما باید به اندازه لازم به گل بابونه آب دهید تا باعث خشکی آن نشود.
 • گل بابونه نباید غرق آب باشد. چرا که در این صورت ریشه های گیاه می پوسد.
 • میزان نور مورد نیاز برای بذر گل بابونه اهمیت بسیار زیادی دارد. گل بابونه باید در طول روز از نور آفتاب استفاده کند. البته در سایه هم رشد مناسبی دارد. اما در تابش نور خورشید شکوفه های بیشتری می دهد و رشد سریع‌ تری خواهد داشت. 

گل بابونه

گل بابونه

خرید بذر گل بابونه زینتی

اگر قصد دارید که این گل را به زمین هدیه کنید و آن را بکارید بدیهی است که باید در ابتدا بذر گل بابونه زینتی را خریداری کنید. روش های مختلفی برای خرید بذر گل بابونه زینتی وجود دارد که آسان ترین و پیش پا افتاده ترین روش مراجعه به گلخانه های سراسر کشور است و خرید حضوری بذر گل بابونه زینتی می باشد. اما با شیوع ویروس کرونا و اینترنتی شدن اغلب کسب و کار ها شما می توانید این بذر را به صورت غیر حضوری و آنلاین سفارش دهید و آن را درب منزل تحویل بگیرید. شما می توانید از وب سایت های مختلف و یا همین وب سایت برای خرید بذر گل بابونه زینتی اقدام کنید. اما بهتر است بدانید که قبل از خرید باید به فصل کاشت این گل توجه داشته باشید تا تا بتوانید بلافاصله بعد از خرید گل خود را به زمین پر برکت خدا هدیه کنید. 
برای خرید بذر گل بابونه باید نکات بسیار مهمی را مد نظر قرار داد. اولین نکته داشتن مکان مناسب برای کاشت بذر گل بابونه زینتی است. برای کاشت بذر گل نیاز به شرایط آب و هوایی مطلوب و مکان مناسب دارید. در واقع داشتن خاک مناسب و ارگانیک و دمای مناسب به اضافه نور خورشید و خاک غنی و کود یک شرایط ایده آلی برای کاشت بذر گل بابونه است. لذا قبل از خرید بذر گل بابونه تزیینی مکان مناسبی برای کاشت در نظر بگیرید. علاوه بر این برای خرید بذر گل بابونه حتماً به فصل کاشت آن توجه توجه کنید. بهترین فصل برای کاشت گل بابونه فصل بهار است. لذا شما می توانید برای خرید بذر گل بابونه در فصل بهار اقدام کنید. همچنین قبل از خرید حتما از کیفیت بذر گل اطمینان حاصل کنید‌. بذر گل بابونه اگر درجه کیفی بالایی داشته باشد زمانی که آن را در محیط مناسب با شرایط آب و هوایی مطلوب، خاک نور مناسب بکارید از زیبایی این گل و پراکنده شدن در اطراف و داشتن گل های زیاد بابونه بهره خواهید برد.
برای خرید انواع بذر گل؛ همچون بذر گل بابونه و بذر گل بومادران، بذر سبزیجات و صیفی جات و ... با در تماس باشید.

قیمت بذر گل بابونه زینتی

بذر گل بابونه زینتی در قالب کلی قیمت بالایی ندارد و اغلب افراد با هرگونه توان مالی می توانند آن را خریداری کنند. جالب است بدانید این گیاه می‌تواند برای باغچه شما بسیار مفید باشد و با جذب کردن حشرات به سمت خود باعث دور شدن آفات از گیاهان شما شود.
بابونه زینتی توانایی دور کردن آفات و حشرات را از محیط دارد و جالب است بدانید که می‌تواند حشره های مفید را به خود جذب کند و محصولات مفیدتری همانند عسل به شما هدیه دهد. اما گاهی اوقات گل بابونه به حشرات و شته نیز دچار خواهد شد. گل بابونه از گلهای زیبایی است که قیمت نهایی آن با توجه به فصلی که در آن قرار دارید تعیین می شود اما در قالب کلی می توان گفت که در بازه های مختلف زمانی تغییر قیمت چندانی نخواهد داشت و شما در هر ساعت از روز می توانید آن را خریداری کنید. 
به علت زیبایی منحصر به فرد گل بابونه زینتی افراد زیادی علاقه مند به کاشت این گل در محیط باغچه منزل خود هستند. از این رو به سراغ خرید بذر گل بابونه زینتی می روند. بذر گل بابونه ۶۰ روز برای گل دهی نیاز دارد. همچنین مدت جوانه زنی آن ۸ تا ۱۲ روز می باشد. البته دمای مناسب باید برای جوانه زنی بذر گل وجود داشته باشد.
کسانی که قصد کاشت بذر گل بابونه را دارند باید دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه را برای آن فراهم کنند. زمان گل دهی این گیاه در فصل بهار و تابستان است. عوامل زیادی بر روی قیمت بذر گل بابونه تاثیرات مستقیمی می گذارند. یکی از این عوامل نوع گل بابونه است. گل بابونه انواع مختلفی دارد لذا قیمت بذر های آن با یکدیگر متفاوت است.
علاوه بر این درجه کیفی بذر گل جزو مهمترین پارامتر هایی است که بر روی قیمت بذر گل بابونه تاثیرات زیادی دارد. لذا زمانی که به خرید بذر گل بابونه می روید حتماً به قیمت و درجه کیفی آن توجه داشته باشید. علاوه بر این تعداد بذر درون بسته بندی هم جزو پارامتر های موثری است که می تواند تاثیرات زیادی بر روی قیمت کلی بذر گل بابونه داشته باشد.

خرید عمده بذر گل بابونه زینتی

برای خرید عمده بذر گل بابونه زینتی حتماً باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. مراکزی که معتبر باشند این محصولات را با قیمت مناسب و درجه کیفی بالا به فروش می گذارند. لذا قبل از خرید  حتماً باید به نکات مهمی که در این زمینه ارائه می‌ شود توجه داشته باشید. قیمت مهمترین عاملی است که در خرید بذر گل تاثیرات بسیار زیادی می گذارد. از این رو برای خرید عمده بذر گل حتماً قیمت آن را مد نظر قرار دهید.

در برخی مواقع قیمت تعیین کننده میزان کیفیت بذر گل است. اما همیشه این طور نیست. ممکن است زمانی که به خرید بذر گل می روید با قیمت مناسبی مواجه شوید. لذا همیشه قیمت پایین گل نشان از کیفیت پایین آن نیست. لذا باید گفت که قیمت بالای یک محصول به معنای درجه کیفی بالای آن نخواهد بود.‌ این موضوع موجب می‌ شود تا شما قبل از خرید حتما درجه‌ کیفی بذر گل را بسنجید و سپس اگر قیمت این محصول برایتان مقدور بود آن را خریداری کنید. شما می توانید به سایت بذرکالا برای خرید عمده بذر گل زینتی بابونه مراجعه کنید. 

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل بابونه (50 گرم)
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .