فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل شب بو

خرید بذر گل شب بو درجه یک

دسته بندی : بذر گل

گل شب بو با گل های عطرآگین و رنگارنگ که در اوایل بهار شکوفا می شود یادآور عید نوروز است. شب بو یکی از معطرترین گل‌هایی است که شب هنگام عطر دلپذیری با رایحه تند و شیرین آزاد می کند. گل شب بو به صورت خوشه ای در رنگ های سفید، قرمز، بنفش، ارغوانی و صورتی شکوفا می شود. 

بذر اصلاح شده و درجه یک
درصد خلوص و قوه نامیه بالا
مقاومت به آفات و بیماری
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر گل شب بو

دسته بندی : بذر گل

گل شب بو با گل های عطرآگین و رنگارنگ که در اوایل بهار شکوفا می شود یادآور عید نوروز است. شب بو یکی از معطرترین گل‌هایی است که شب هنگام عطر دلپذیری با رایحه تند و شیرین آزاد می کند. گل شب بو به صورت خوشه ای در رنگ های سفید، قرمز، بنفش، ارغوانی و صورتی شکوفا می شود. 

بذر اصلاح شده و درجه یک
درصد خلوص و قوه نامیه بالا
مقاومت به آفات و بیماری
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر گل شب بو
مشخصات بذر گل شب بو
بذر گل شب بو با نام علمی matthiola incana  و متعلق به خانواده Brasicaceae است. گل های رنگین و معطر شب بو چشم انداز خیره کننده ای در باغات ایجاد می کند و با جلب پروانه ها منظره رمانتیکی خلق می کند. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.
گل‌ها در رنگ‌های صورتی، سفید، قرمز، ارغوانی، زعفرانی، بنفش، آبی و الوان شکوفا می شوند. گل ها از نظر ارتفاع  شامل بذر گل شب بو پاکوتاه، پابلند و پامتوسط هستند.
شب بو در هوای خنک قادر به گلدهی خواهد بود و در گرمای تابستان گلدهی نخواهد داشت. البته با انجام یک سری ترفندها، قادر به گلدهی در تابستان نیز خواهد بود. بطور مطلق نمی توان گفت شب بو یک گیاه یکساله است یا چند ساله زیرا در مناطق سردسیر بصورت یک ساله و در مناطق گرمسیر بصورت چندساله به رشد خود ادامه می دهد.
شب بو را می توان به عنوان یک دوساله نیز در نظر گرفت زیرا در سال دوم خود تمایل به شکوفه دادن و بذر دارد.
خرید بذر گل شب بو با اهداف و مقاصد مختلفی چون تولید گل زینتی در تپه ها، حاشیه ها و پارک ها، تولید گل شاخه بریده، تولید عطر و ... صورت می گیرد. فروش بذر گل شب بو در ایام عید نوروز رونق بسیاری دارد چرا که در چیدمان سفره هفت سین بکار می رود. 
انواع بذر گل همچون بذر گل شب بو و بذر گل شقایق، انواع بذر چمن، بذر صیفیجات و سبزیجات و سایر انواع بذر با قیمت بسیار مناسب در این فروشگاه عرضه می گردد.
 
بذر گل شب بو
گل شب بو

فصل و زمان کاشت بذر گل شب بو

زمان کاشت بذر شب بو پابلند، مخلوط کم پر و پرپر، الوان: 
زمان خزانه کاری: اواسط پاییز
زمان نشاکاری: اواسط زمستان
زمان کاشت بذر شب بو پابلند، سفید، زودگل(گلدانی) : 
زمان خزانه کاری: اواخر پاییز
زمان نشاکاری: اواخر زمستان
زمان کاشت بذر گل شب بو ایرانی:
زمان خزانه کاری: اواخر پاییز
زمان نشاکاری: اواخر زمستان
زمان کاشت بذر شب بو خیری و زعفرانی: 
زمان خزانه کاری: اواخر تابستان
زمان نشاکاری: اواخر پاییز

 

محل کاشت گل شب بو

شب بو را در آفتاب کامل تا سایه جزئی بکارید. 
شب بو در خاک ضعیف هم رشد می کند. در صورت امکان کمپوست قدیمی را به بستر کاشت اضافه کنید. شب بو pH خاک 7 تا 8 را ترجیح می دهد. شب بو را در تخت ها و حاشیه ها بکارید. 
شب بو را در کنار پیاده‌روها، پاسیوها و پنجره‌ها بکارید که می‌توان از عطر تند آن لذت برد.
 
 

نحوه و طریقه کاشت بذر گل شب بو


چگونه بذر گل شب بو را بکاریم؟
بذر را در خزانه (ترکیب: ماسه+خاک کشاورزی+کوکوپیت) بکارید.
بذرها را به طور مرتب آبیاری کنید تا زمانی که بذرها شروع به جوانه زدن کنند. زیاد آبیاری نکنید زیرا ممکن است دانه ها را پوسیده کند. بذر در مدت 10 تا 14 روز در دمای 60 درجه فارنهایت (15.6 درجه سانتیگراد) جوانه می زند.
قبل از کاشت، خاک را با شخم زدن یا بیل زدن نرم کنید و زمین را شیاربندی نمائید. زمانی که نشاها تا حد مطلوبی رشد کردند، با حفظ فاصله 25 تا 40 سانتی متری بسته به نوع شب بو، می توانید به باغچه انتقال دهید. گیاه را در آفتاب کامل بکارید، به جز در آب و هوای بسیار گرم، جایی که گل ها از کمی سایه بعد از ظهر لذت می برند. سپس آبیاری کنید.
اجازه ندهید خاک به طور کامل خشک شود. علاوه بر این، اجازه ندهید آب پای گل جمع شود، زیرا گل ها مستعد پوسیدگی ریشه هستند. 
برای حفظ رطوبت خاک و محافظت از ریشه ها در برابر گرمای تابستان، یک لایه 1 تا 2 اینچی از مالچ ارگانیک را روی خاک اطراف گل های شب بو قرار دهید. برگ ها، بریده های علف، تراشه
های پوست و کاه همگی مالچ های مناسبی هستند.
کاشت بذر گل شب بو

گلدهی شب بو در تابستان


شب بو معمولا در هوای خنک گل هایش را شکوفا می کند و در گرمای تابستان کند و متوقف می شود ولی در صورت نگهداری درست و اصولی، ایجاد سایه در بعدازظهرهای تابستان و قرار دادن یک لایه 2 تا 5 سانتی متری از مالچ روی خاک در تابستان، می توان از تماشای مداوم شکوفه ها در باغ لذت برد. نگهداری شب بو شامل خاک زهکشی شده و مرطوب، هرس گل های خشک شده است. 

 

رشد و مراقبت از گل شب بو

 خاک
شب بو نسبت به خاکی که در آن رشد می کند کمی سخت گیر است. خاک باید غنی و زهکشی شده باشد. PH خاک نیز خنثی یا قلیایی نزدیک به خنثی باشد. ساده ترین راهکار استفاده از کمپوست است که هم مواد مغذی و هم سطح PH مناسب (6.8-7.5)  را برای گیاه فراهم می کند. 
 
نور
شب بو یک گیاه آفتابدوست است و حداقل به 6 تا 8 ساعت نور خورشید در روز نیاز دارند. در بعد از ظهرهای تابستانی ، یک سایه جزئی برای تداوم گلدهی ایجاد شود.
 
 آب
 
برای تعیین میزان مناسب آبیاری کافی است انگشت خود را در خاک فرو کرده درصورتی که سطح بالایی خشک و قسمت های پایینی مرطوب باشد، مناسب بوده و دوره های آبیاری مشخص خواهد شد.
گیاه شب بو خاک  مرطوب را دوست دارد و هر هفته حداقل به یک اینچ آب نیاز دارد.
 
درجه حرارت
شب بو بهترین رشد را در آب و هوای گرم دارد هرچند گونه هایی از آن وجود دارد که در برابر سرما مقاوم هستند.
شب بو برای جوانه زنی به دمای 65 تا 75 و برای گلدهی به دمای 60 درجه فارنهایت نیاز دارد
 
کود
شب بو خاک غنی را ترجیح می دهد و با کوددهی رشد و عملکرد خوبی خواهد داشت. در ابتدای فصل رشد و در پایان هر ماه از کودهای معمولی می توانید به گیاه بدهید.
 
هرس
شب بو به هرس برای مرتب نگه داشته شدن نیاز دارد. شاخه های جانبی آن باید حذف شود تا بصورت قائم و ایستاده قرار گیرند.

خرید، قیمت و فروش بذر گل شب بو

یکی از راه های خرید بذر گل شب بو خرید از فروشگاه های اینترنتی فروش بذر گل است که می توان با صرف زمان و انرژی کمتری بذر موردنظر را در درب منزل تحویل گرفت. هنگام خرید بذر گل شب بو بصورت اینترنتی، باید به معتبر بودن سایت و نشان ملی ثبت شده آن توجه نمود. بذر گل شب بو با قیمت های مختلفی به فروش می رسد که ملاک و معیار انتخاب نباید بر اساس قیمت باشد بلکه باید بر اساس کیفیت، درصد خلوص و قوه نامیه بذر ها باشد.

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل شب بو
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .