شما اینجا هستید : فروشگاه بذر کالا  -> بذر کاهو

بذر کاهو در انواع مختلف + بالاترین کیفیت و قیمت عالی

بذر کاهو ( Lettuce Seed )

آیا تاکنون به فکر خرید بذر کاهو برای پرورش آن افتاده اید؟ شما می توانید در تمام فصول به کاشت بذر کاهو بپردازید و از برداشت کاهوهای تازه و ارگانیک لذت ببرید. بذر کاهو یکی از پرخاصیت ترین سبزیجات است که در سه نوع سالادی، رسمی و فرانسوی وجود دارد. برگ های کاهو بسیار ترد و آبدارند و برای انواع سالاد در مصارف خانگی و رستوران ها به کار می رود.

به دلیل ریز بودن بذر کاهو، بهتر است کاشت به صورت نشا انجام شود. کاشت به دو صورت بهاره و پاییزه انجام می گیرد که زمان کاشت با توجه به رقم آن تعیین می شود. بعنوان مثال بذر کاهو اورست 1، مقاومت خوبی به گرما دارد و در فصل بهار کاشته می شود ولی اورست 2، مناسب فصل پاییز است.

کاهو یک گیاه دوساله است که در مناطق سرد و معتدل بهتر عمل می کند چرا که بومی مناطق سرد نیمکره شمالی می باشد. عملکرد بالا و مناسب بودن قیمت بذر کاهو، حاشیه سود بالایی برای کشاورزان به ارمغان می آورد. علاوه بر آن، بذر کلم بروکلی نیز با تقاضای بسیار بالایی روبروست به همین دلیل کشاورزان زیادی به کاشت و پرورش این محصول می پردازند. 

بذر کاهو خارجی و ایرانی، در انواع مختلف دارای برگ های پهن یا باریک هستند که عرض یا ارتفاع آن ها به 15-20 سانتی متر می رسد. رنگ برگ ها در طیفی از سبز، قرمز، زرد، طلایی و آبی متمایل به خاکستری قرار دارد. از لحاظ شکل نیز در انواع مختلف حلزونی، موج دار، شکاف دار و تزئینی وجود دارد. کاهو دارای برگ های ترد، آبدار و شیرین است و سیتم ریشه ای آن از ریشه عمودی اصلی و ریشه های فرعی کوچک تشکیل شده است. انواع بذر سبزیجات در فروشگاه بذر کالا موجود می باشد.

 

انواع بذر کاهو

کاهو در انواع مختلفی وجود دارد که به طور کلی در سه دسته قرار می گیرند:

بذر کاهو سالادی پیچ: کاهو پیچ به علت برگ های پیچی آن به این نام معروف است. کاهو سالادی دارای خواص و کاربرد فراوان است. برگ های آن سبز روشن، پهن و دندانه دار است. مزه شیرین و خوش طعمی دارد. دارای ریشه سطحی است و زود جوانه می زند. قیمت بذر کاهو پیچ سالادی نسبت به انواع دیگر پایین تر است.

بذر کاهو رسمی: در واقع بذر کاهو معمولی می باشد که دارای برگ های چروکیده با آب فراوان است. به صورت پایه بلند رشد می کند و طول آن بیشتر از عرض آن است. برگ های خارجی سبز تیره و داخلی سبز روشن، متراکم و فشرده هستند. کاشت بسیار سهل و آسانی دارد که در گلدان، باغچه و گلخانه به راحتی می توان آن را کشت نمود. قیمت بذر کاهو رسمی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.
بذر کاهو فرانسوی: در دو نوع سبز و قرمز وجود دارد.
بذر کاهو فرانسوی سبز: این کاهو بومی ایتالیا بوده و برگ ها فر و مجعد به رنگ سبز روشن هستند. کاهو فرانسوی بعنوان یک گیاه دارویی خواص بسیاری زیادی دارد. بیشتر خرید بذر کاهو فرانسوی، توسط رستوران دارها صورت می گیرد. جهت اطلاع از قیمت بذر کاهو فرانسوی با ما تماس بگیرید. 
بذر کاهو فرانسوی قرمز: به دلیل حالت فر برگ هایش، این نام را گرفته است. این کاهو رنگ قرمزی دارد که گویای این است که ارزش غذایی بالایی دارد و حاوی مقادیر بالای املاح معدنی، ویتامین و ... است. فرم و رنگ خاص این کاهو جلوه بسیار زیبایی به سالاد می بخشد. این کاهو پتانسیل بالایی برای فروش دارد و در حال حاضر خرید بذر کاهو قرمز با مقادیر بالایی روبروست.

بهترین بذر کاهو رسمی

اگر در جهت خرید بهترین بذر کاهو رسمی هستید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بذر کاهو سیاهو فلات: یکی از انواع کاهو پیچ پایه بلند با بوته حجیم و فشرده است. برگ های خارجی سبز تیره و برگ های درونی سبز روشن می باشند. بوته قوی بوده و و دارای هد بزرگی است.
 • بذر کاهو فردوس: یکی از بهترین کاهو پیچ موجود در بازار است که برگ های پهن به رنگ سبز روشن و زرد با تراکم بالا و بصورت فشرده به دورهم پیچیده اند.
 • از انواع خارجی هم می توان بذر کاهو هد هرمیون و بذر کاهو تاکی هیرو را نام برد.

بهترین بذر کاهو پیچ

ارقام بسیار خوبی از بذر کاهو پیچ وجود دارد که دو مورد از آن در بازار ایران با استقبال بی نظیری مواجه شده است که عبارتند از :

 • بذر کاهو اورست 1 و 2: حاوی مقادیر بالای ویتامین و مواد معدنی است و ارزش غذایی بالایی دارد. به صورت توپی و از برگ های به هم تابیده شده تشکیل شده است. حاشیه برگ ها به صورت مارپیچی است. برگ ها ترد، آبدار و لذیذ هستند. به این کاهو، آیس برگ  و سالادی نیز گفته می شود.
 • بذر کاهو رایدر پلاس: رقم هیبرید تولید شرکت سمینیس آمریکاست. دارای عملکرد بالا و بوته قوی است و تحمل خوبی نسبت به گرما و سرما دارد.

زمان کاشت بذر کاهو

با توجه به شرایط آب و هوایی و خصوصیات این گیاه، کاشت در فصل های مختلفی صورت می گیرد. بذر کاهو در مناطق با زمستان های سرد، در بهار و در مناطق با تابستان های خنک در تابستان و در مناطق گرمسیر در پاییز و زمستان کاشته می شود. به طور کلی زمان کاشت را باید طوری تنظیم کنید که زمان برداشت گیاه با گرمای زیاد همراه نباشد تا موجب افت کیفیت محصول نگردد.

نحوه کاشت بذر کاهو

مراحل کاشت بذر کاهو:
 • آماده کردن بستر کاشت: با توجه به اینکه بذرها ریز هستند باید در خزانه یا سینی نشا عملیات کاشت را انجام داد. کیسه های پلاستیکی که بدین منظور استفاده می شوند نباید خیلی عمیق باشند. ظروف باید از زهکشی خوبی برخوردار باشند پس کف ظروف را سوراخ کنید و مقداری سنگریزه در انهای آن قرار دهید. البته کشت در سینی نشا راحت تر است.
 • کاشت بذر: خاک لومی، سبک و غنی برای رشد بسیار مناسب است. سینی را با خاک پر کنید سپس بذر ها روی خاک قرار دهید و بر روی آن به اندازه 3 میلی متر خاک بریزید.
 • آبیاری: سپس با استفاده از آبپاش بطور یکنواخت آبیاری کنید. لازم به ذکر است که سطح خاک تا زمان جوانه زنی به هیچ وجه خشک نشود. آبیاری غرقابی و بیش از حد انجام نشود. سینی را در محلی آفتاب گیر قرار دهید. بذرها پس از 3-5 روز جوانه می زنند.
 • انتقال نشا: زمانی که نشاها دارای 3 تا 4 برگ شدند انتقال نشا به زمین اصلی انجام می گیرد. نشاها را با احتیاط از سینی جدا کنید. نشاها را به صورت ردیفی بکارید به طوری که فاصله ردیف ها از هم 50 سانتی متر و فاصله نشاها از هم در یک ردیف، 30 سانتی متر باشد. کاهو برای رشد به آب فراوانی نیاز دارد برای جلوگیری از تبخیر آب و کاهش علف های هرز مقداری مالچ پای بوته بریزید.

دوره برداشت، بسته به نوع کاهو از 30 – 90 روز متغیر است. برای برداشت از داس مخصوص یا چاقوی تیز استفاده کنید. جهت برداشت مجدد، کاهو را از 1.5 سانتی متر بالاتر از ریشه قطع کنید تا دوباره کاهو تولید کند.

مراقبت و نگهداری

همان طور که پیش تر گفتیم کاشت بذر کاهو یکی از ساده ترین و راحت ترین کارهاست و می توان در باغچه، گلدان و گلخانه انجام داد. اما تهدیداتی همچون آفات وجود دارد که ممکن است باعث از بین رفتن گیاه شود. از مهم ترین آفات شته ها هستند که معمولا در تاج یا پایین کاهو قرار می گیرند. گیاهان سالم و قوی به مراتب خیلی کمتر از گیاهان ضعیف مورد حمله قرار می گیرند. با رعایت شرایط مراقبت و نگهداری که در زیر به آن اشاره کرده ایم به راحتی می توان از حمله آفات در امان ماند.

 • نور: کاهو برای رشد به حداقل 6 ساعت نور خورشید به صورت غیر مستقیم نیاز دارد.
 • آب: این گیاه به آب فراوانی نیاز دارد و باید هر روز آبیاری شود و خاک مرطوب بماند. آبیاری نباید غرقابی و بیش از حد انجام شود.
 • خاک: خاک بهینه برای رشد، خاک نیمه سبک (شنی رسی) غنی شده و دارای زهکشی خوب می باشد.
 • دما: دمای متوسط برای رشد 13 الی 15 در جه سانتی گراد می باشد.
 • کود: کود ماکرو، میکرو، هوموس و مواد آلی برای رشد و تقویت گیاه بسیار عالی می باشد.
 • هرس: برگ های مرده و شکسته را حذف کنید.
نور آب خاک کود هرس
6 ساعت روزانه شنی رسی متوسط حذف برگ مرده
 

خرید بذر کاهو

در فروشگاه بذر کالا، انواع بذر سبزیجات موجود می باشد. اگر شما مزرعه ای دارید و در جهت خرید بذر کاهو خوب و مرغوب هستید، فروشگاه بذر کالا انواع بذور اورجینال و با کیفیت را متناسب با نیاز و اقلیم شما پیشنهاد و در اختیار شما قرار می دهد. بذرها دارای قوه نامیه، خلوص و کیفیت بالایی هستند که می توان به آسانی بذر موردنظر را از وبسایت خریداری نمود و درب منزل دریافت کرد. برای خرید بذر کاهو به صورت عمده و دریافت تخفیف ویژه با کارشناسان فروشگاه بذر کالا تماس بگیرید.

قیمت بذر کاهو

معمولا قیمت بذر کاهو هیبرید نسبت به بذور فله و اصلاح نشده بالاتر است اما با توجه به کیفیت و عملکرد بالاتری که بذور هیبرید دارند، این مازاد قیمت را نه تنها جبران کرده بلکه به دلیل تقاضا و خرید بیشتر مصرف کنندگان سود بیشتری را برای کشاورز به همراه داشته است. برای استعلام قیمت به صورت عمده و همکاری، با کارشناسان فروشگاه بذر کالا تماس بگیرید. انواع بذر سبزی خوردن در فروشگاه موجود است.

سوالات متداول در مورد کاهو

سوالات متداول در مورد کاهو:
 1. زمان برداشت کاهو چقدر طول می کشد؟ کاهو انواع مختلفی دارد که هر کدام دوره برداشت متفاوتی دارند. ارقام زودرس – دیررس، از 30-90 روز طول می کشد تا به طور کامل رشد کنند و قابل برداشت شوند.
 2. آیا پرورش کاهو کار آسانی است؟ پرورش کاهو یکی از ساده ترین امور کشاورزی است و حتی می توان در خانه این کار را انجام داد. مراجل کاشت را در بالا به طور کامل شرح داده ایم.
 3. چگونه از کاهو بذر می گیرند؟ برای بذرگیری ابتدا گیاه باید به مرحله گل دهی برسد. می توان برگ ها را چید اما باید طوری برداشت شود که آسیبی به گل ها وارد نشود. پس از خشک شدن گل ها، می توان بذر های آماده بر روی آن را جمع آوری کرد.
 4. آیا خیس کردن بذر کاهو، قبل از عملیات کاشت الزامی است؟ در آب و هوای گرم معمولا خیساندن بذر ها به مدت 15 ساعت باعث بهبود و افزایش درصد جوانه زنی می شود.
 5. آیا کاهو یک چین است یا بعد از برداشت دوباره رشد دارد؟ در صورتی که شرایط مناسب برای رشد فراهم شود و کاهو از فاصله 1.5 سانتی متری خاک برش داده شود، امکان رشد مجدد و تولید دوباره وجود دارد.
اطلاعات تماس
آدرس : کرج، چهار راه مصباح
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .