فروشگاه بذر کالا  -> بذر گل   -> بذر گل لاله عباسی

خرید بذر گل لاله عباسی درجه یک

دسته بندی : بذر گل

لاله عباسی جزو رایج ترین گونه گیاهان تزئینی می باشد که دارای قابلیت تغییر رنگ گل است. این گل دارای گلبرگ هایی با رنگ های متفاوت است. گل لاله عباسی عطر خوشبوی داشته و دارای رنگ بندی های نظیر صورتی، سفید، قرمز و زرد است. گل لاله عباسی هنگام عصر شکوفایی شده و ظاهری بسیار جذاب و زیبا دارد. این گل تزیینی زیبا دارای ۵ عدد گلبرگ به هم پیوسته بوده و دارای برگ های سبز رنگ و بدون کرک است. حاشیه برگ گل لاله عباسی کاملاً صاف می باشد و در شرایط اقلیمی مناسب تا چندین سال عمر می کند. 

نوع بذر: درجه یک
درصد خلوص: بالا
قوه نامیه: بالا
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .

بذر گل لاله عباسی

دسته بندی : بذر گل

لاله عباسی جزو رایج ترین گونه گیاهان تزئینی می باشد که دارای قابلیت تغییر رنگ گل است. این گل دارای گلبرگ هایی با رنگ های متفاوت است. گل لاله عباسی عطر خوشبوی داشته و دارای رنگ بندی های نظیر صورتی، سفید، قرمز و زرد است. گل لاله عباسی هنگام عصر شکوفایی شده و ظاهری بسیار جذاب و زیبا دارد. این گل تزیینی زیبا دارای ۵ عدد گلبرگ به هم پیوسته بوده و دارای برگ های سبز رنگ و بدون کرک است. حاشیه برگ گل لاله عباسی کاملاً صاف می باشد و در شرایط اقلیمی مناسب تا چندین سال عمر می کند. 

نوع بذر: درجه یک
درصد خلوص: بالا
قوه نامیه: بالا
لطفا قبل از ثبت سفارش ، از موجودی و قیمت محصول اطمینان حاصل فرمایید .
معرفی کامل بذر گل لاله عباسی
مشخصات بذر گل لاله عباسی

بذر گل  لاله عباسی با نام علمی mirabilias jalapa و نام انگلیسی marvel of peru  و یا four o'clock از خانواد ه Nyctaginaceae، یکی از بذر های زینتی مطرح در جهان است. جهت خرید بذر گل و گیاه با فروشگاه بذر کالا در تماس باشید.

این گیاه یک یا چندساله بوده و در رنگ های قرمز، زرد، صورتی، بنفش و ... وجود دارد. اگر بذر گل لاله عباسی را نیم ساعت قبل کاشت در سرکه بخیسانید و سپس آنرا بکارید گل های حاصل به صورت ابلق و یا هفت رنگ خواهند شد.

تکثیر گل لاله عباسی از طریق بذر یا قلمه زدن صورت می گیرد. بذر گل لاله عباسی را می توان در فضای باز برای زیباسازی محوطه و همچنین ارقام پابلند آن به عنوان یک پرچین و حصار در باغ ها و پارک ها کاشت. کاشت بذر گل لاله عباسی در گلدان نیز امکان پذیر است و نحوه کاشت بذر گل لاله عباسی در گلدان و فضای باز در ادامه مطلب گام به گام توضیح داده شده است.

از خواص گل لاله عباسی می توان به استفاده از آن به عنوان مسهل، رفع عفونت و رفع آماس اشاره کرد.

دانه های گل لاله عباسی سمی هستند و در مصرف آن باید احتیاط شود. زمان کاشت بذر گل لاله عباسی در اوایل بهار به صورت کشت مستقیم در خاک می باشد.

در رابطه با اینکه بذر گل لاله عباسی چند روزه سبز می شود باید گفت که حدود 10 الی 14 روز بعد از کاشت جوانه ها ظاهر می شوند. 

فروش انواع بذر گل همچون بذر گل لاله عباسی و بذر گل لادن، انواع بذر چمن، بذر صیفیجات و سبزیجات، بذر گیاهان علوفه ای و سایر انواع بذر با قیمت بسیار مناسب در این فروشگاه عرضه می گردد. شما با کلیک بر روی هر یک می توانید بذر هایی با کیفیت و قیمت مناسب را خرید کنید.

بذر گل لاله عباسی

معرفی کامل بذر گل لاله عباسی

 گل لاله عباسی یکی از شگفت انگیزترین گل های زینتی است که دارای توان جوانه زنی خوبی است و از مقاومت خوبی در برابر شرایط محیطی برخوردار می باشد. بذر گل عباسی سبب تولید گلی زیبا با گلبرگ های رنگی می شود. این گل را گل ساعت چهار نیز می نامند چرا که در عصر و غروب شروع به شکوفایی می کند. وجود چنین گلی در خانه سبب تغییر روحیه و انگیزه افراد می شود. بذر لاله عباسی داری ویژگی های مثبت زیادی است. لاله عباسی بعد از شکوفا شدن عطر بسیار خوبی از خود منتشر می کند به همین دلیل شهرت و محبوبیت بذر گل لاله عباسی افزایش پیدا کرده است. گل لاله عباسی به صورت بذر کاشته و پرورش داده می شود. رایج ترین و ارزان ترین روش پرورش گل لاله عباسی استفاده از بذر گیاه است‌. از بذر این گل برای زیبا سازی محیط های درونی و بیرونی نظیر پارک ها و فضای سبز و حتی خانه ها و… استفاده می کنند. این گیاه زیبا دارای رنگ های شاد بوده و مناسب تزیین محیط های مختلف است. بذر گل لاله عباسی باید کیفیت لازم را داشته باشد تا بتواند گیاهی زیبا با گل های جذاب تولید کند‌. 

نحوه کاشت بذر گل لاله عباسی

روش کاشت مستقیم
بذر گل لاله عباسی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم کاشته می شود. در روش کاشت مستقیم نیاز به بذر لاله عباسی و خاک مناسب و آب کافی دارید. بذر گل عباسی در شرایط آب و هوایی مطلوب کاشته می‌ شود بنابراین دمای مناسب و نور کافی از جمله موضوعات مهم برای کاشت بذر گل لاله عباسی است. فصل بهار بهترین فصل برای کاشت بذر گل لاله عباسی است چرا که در این فصل شرایط آب و هوای مساعد بوده و نور خورشید و دما در وضعیت مطلوبی قرار دارند. برای کاشت بذر گل لاله عباسی به روش مستقیم در ابتدا باید به سراغ آماده سازی خاک مناسب بروید. بستر مورد نظر برای کاشت بذر گل لاله عباسی باید از نور کافی برخوردار باشد چرا که بذر گل برای جوانه زنی و رشد به تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد. برای ایجاد بستری مناسب می توانید از خاک باغچه، شن و خاک برگ استفاده کنید. ۱۲ ساعت قبل از کاشت، بذر گل را در آب ولرم قرار دهید. قبل از کاشت بذر بستر را شخم زده و آبیاری کنید. بذرها را در فواصل ۳۰ سانتی متر از هم و در عمق نیم تا یک و نیم سانتی متر بکارید. 
روش کاشت غیر مستقیم
کاشت غیر مستقیم بذر گل لاله عباسی شباهت زیادی به کاشت مستقیم دارد اما بستر لازم برای کاشت و نگهداری کمی متفاوت است. گام اول تهیه ظرفی مناسب برای کشت بذر است. در ظرف مورد نظر باید شرایط زهکشی فراهم شده باشد. به عنوان مثال کف ظرف را سوراخ کنید. در روش غیرمستقیم فاصله مناسب کشت بذر ۲ الی ۳ سانتی متر می باشد. اگر در اقلیم و آب و هوای سرد قرار دارید برای جلوگیری از خراب شدن بذر می توانید در بالای گلدان یا ظرف مورد نظر یک گنبد پلاستیکی سوراخ دار ایجاد کنید. بعد از جوانه زنی پلاستیک را از روی سطح گلدان بردارید. بذر لاله عباسی به ۶ ساعت نور مستقیم و دمای ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد نیاز دارد. این بذر بر خلاف گیاهان زینتی دیگر به آبیاری زیاد و کوددهی خاصی نیاز ندارد. بذر گیاه لاله عباسی بهتر است در مناطق آب و هوایی گرم و معتدل کاشته شود همچنین طول دوره رشد این بذر ۳ تا ۴ ماه می باشد. خاک بذر گل لاله عباسی نباید رطوبت خود را از دست دهد بنابراین همواره باید مقدار قابل توجهی رطوبت داشته باشد. 
گل لاله عباسی

روش نگهداری بذر گل لاله عباسی پس از کاشت

باید بتوانید بعد از کاشت بذر گل لاله عباسی به شیوه درست از آن نگهداری کنید تا بذر جوانه زده و رشد کند. از جمله مهمترین نکات پس از کاشت بذر گل لاله عباسی، آبیاری است. قبل از جوانه زنی بذر بهتر است با استفاده از یک آبپاش شروع به آبیاری بذر کنید اما توجه داشته باشید که بذرها جابجا نشوند. هنگامی که خاک رطوبت دارد آبیاری مجدد انجام ندهید و تنها زمانی آبیاری مجدد انجام دهید که خاک رطوبت خود را از دست بدهد. بذر گل لاله عباسی یک تا دو هفته زمان نیاز دارد تا شروع به جوانه زنی کند. البته شرایط نگهداری از انواع بذر گل لاله عباسی متفاوت است. به طور کلی برای نگهداری از بذر گل لاله  بعد از کاشت بهتر است سطح بستر خاک را مرتب چک کنید تا از وجود رطوبت در خاک مطمئن شوید. بذر گیاه لاله عباسی علاوه بر آبیاری به نور مناسب نیاز دارد. گل لاله حداقل باید به صورت روزانه ۶ ساعت در نور مستقیم آفتاب قرار گیرد. عدم وجود نور کافی سبب رنگ پریده شدن و ریختن گل ها و غنچه ها می شود. نور زیاد سبب خشک شدن خاک می شود. 

انواع بذر گل لاله عباسی

گل لاله عباسی در انواع مختلفی وجود دارد و از لحاظ رنگ بندی در دسته بندی های گوناگون قرار می گیرد. از طرف دیگر گل لاله عباسی در ارقام مختلف وجود دارد. بنابراین بذر گل لاله عباسی دارای انواع مختلفی می باشد که از آن ها به موارد زیر اشاره می کنیم. 
  • بذر گل لاله عباسی زرد پر گل
  • بذر گل لاله عباسی پا متوسط بنفش
  • بذر گل لاله عباسی پا متوسط زرد 
  • بذر گل لاله عباسی بنفش
  • بذر گل لاله عباسی پامتوسط پرگل تک رنگ بنفش روشن 
گل لاله عباسی زرد پر گل اندازه نسبتا درشتی داشته و دارای ۵ عدد گلبرگ به هم پیوسته می باشد. بذر گل لاله عباسی در تمام نقاط ایران یافت می شود و این گیاه زینتی تقریباً در همه مناطق در کشور ما کاشته می شود. بذر گل لاله عباسی زرد پر گل اندازه درشت تری از سایر ارقام لاله عباسی دارد. این بذر، گل بیشتری تولید می کند. بذر گل لاله عباسی پا متوسط بنفش از دیگر ارقام بذر گل لاله عباسی است که دارای رنگ بنفش روشن بوده و اندازه ای کوچکتر از نمونه های دیگر دارد. بذر گل لاله عباسی پا متوسط زرد مانند نمونه ی قبل ارتفاع چندان زیادی ندارد با این تفاوت که دارای رنگ زرد است. 

نحوه تشخیص بذر گل لاله عباسی میکس مرغوب

بذر گل لاله عباسی در انواع و اقسام گوناگون وجود دارد و توسط شرکت‌ های مختلف تولید شده‌ اند بنابراین ممکن است از لحاظ درجه کیفی با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. کیفیت بذر گل تاثیر زیادی بر روی گیاه دارد بنابراین تشخیص بذر گل لاله عباسی میکس مرغوب از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. 
برر گل لاله مرغوب باید دارای چندین ویژگی باشد تا بتواند به راحتی آن را از نمونه های دیگر تشخیص دهید. بذر خوب باید بعد از کاشت شروع به جوانه زنی و رشد کند. از جمله راه‌های تشخیص بذر گل لاله عباسی میکس مرغوب توجه به میزان قوه نامیه بذر، درصد جوانه زنی، خلوص و تمیزی بذر و سالم بودن بذر و… است‌. بذر باید کاملاً خالص باشد و دارای ماسه و شن و… نباشد. بذر باید کاملا سالم باشد به این منظور که شکسته و آسیب دیده نباشد. به علاوه بذر باید عاری از هرگونه آفت و آلودگی و بیماری باشد. برای تشخیص بذر با کیفیت علاوه بر توجه به ویژگی های ظاهری بهتر است مقداری بذر را خریداری کرده و آن را در شرایط مساعد بکارید. 

ویژگی ها بذر گل لاله عباسی

بذر گل لاله عباسی دارای یک سری ویژگی ها است. از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • دارای رنگ بندی متفاوت نظیر سفید، بنفش، زرد و…
  • دارای ارتفاع و فرم های مختلف نظیر پا متوسط، پرگل
  • دوره زندگی 1 ساله
  • قوه نامیه بالا 
  • درصد خلوص بالا
بذر گل لاله عباسی درصد خلوص بالایی داشته و بعد از کاشت شروع به جوانه زنی می کند. بذر لاله عباسی برای کاشت در فضاهای مختلف مناسب است. این گل بر خلاف دیگر گیاهان زینتی به نگهداری زیادی نیاز نداشته و در شرایط مختلف رشد می کند. این گل طول عمر بالایی داشته و از گیاهان زینتی پر طرفدار به شما می رود. بذر لاله عباسی با کیفیت عاری از هر گونه خاک و خاشاک بوده و کاملا سالم و بدون افت و بیماری است. 

خرید عمده بذر گل لاله عباسی

امروزه افراد زیادی قصد خرید بذر لاله عباسی را دارند چرا که این گیاه زیبا از طول عمر خوبی برخوردار بوده و در برابر شرایط محیطی مقاومت قابل توجهی دارد. امروزه مراکز متعدد شروع به عرضه و فروش عمده بذر گل در بسته بندی های گوناگون کرده اند برای خرید این محصولات باید به سراغ مراکزی بروید که فعالیت خود را به صورت مجاز و قانونی انجام دهند. بذر لاله عباسی در بسته بندی های گوناگون در حجم های مختلف فروخته می‌ شود بنابراین همه افرادی که علاقه مند به خرید بذر گل لاله عباسی در حجم های بالا هستند می توانند این محصولات را به صورت عمده خریداری کنند. خرید بذر گل لاله عباسی به صورت عمده مزایای زیادی دارد. در این صورت افراد می توانند بذر مورد نظر خود را با قیمت ارزان تر خریداری کنند. 

قیمت بذر گل لاله عباسی

عوامل و فاکتورهای گوناگونی بر روی قیمت بذر گل لاله عباسی تاثیرگذار هستند بنابراین قیمت بذر لاله عباسی کاملاً متفاوت است. اولین و مهمترین فاکتور و عواملی که بر روی قیمت بذر گل لاله عباسی تاثیر می گذارد، کیفیت بذر است. کیفیت بهتر می‌ تواند تاثیر مستقیمی بر روی میزان قیمت بذر گل داشته باشد چرا که هرچه کیفیت بیشتر باشد طبیعتاً قیمت بذر گل نیز بیشتر می شود. سرعت جوانه زنی و قوه نامیه به معنی کیفیت بذر شناخته می شود اگر بذر گل کیفیت لازم را نداشته باشد امکان جوانه زنی بذر کاهش پیدا می کند. بنابراین برای تهیه بذر گل و گیاهان زینتی بهتر است به کیفیت بذر توجه ویژه ای داشته باشید. به طور کلی بذر گل های تزیینی و زینتی چندان گران نیست و این بذرها در بسته بندی های گوناگون ارزان و مقرون به صرفه فروخته می شوند. بنابراین همه علاقه مندان به پرورش گل و گیاهان زینتی در خانه و مکان های دیگر می توانند با صرف هزینه اندک بذر گیاه مورد نظر خود را خریداری کنند. فارغ از کیفیت فاکتوری نظیر کمیت بر روی قیمت تاثیر گذار است. هر چه حجم و تعداد بذر در بسته بندی بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. 

 

کالاهای مشابه
ارسال نظر / پرسش در مورد بذر گل لاله عباسی
CAPTCHA
اطلاعات تماس
آدرس : تهران
موبایل :09195284072
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه بذر کالا می باشد .